Máte velkou spotřebu mýdla a utrácíte za něj spoustu peněz? Ukážeme vám, jak si vyrobit domácí mýdlo – je to levné, je přírodní a budete vědět, co všechno v něm je. Pokud jste kreativní a rádi něco kutíte, výroba vás bude i bavit. Můžete tak udělat vlastnoručně vyrobená mýdla a dát je jako dárek, vyrobené dárky jsou přece nejlepší a nejvíce potěší.

Jak vyrobit domácí mýdlo z přírodních ingrediencí

jak vyrobit domácí mýdlo
Foto: pixabayCo budete potřebovat?

  • mýdlovou hmotu
  • sušené květy (třeba levanduli)
  • olivový olej
  • bambucké máslo
  • mořskou sůl
  • silikonové formičky

Mýdlovou hmotu seženete v drogerii. Stačí ji rozpustit ve vodní lázni, přidat destilovanou vodu a také vše, co může mýdlo ovonět a ochutit. Pokud chcete mít mýdlový peeling, přidejte kousky mořské soli nebo cukrové krystalky. Můžete přidat pár kapiček esenciálního oleje (třeba levandulového) a klidně tam dejte i kousky levandule. Můžete přidat i kokosový olej, bambucké máslo nebo cokoliv jiného.  Oblíbené je přidání také semínek nebo ovesných vloček. Hotovou směs nalijte do formiček a nechte zatuhnout, nejlépe přes noc. Poté je dejte do voskovaného papíru a nechte lespoň 3 týdny odležet na suchém a chladném místě.

Mýdélka zabalte do celofánu, přidejte ozdobnou barevnou stužku a můžete je rozdávat jako dárky. Je to také skvělé na cestování. Takové mýdlo vypadá krásně a stojí pár korun.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ♏ (@adelmazacova),

Jaká je výhoda ručně dělaných mýdel? Výroba stojí pár korun a šetříte životní prostředí, protože nezatěžujete planetu zbytečnými plasty! Pokud máte například na něco alergii, jednoduše vynecháte (například levanduli) a můžete si tak udělat mýdlo podle svých představ a potřeb. Můžete ho klidně udělat jen bez parfemace, pokud máte hodně náchylnou kůži.

Oblíbené jsou také koupelnové bomby, pokud byste chtěli návod, neváhejte nám dát vědět.
Teď už víte, jak vyrobit domácí mýdlo! Pokud ho budete dělat, pochlubte se i s fotkou. Nechte pomáhat i děti.

Vyrobte si vlastní zahradní nábytek.