Kavárny jsou jedno z našich nejoblíbenějších míst a milujeme jejich objevování. A protože jich je po celé Praze nespočet a je těžké si vybrat, rozhodli jsme se, že vám to usnadníme a ukážeme ty nejlepší kavárny v Praze podle nás, které stojí za zkoušku. Ať už kvůli skvělému kafi, čaji, interiéru, obsluze nebo lahodnému brunchi. Vybrali jsme ta nejfotogeničtější místa, aby vaše fotky na Instagram vypadaly co nejlépe, prožili jste zde příjemný čas s přáteli nebo na schůzce a ještě vám k tomu chutnalo. 🙂

Kde ochutnat nejlepší muffiny a jak si je udělat doma?

Nejlepší kavárny v Praze

nejlepší kavárny v prazeFoto: pexels

1. Cafefin

Vietnamská kavárna i bistro v jednom, které najdete na náměstí Jiřího z Poděbrad, je jedno z mých nejoblíbenějších míst. Ráda návštěvu spojuji s trhy na Jiřáku, které jsou hned naproti. Kavárna je malá a útulná, za to míst tam najdete hodně. Interiér stylový a hlavně! To jídlo. Lépe nazdobené a naservírované pokrmy jsem snad ještě neviděla. Dávají si s tím opravdu záležet a za mě můžu doporučit avotoast, který je nepřekonatelný (Chcete recept? Pokusila jsem se o podobný a vyšel výborně a levněji :D) a Bahn mí. Ale chystám se na jejich pověstnou kaši, která prý lahodí nejen oku. Dejte si vietnamskou kávu a čaj z červené rýže. Oboje dostanete originálně podané na stůl. Je tu stále plno, rezervace nepřijímají, stačí počkat na stůl. Tahle kavárna rozhodně nesmí chybět v seznamu „Nejlepší kavárny v Praze“.

Kavárnička patří k těm menším, ale právě proto je i tak útulná.

2. IF café

Tuto krásnou kavárnu doporučuji hlavně pro boží interiér (skvěle se tam fotí :), kávu a dezerty, které jsou naproto nejlepší. Mým oblíbencem je tartaletka se slaným karamelem a ořechy na vrchu. Je to tak trochu i cukrárna. Na práci je IF Cafe sice moc hlučné, ale na posezení s kamarádkou byste těžko hledali lepší kavárnu. Doporučujeme vyzkoušet If café ve Werichově vile.

 

3. Cacao Prague

Nejlepší kavárny v praze? Cacao sem rozhodně patří. Tuto kavárnu najdete hned vedle Palladia v Praze. Kromě vyhlášené superfoodbowl zkuste koktejly, poháry i dezerty. Mají i raw! Budete se tam cítit jako doma a bude o vás královsky postaráno. Až budete příště v centru Prahy, stavte se tam, stojí to za to! Až budete chtít naprosto nejlepší snídani, musíte zajít sem!

4. Místo

Místo je moderní kavárna se světlým interiérem a opravdu velkým výběrem domácích dezertů a nápojů. Pokud jste fanouškem Chai Latte, tady dělají famózní. Taky boží filtrované kafe od Doubleshotu, skvělé flat white i cappuccino, vynikající snídaně (doporučuju tu anglickou) a dobroty všeho druhu. Doporučuji arašídový věneček! A ani na oběd tu nebudete o hladu, mají totiž skvělé denní menu.

Přečtěte si také: Nejlepší restaurace v Praze.

5. Spižírna 1902

Nádherná kavárna, jejíž dominantou je hlavně skvostný interiér. Dojděte si sem na snídani, oběd i večeři, brunch nebo na víno. Mají i bar. Je libo dort s chilli nebo perník? Všichni se fotí s nádherným pomalovaným stropem a zdmi, tak si také udělejte fotku.

6. Cafedu

Studovna a kavárna na Muzeu. Naprostá nezbytnost pro všechny, kteří tráví svůj čas za počítačem, ať už studiem nebo prací. Má obrovská okna, velké stoly, rychlou wifi a HLAVNĚ neskutečně dobré kafe od Dos Mundos a spoustu dobrot k snědku. Máme to tam moc rádi a dáváme si tam často schůzky. Zkuste hlavně jejich hummus a cuketovou bábovku, mňam.

