Přemýšlíte nad tím, že se začnete hýbat nebo už vás nebaví stále ten stejný sport a hledáte nový? Naštěstí jich v dnešní době existuje opravdu mnoho a každý si vybere, takže pryč s výmluvami, že vás nic nebaví a nic pro vás není. Můžete si vybrat sport náročnější, jednodušší, extrémní, klidný a pomalý a nemusíte za každou cenu dělat něco, co vám buď nejde nebo vám to nic neříká. Ukážeme vám šest sportů, které můžete začít dělat a třeba si vytvoříte vášeň, takže budete mít nový oblíbený zájem a koníček, který vám pomůže vyčistit hlavu a ještě u toho spálíte nějaké ty kalorie, takže uděláte něco pro své zdraví.

Přečtěte si také: Jak si sportovně užít poslední teplé dny? Máme pro vás skvělé tipy!Začněte dělat nějaký sport! 6 sportů, které můžete začít dělat v létě

sportFoto: pixabay

Přečtěte si také: Sport, který bude vaše dítě milovat? Vyzkoušejte skateboarding!

1. Plavání

Léto je skvělé v tom, že je teplo a vy tak můžete provozovat plavání skoro všude. Bazén vnitřní, venkovní, řeka, rybník, v podstatě kdekoliv a často také zdarma. Plavání je velmi zdravý sport hlavně pro vaše klouby, které místo toho, aby se opotřebovávali, tak dochází k jejich posílení. Plavání se proto doporučuje lidem po úrazech. Takže pokud jste vodní typ, můžete chodit každé ráno plavat, je to krásné probuzení a zábava.

2. Jóga

Pokud byste rádi zkusili něco pomalejšího, co vás zklidní, vyberte si jógu. Můžete ji vyzkoušet sami s pomocí dostupných videí na internetu nebo se do toho pustit naplno a chodit na lekce s profesionálem, který vám řekne, jak všechny cviky vykonávat správně.

3. Vysokohorská turistika

Máme tady i nějaký extrémní sport pro ty, kteří rádi chodí na výlety v přírodě. Chodit po horách je zábava, skvělý zážitek a jde o opravdový sport. Jen než se vydáte na pořádně dlouhou túru, zkuste si nějaké kratší tratě a postupně navyšujte.4. Běh

Běh je klasika, kterou buď milujete nebo nenávidíte. V létě je skvělé, že se dá běhat venku v přírodě, třeba s domácím mazlíčkem a nemusíte si ani dávat žádné velké cíle hned na začátku. Stačí kilometr, další týden dva, další týden tři.

5. Chůze

Chůze je nejzákladnější pohyb, který můžete vykonávat a pokud budete dělat každodenní delší procházky, dá se to považovat za sport. Ani netušíte, jak je to zdravé a kolik při tom můžete spálit kalorií. Celkem jednoduchou cestou, takže ideální pro začátečníky.

6. Badminton

Zábavný sport, ke kterému potřebujete jen dvě rakety a košíček, který si budete pinkat. Můžete uvnitř i venku, pokud teda zrovna nefouká vítr. Nezdá se to, ale je to náročné, ale zároveň i zábavné.

Sport je zdravý, posiluje tělo i ducha a věřte, že pokud budete sportovat, budete šťastnější, spokojenější a budete i lépe vypadat a cítit se.

Je v seznamu nějaký sport, který jste ještě nikdy nevyzkoušeli? Teď je ten pravý čas!

Přečtěte si také: Zimní sporty, které musíte zkusit: 8 známých i neznámých