Na konci dubna začíná chřestová sezóna, tak není lepší nápad, než si zkusit uvařit zázrak, kterému říkáme chřestová polévka. Chřest je velmi zdravý a chutný a je škoda nezařadit ho do jídelníčku. Tuto polévku zvládne opravdu každý, i začátečník. Pojďme se podívat na recept a ingredience, které budete potřebovat. A uvidíte, že se budete olizovat celá rodina.

Vyzkoušejte chřestové rizoto – recept najdete tady.Jednoduchá chřestová polévka, kterou zvládne každý – i začátečník!

chřestová polévkaFoto: pixabayCo budete potřebovat

  • stonky chřestu
  • máslo
  • bílou cibuli
  • jarní cibulku
  • sůl
  • pepř
  • vývar
  • smetanu ke šlehání

Postup

Chřest omyjte, odkrájejte dřevnaté části a nakrájejte ho na kousky. Na másle orestujte cibuli spolu s jarní cibulkou, nesmíte to ale spálit. Stačí zpěnit, aby se vůně hezky rozvoněla. Přihoďte chřest, chvilku restujte a potom zalijte vývarem, přiklopte a nechte vařit. Až bude chřest měkký, vše důkladně rozmixujte, až vznikne hladký krém. Nakonec vlijte ještě smetanu na zjemnění, osolte, opepřete a můžete podávat. Pro ještě větší zjemnění přidejte do polévky kus másla a ozdobte kouskem uvařeného chřestu. Dobrou chuť!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Denisa Nakládalová (@denisa.nakli),

Proč jíst chřest?

Chřest je opravdu velmi zdravý a má pozitivní účinky na naše zdraví, proč bychom ho měli jíst? Chřest obsahuje hodně vody, proto skvěle působí na ledviny a jejich správné fungování, dále se používá k léčbě ledvinových kamenů a při léčbě dny. Celkově pak posiluje imunitní systém, léčí kožní onemocnění a podporuje správné fungování organismu.

Pokud máte problémy s trávením, chřest vám pomůže i v tomto případě a také je dobrý celkově na srdce a díky němu tak budete bojovat proti srdečním onemocněním. Skvěle také pomáhá při léčbě rakoviny.

Zkrátka je chřest velmi zdravý, má v sobě spoustu vitamínů a dobrých látek, které pozitivně působí na naše tělo.

Doporučujeme vyzkoušet. Chřestová polévka je skvělá, zasytí, výborně chutná a je opravdu jednoduchá.

Zkuste 10 úžasných receptů s avokádem.