7. Můj šálek kávy

Už řadu let moje nejoblíbenější kavárna v Praze, kterou jen tak něco nepředčí (tedy až na Kavárnu, co hledá jméno, která už bohužel nefunguje :-/). Chodím sem často na snídaně, obědy, kafíčka, večeře… vlastně jsem tu pořád :slightly_smiling_face: Mají nejlepší kafe v Praze, nikde jinde mi nechutná tolik jako v Můj šálek kávy. A taky mají suprové snídaně a jídlo.

8. La Boheme cafe

Tenhle prostor jsme si prostě zamilovali. V La Boheme cafe mají nejen úžasnou kávu, dorty a víno, ale hlavně úžasný interiér, ve kterém se budete cítit hrozně příjemně. Ideální místo pro pokec po práci nebo sraz s kamarádkou. Na práci je to trošku hlučnější a taky wifi je omezená jen na 60 min.

9. Periferie Cafe

Tuhle kavárnu jste nejspíš minuli, pokud nebydlíte v Braníku nebo v blízkém okolí. Ale je to velká škoda. Čeká vás tu hodně příjemný vzdušný interiér, boží kafe od Doubleshotu a taky spousta dobrot ke snídani, obědu i večeři. Fajn místo na práci i pokec, nejradši sedávám s počítačem přímo u okna. Určitě si ji taky zamilujete a zařadíte do svého seznamu – nejlepší kavárny v Praze.

10. Mamacoffee Vodičkova

Jedna z mála kaváren v centru, kde vás čeká super kafe, interiér i menu. Nejradši sedávám s notebookem a sluchátky v horním patře u velkých oken a dávám si skvělou filtrovanou kávu. Je tu často dost plno a hlučno, na práci to moc není, ale na poklábosení u dobré kávy je to ideální místo.

11. Cafe Jen

Do Cafe Jen chodíme nejradši na snídaně. Mají totiž úžasný vajíčka, obložený chleby a boží kafe, nic víc k životu nepotřebuju. A když vás přepadne mlsná, tak si určitě vyberete i některý z jejich skvělých dortů. Občas je tam dost plno, lepší je udělat si rezervaci.

12. Mezi Srnky

Tahle maličká kavárnička na Vinohradech má svoje kouzlo. Hrozně dobře tu vaří, takže se sem často vydávám na prodloužený oběd: obědové menu zakončené skvělou kávou a něčím sladkým.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bistro Mezi srnky (@mezisrnky),

 

13. Cafe Letka

Cafe Letka mě baví. A to i přes to, že bydlím úplně na opačné straně města. Hrozně se mi líbí její interiér a atmosféra (hlavně ten boží dlouhý stůl, u kterého sedí všichni), ale taky mají skvělé kafe, limonády a dorty. Večer akorát vyměním kafe za víno a mám o zábavu postaráno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cafe Letka (@cafeletka),


14. EMA espresso bar

Takové to místo, kolem kterého jdete, a nedá vám to, vkročíte dovnitř a dáte si něco dobrého. Mají úžasné kafe (a nejen espresso, nenechte se zmást názvem) a krásný interiér. Většinou se zdržím jen krátce, je to přece jenom espresso bar.

15. Louvre

Do louvre se vyplatí zajít na snídani nebo oběd, skvěle tu vaří. Budete si tu připadat trošku jako na zámku, ale zároveň hodně příjemně. Kromě snídaní a obědů mají taky skvělý dorty a zákusky. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hsuanya (@iababy),

16. Coffee Source

Pokud chodíte do kaváren zejména kvůli kávě, tak to určitě zkuste tady, kde mají kvalitní, výběrovou a výbornou kávu. Pokud vám zachutná, můžete si ji zde také zakoupit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Coffee Source (@coffee_source_francouzska),

17. Café Neustadt

U Novoměstské radnice na Karlově náměstí najdete Café Neudstadt, které je známé pro svojí skvělou kávu i dobré obědy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Café Neustadt (@cafeneustadt),

18. Kafe Pragovka

V Pragovce si můžete vychutnat jak skvělou kávu, tak dokonce i pivo, limonádu nebo čaj! Dokonce se tu i dobře najíte!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kafe Pragovka (@kafepragovka),

