Citron je velice zdravé ovoce, které obsahuje cenné vitamíny a to z něj dělá velice prospěšnou potravinu. Určitě víte, že vám pomůže v léčbě chřipky nebo nachlazení, ale to vážně není všechno. My vám dnes představíme až devět zdravotních účinků citronu, který vám pomůže vyřešit různé obtíže a možná budete i překvapení, co takový citron dokáže.

Přečtěte si také: Zázrak jménem voda: 10 faktů i mýtů6 zdravotních účinků citronu, který vyřeší spoustu potíží

citronFoto: pixabay

Přečtěte si také: Infuzovaná voda: nejlepší recepty na osvěžující drink

1. Citron skvěle působí na správné fungování žaludku a zažívání

Přirozené prostředí žaludku je kyselé a občas můžete mít pocit, že máte žaludek až příliš překyselený. Automaticky tak berete do úst věci, které jsou všechno, jen ne kyselé. To je ale velice špatně a ještě si problém zhoršujete. Citron vám pomůže, i když si myslíte, že se vám s ním jen přitíží, vždyť je tak kyselý. Opak je pravdou, takže se kyselého nebojte a klidně si dopřejte skleničku vody s citronem, uleví se vám a příště už budete vědět, jak na to.

2. Působí proti stárnutí

Citron je výborný antioxidant, takže chrání před volnými radikály a škodlivými látkami, ale má také skvělý vliv na kůži a pokožku obecně. Zesvětluje a dokáže vás zbavit kožních skvrn a dokonce do určité míry i vrásek. Některé ženy, zejména v Asii, citron používají přímo na pleť, protože opravdu dokáže zesvětlit. Nesmíte to ale dělat moc často, mohlo by vám to ublížit.

3. Citronem ke zdravému srdíčku

Citron snižuje tlak a chrání nás od kardiovaskulárních nemocí jako je třeba infarkt nebo mrtvice.

Přečtěte si také: Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví4. Pomáhá při pálení žáhy

Velmi nepříjemný pocit, který se objevuje pod hrudníkem a putuje směrem k žaludku. Opět vám pomůže citron, i když můžete mít opačný pocit, ale vážně to zabírá, vyzkoušejte.

5. Zhubnete

Často se potkávám s názorem, že je nesmysl, aby pomohl s hubnutím. Samozřejmě nezhubnete jen díky citronu, ale spíš v kombinaci se zdravou stravou a cvičením, ale citron dokáže povzbudit, přidat energii a vy pak budete mít větší chuť sportovat a být aktivní. A tak se vám může podařit zhubnout.6. Čistí ústní dutinu

Má totiž antibakteriální účinky a dokáže ve vašich ústech zničit spoustu bakterií, zajistí tak i svěží dech. Jen pozor na přílišné množství citronu, které může i poškodit sklovinu.

Citron je naprosto skvělé ovoce, které má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví.

Přečtěte si také: 8+ skvělých výhod, proč pít vodu s citronem