Počasí je mnohdy velmi nevyzpytatelné a proto, když se podíváte na zítřejší počasí v aplikaci, kterou máte v telefonu, možná, že místo slibovaného sluníčka celý den proprší. Že to znáte a že nikdy nevíte, co si máte vzít na sebe, protože vám nic nezaručí, že opravdu bude tak, jak říkali v televizi? Opravdu se vyplatí sledovat prověřené radary počasí, které se málokdy pletou. Které to jsou? To vám ukážeme právě teď a vy už budete vědět, jak se na další den obléknout a nedopadne to tak, že ráno navlečete péřovou bundu a ono bude 20 stupňů. 🙂

3 nejlepší radary počasí, které zaručeně fungují

radary počasí
Foto: pexels

Meteoradar

Český hydrometeorologický ústav v Česku provozuje dva radary, které měří oblačnost a srážky a to hodně přesně. Mapa zobrazuje, jakým směrem jdou mraky, jaká je oblačnost, jestli hrozí srážky, bouřky a to jak moc silné. Vše je zobrazeno příslušnými barvami. Prohlédněte si online kamery, které ukazují aktuální stav na různých místech.

Orientačně se můžete podívat na to, jaké počasí bude v dalších dnech a to nejen u nás, ale i v dalších městech a zemích Evropy.

Zobrazte si také aktuální mapu teploty.

Meteopress

Na meteopressu stačí zadat lokalitu, ve které se nacházíte nebo kde chcete vědět, jaké bude počasí. Zobrazí se vám jak souhrn teplot v nejbližších dnech, ale můžete si také prohlédnout mapu a porovnat počasí, oblačnost nebo vítr.

Meteobar

Zajímá vás přesné počasí v Praze? Na meteobaru naleznete přesné informace o počasí, o stupních v jednotlivých hodinách, o procentech vlhkosti, o tom, jak bude ráno, v poledne, večer nebo třeba v noci. Dokonce se zde můžete podívat na počasí v jednotlivých částech Prahy. Uvidíte také, kdy vychází a zapadá slunce a v jaké fázi se nachází měsíc. Dokonce se můžete dozvědět nejen to, jak opravdu bude venku, ale také kolik bude pocitově, pro vaše tělo.

Tohle jsou spolehlivé radary počasí, kterým můžete věřit!

Kam o víkendu na výlet za každého počasí?