19. Etapa

Etapa rozhodně patří mezi nejlepší kavárny v Praze! Pověstný je jejich úžasný kváskový chléb, který doporučujeme všema deseti! Zajděte na brunch, něco dobrého sladkého ke svačině nebo vyzkoušejte víno!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Etapa (@etapa_pgfoodies),

20. Super Tramp Coffee

Tuto skvělou kavárnu najdete na Praze 1. Super Tramp Coffee = výborná káva a svačinka v hipsterském prostředí Prahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Super Tramp Coffee (@supertrampcoffee),

21. LOFT Karlín

Karlín je známý tím, že je zde samá skvělá kavárna vedle kavárna, mezi ně patří i LOFT! Také totiž patří mezi nejlepší kavárny v Praze. Nemine vás kvalitní káva, dortíčky nebo třeba Aperol?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený L O F T (@loftkarlin),

22. Kavárna, co hledá jméno

Na Smíchově je taková kavárna, taková na zapadlém místě.. Ale jakmile vejdete, ochutnáte a nasajete atmosféru, dojde vám, proč ji řadíme mezi nejlepší kavárny v Praze! Je to jedna z hipsterských kaváren, kde musíte ochutnat jak kávu, tak i jídlo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kavárna co hledá jméno (@kavarnacohledajmeno),

23. Vnitroblock

Pokud budete v Holešovicích, ocitne se na místě, které je plné kaváren s výbornou kávou. Vnitroblock se pyšní nejen super kávou, ale i hodně zajímavým prostředím. A u pití kávy si rovnou můžete vybrat třeba i boty, které zde prodávají.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VNITROBLOCK (@vnitroblock),

Navštivte nejlepší restaurace se zahrádkou v Praze.

24. Cobra

Ať už si v tomto podniku dáte kafe, brunch nebo večerní drink, nebudete litovat. Podávají se zde snídaně, obědy i večeře, takže tu můžete strávit klidně celý den.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bar Cobra (@barcobra),

25. Alf & Bet

Vyrazte na Prahu 8 a dejte si vynikající kávu a také chléb, který tu opravdu umí. K výborné kávě si můžete dát domácí sendviče, koláče, hummus, bábovku a další..

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alf & Bet (@alfabetprague),

26. Onesip coffee

Přímo v centru Prahy si můžete vychutnat výbornou kávu, případně v pojízdném vozíku, který najdete tak různě.. K tomu třeba domácí buchty, co vy na to?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený onesip coffee (@onesipcoffee),

27. Kafemat

Kafemat sídlí v Dejvicích. Tady si můžete kvalitní a dovrou kávu nejen vychutnat, ale také koupit, abyste si ji mohli dát i doma.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aneta Balšánková ♡ (@anet.rose),

28. Bistro Proti Proudu

Nejlepší kavárny v Praze? Jo, tak tenhle podnik sem určitě patří! Roztomilé bistro s venkovní zahrádkou, kde si můžete dopřát dobrou kávu, limonádu i něco k nakousnutí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @bistro.proti.proudu,

29. Marthy’s kitchen

Tahle malá francouzská kavárna určitě stojí za návštěvu! Taková snídaně složená z nejrůznějších dobrot za to vážně stojí! A kafíčko k tomu. Mňam! 🙂

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marthy’s Kitchen (@marthyskitchen),

30. Avocado bistro

Máte rádi avokádo? Tak to musíte okamžitě jet do Nuslí a dáte si ten nejlepší avokádový toast s hummusem nebo rovnou avokádový burger s avokádovou margaritou. Není toho avokáda moc? Není! Má dokonce i malinkou zahrádku. K tomu milá obsluha a příjemné prostředí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AVOCADO BISTRO™ (@avocado_bistro),

Recept na domácí makronky a místa, kde ochutnat ty nejlepší, najdete tady.

Tohle jsou nejlepší kavárny v Praze! Chybí vám v tomto seznamu vaše oblíbená kavárna? Napište ji do komentáře.

Časem můžete čekat druhý článek o tom, jaké nejlepší kavárny v Praze jsou a kde se třeba nejlépe pracuje. Budeme rádi, pokud nám doporučíte vaší oblíbenou kavárnu, pakliže v tomto seznamu není.

Kávu i zmrzlinu můžete jíst jak v létě tak i v zimě. Podívejte se na TOP 11 zmrzlináren v Praze.