Dřevěné dekorace byly v kurzu dříve, ale trendy se neustále vrací a opakují, takže pokud přemýšlíte nad dřevem, je to ta pravá volba! Pokud si ale představuje starý nábytek, který mívala vaše babička, tak na ten raději rychle zapomeňte. Ukážeme vám, které dřevěné dekorace letos letí a kterými si rozhodně můžete vyzdobit byt a půjdete s dobou i s posledními trendy.

Přečtěte si také: 10 nápadů na dekorace do ložnice, díky kterým se vám bude dobře spát

5x dřevěné dekorace, které se vám hodí domů

Foto: pixabay

Přečtěte si také: 10 nápadů na zahradní dekorace, které si vyrobíte sami

1. Dřevěné dekorace jako květináče z palet

Tohle je dekorace, která se hodí ven nebo třeba balkon, ale samozřejmě fantazii se meze nekladou, takže pokud by se vám líbila do ložnice, kde máte hodně květin, není problém. Stačí vám jen paleta, hřebíky a kladivo, pomocí kterého spojíte části tak, aby to dalo dohromady krásné květináče. Chce to trochu zručnosti, ale výsledek stojí za to.

2. Dřevěné domečky

Tyhle domečky vypadají super, i když je nejvíce využijete asi v zimě a okolo Vánoc, protože to vypadá jako by byly zasněžené. Budete muset pracovat s lepidlem a když to nebude držet, tak musíte použít hřebíky, takže pozor, pokud vám budou pomáhat děti.

3. Dřevěné závěsné srdíčko

Trošku ohoblujte větvičky a připevněte k sobě do tvaru srdíčka. Čím větší budou dřeva, tím větší bude celá dekorace.

4. Zavařovačky v dřevu

Tohle vypadá skvěle a můžete k tmu využít dřevo z lesa a zavařovačky, které máte doma, pokud nechcete utrácet moc peněz za nějaké nové. Můžete to pak využít jako váza na květiny nebo klidně na jídlo, vypadá to pěkné na oslavách.

5. Větev s lucerničkou

Tak tohle vypadá hodně přírodně a trochu mi to připomíná Harryho Pottera! Vlastně na tom není nic těžkého, jen pořádně očistěte a obruste větev.

Co vy a dřevěné dekorace, líbí se vám nebo dáváte přednost jinému stylu?

Přečtěte si také: 20 kreativních nápadů jak si vytvořit dekorace na zeď