V dnešní době existuje opravdu hodně faktorů, které ovlivňují naší psychickou pohodu. Bohužel je zde velké množství zejména negativních věcí, které mají špatný dopad na duševní zdraví a to hlavně v dnešní moderní době. Naštěstí existuje spoustu pozitivních prostředků, které to vyvažují a naše duševní zdraví pomáhají udržovat v dobrém stavu. Podívejte se na možná pro vás překvapivé věci, které na naše psychické zdraví a pohodu působí. Možná vás to překvapí!Co překvapivého ovlivňuje naše duševní zdraví?

duševní zdravíFoto: pixabay

1. Duševní zdraví ovlivňuje to, jaké cíle si stanovujeme. Raději si stanovujte malé cíle, které můžete zvládnout než něco velkého, co skončí neúspěchem a vy budete zlamaní.

2. Iritující řeči druhých. Nasaďte si pomyslná sluchátka a nereagujte. Uděláte lépe než se rozčilovat a hádat s lidmi, kteří vám nic dobrého nepřinesou.3. Teplá desetiminutová sprcha před spaním může pozitivně působit na lidi, kteří trpí depresemi, úzkostmi nebo nadměrným stresem. Zvuk a pocit tekoucí vody vyvolává relaxační účinky a zlepšuje cirkulaci krve v těle.

4. Denně jezte 3-4 kusy zeleniny! Je potvrzeno, že lidé, kteří zeleninu jedí pravidelně, trpí menším stresem.

5. Postoj je velmi důležitý pro sebevědomí a duševní poruchy! Nehrbte se, choďte narovnaně, vzpřímeně a s hlavou nahoru.

6. Umístěte na viditelné místo květiny. Samozřejmě živé! Podle studií zvedají energii a zlepšují myšlení.

7. Pokud máte tu možnost, denně se líbejte a dávejte polibky. Intimní kontakt zvyšuje dobré pocity a také pomáhá redukovat stres.8. Vaření vám také může pomoci. U vaření či pečení zapomenete na běžné problémy a zvyšujete kreativitu.

9. Stále máte pocit beznaděje? Pořiďte si psa! Hraní si s psím štěnětem zvyšuje v mozku výskyt serotoninu, což je látka, která podporuje dobrou náladu.

Zajímá vás víc? Čtěte dál.

10. Přes den si dejte šlofíka. Je dokázáno, že alespoň desetiminutý spánek přes den vám dodá energii, mozek bude pracovat lépe a budete pozornější.

11. Spěte s příkrývkou! Ti, kteří spí přikrytí, vykazují menší známky deprese než ti, kteří spí bez ní. Peřina vám poskytuje teplé objetí.

12. Založte si diář a začněte si ho psát hlavně ve chvílích, kdy se cítíte smutně. Vypisování myšlenek pomáhá k urovnání negativních i pozitivních myšlenek a pomáhá v rychlejším rozhodování.

13. Až se budete cítit špatně, někoho se dotýkejte. Je dokázáno, že dotek s někým jiným pomáhá a podporuje duševní pohodu. Také se budete cítit, že na problémy nejste sami.

14. Průzkumy ukazují, že pokud někomu něco koupíte, klidně maličkost, zvedne vám to náladu a budete se cítit lépe. Přispějte kačku lidem bez domova nebo kupte mamince kytku.15. Zpívání s kamarády funguje jako terapie. Tak šup na karaoke! Problémy jsou ty tam a ještě se pobavíte. Kamarádi vás rádi podrží. Budete šťastnější, uvidíte.

16. Jste na dně a potřebujete pomoci? Pomožte si sami, tancujte! Pohybové aktivity zlepšují náladu. V kombinaci s hudbou je to skvělá terapie.

17. Žvýkání žvýkačky podporuje cirkulaci krve v mozku, což zlepšuje koncentraci a snižuje stres.

18. Jezte více fermentovaných potravin (fermentace = kvašení). Mají v sobě látky, které pomáhají redukovat úzkost a deprese a navíc jsou opravdu zdravé.

19. Jezte čokoládu a kakao. Samozřejmě vysokoprocentní čokoládu, která má opravdu pozitivní vliv na duševní pohodu a celkově na duševní zdraví. Doporučuje se kostička denně.

20. Dejte si pauzu na sociálních sítí. Co třeba výzva týden bez nich? Zvládli byste to? Měl byste. Ovlivňují totiž naše přemýšlení a to zejména u mladých lidí. Na chvíli vypněte a přestaňte se zajímat o dokonalé životy ostatních a zaměřte se na ten svůj!21. Cítíte se smutně? Podívejte se na smutný film. Možná se divíte, ale vážně to funguje. Vidíte totiž jaké věci se mohou stát a uvědomíte si, že nemáte důvod být smutní a budete vděčnější.

Tohle všechno ovlivňuje naše duševní zdraví – pozitivně i negativně. Je něco, co vás překvapilo?

Tyhle věci se stanou, když přestanete mít sex. To nechcete!