Nenapadá vás žádný výlet a rádi byste vyrazili někam do přírody, viděli něco hezkého a zabavili sebe i děti? A co stezka korunami stromů? Ukážeme vám opravdu originální tip na výlet – celkem 5 stezek po České republice i v okolí, které stojí za to. Určitě budete nadšeni tak jako my. Co je hezčího, než se projít nádhernou přírodou a kochat se jí?Tip na výlet: stezka korunami stromů

stezka korunami stromůFoto: pexels

1. Stezka korunami stromů Lipno

Stezka na Lipně je úplně první stezkou na našem území, byla vybudována v roce 2012. Lávka se nachází ve výši 40 metrů a měří 675 metrů. Pro děti (nejen pro ně) je zde přichystaný opravdu dlouhý suchý tobogán a další atrakce. Nenechte si ujít ten dechberoucí výhled až na rakouské Alpy. Otevřeno je po celý rok a v měsících červenec a srpen si můžete přijít na večerní stezku a to každé úterý. Ceník naleznete na stránkách stezky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @nela_va,

2. Stezka korunami stromů Krkonoše

Zajeďte si do NP Krkonoše a nechte se vést krkonošskými stromy. 45 metrů vysoká a 1200 metrů dlouhá stezka je opravdovým unikátem, při níž se stanete součástí lesního světa a poznáte něco nového. Můžete si vzít průvodce nebo se vzdělávat sami, jsou zde k dispozici infotabulky a nebojte, budete se tu moci i občerstvit. Dospělý člověk za vstup zaplatí 250 Kč a dítě 190 Kč, samozřejmě můžete využít rodinné vstupné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Filip Brož (@broz1k),

3. Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se můžete procházet doslova v oblacích. Stezka se nachází v 55 metrech, měří 710 metrů a tobogán, kterým se můžete sklouznout dolů, má 100 metrů. Na stezku se můžete dostat pěšky, lanovkou nebo třeba na kole. Můžete se tu také nechat ubytovat a informace o cenách najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Spartan Race Czech Republic (@spartanraceczechrepublic),

4. Stezka korunami stromů Bavorsko

Česko vám nestačí a rádi byste se podívali za hranice? Navštivte stezku uprostřed Centra národního parku Luzný u obce Neuschönau, která je naučná a také bezbariérová. Je didakticky uzpůsobená, takže se dozvíte spoustu nového a pokocháte se nádherným výhledem.  Za dospělého člověka zaplatíte vstup 9,5 € a za dítě od 6 do 14 let 7,5 €.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Baumwipfelpfad BayerischerWald (@baumwipfelpfad_bayerischerwald),

5. Chodník korunami stromů Slovensko

Zavítejte na Slovensku a užijte si stezku Bachledku. Nachází se v Bachledovské dolině a nabízí božský výhled na krajinu. Stezka je celoročně otevřená od 9 hodin do 16, 17 nebo 19 hodin a to podle měsíců. Také se zde můžete samostudiem naučit plno nového a také zde připravují tobogán, který ocení zejména mladší návštěvníci. Nachází se zde také dětské hřiště a adrenalinové atrakce. Už se těšíte?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chodnik korunami stromov (@chodnik_korunami_stromov),

 

Stezka korunami stromů je úžasný nápad na výlet, co říkáte?

Podívejte se na 21 tipů na výlet kolem Prahy.