Potřebujete vymyslet dárek na poslední chvíli, ale nemáte moc financí a chtěli byste darovat něco osobního? Nejlepší jsou dárky, které vyrobíte sami, tzv. diy. Pokud vás ale nenapadá nic, co byste mohli vyrobit, nechte se inspirovat naším článkem. Najdete tu opravdu praktické diy dárky, které vám nezaberou moc času, jsou jednoduché a uděláte jimi opravdovou radost.

Přečtěte si také: 21 tipů na vlastnoručně vyrobené dárky, které potěší8 nápadů na diy vánoční dárky

diy
Foto: pixabay

1. Domácí mýdlo

Domácí mýdlo není žádná věda a s jeho výrobou si můžete hezky vyhrát. Je na vás tvar, vůně, ale i dekorace. Mýdlo můžete ozdobit třpytkami, květy nebo třeba různým kořením. Můžete dovnitř mýdla dát i nějaké překvapení.

2. Domácí likér

Jednoduché a může to vypadat tak efektně. Stačí si koupit salko (buď klasické nebo karamelové) a smíchat ho s vodkou, s tou opatrně. Raději přilévejte po troškách a ochutnávejte. Mixujte a mixujte a až budete spokojení, přelejte do lahviček, přidejte provázek či mašli a jmenovku, na kterou ručně napište jméno.

 

3. Náramek

Něco pro ty, které baví navlékání. Fantazii se meze nekladou, můžete vymyslet, co se vám zlíbí. Jděte do obchodu s korálky a vyberte si.

4. Svíčka

Vypadá to krásně a není to vůbec složité. Jen pozor, vosk je horký, a tak se můžete popálit. Vezměte si zbytky svíček, roztopte je a do průhledného hrníčku nebo skleničky dejte na dno lístky květů a zalijte voskem, doprostřed ještě umisťte knot.

Přečtěte si také: 13 nápadů na dárky pro domácí mazlíčky, ze kterých budou skákat radostí5. Vánoční ozdoba

Tohle je super tip třeba pro děti, které by chtěly někoho obdarovat. Můžete s nimi vyrobit jednoduché ozdůbky. Nasbírejte šišky, v papírnictví si kupte tyto barevné kuličky a nalepte. Přidejte ještě provázek, který připevníte tavící pistolí.

6. Domácí peeling/scrub

Pokud chcete vytvořit vlastní scrub na rty, nemusíte kvůli tomu ani do obchodu. Smíchejte med a cukr krystal. Pořádně rozmíchejte, naplňte nádobky a máte hotovo. Jak rychlé!

7. Koření

Kupte vlastní skleničky, vytvořte nálepky, na které vlastnoručně napíšete, oč se jedná a naplňte daným olejem nebo vlastně čímkoliv. Může to být tekuté, ale klidně i sypké.8. Sušenky nebo jiné cukroví

diy
Foto: Heureka

Koupit sklenice.

Nejjednodušší je upéct sušenky, svázat je provázkem a darovat. Ale co kdybyste nasypali sypké suroviny do nádoby, napsali k tomu na papírku recept a které tekuté ingredience přidat a dotyčný si je upeče sám.

Zalíbily se vám diy a dárky a rozhodli jste se, že nějaký uděláte? Pochlubte se, jak se vám povedl.

Přečtěte si také: 20 nápadů na ručně vyrobené dárky pro jakoukoliv příležitost