Máte rádi levanduli? My ano, má totiž zklidňující účinky! Je skvělá do vany, nad postel i ji můžete jíst. Můžete si udělat levandulovou limonádu, která nejen výborně chutná, ale osvěží a bude chutnat i dětem. K tomu ale potřebujete levandulový sirup, který vám pomůžeme si vyrobit. Je to jednoduché a zvládne to každý. Levandulový sirup pak můžete používat do různých směsí, třeba do jogurtu, ale my máme nejradši právě tu limonádu nebo také levandulový čaj, po kterém budete spát jako miminko.Levandulový sirup krok za krokem

levandulový sirup
Foto: pixabay

Ingredience

  • levandule (čím více jí budete mít, tím více bude sirupu)
  • voda
  • cukr
  • skořice
  • citron
  • citronová šťáva
Postup

Vezmeme velký hrnec, do kterého nastříháme nebo natrháme kousky levandule, zalijeme bohatě horkou vodou a přidáme citron, který nakrájejte na kolečka (předtím ho dobře omyjte). Ke směsi přidejte kyselinu citronovou (asi 3 lžíce na litr vody) a nechte stát na 24 hodin.

Poté směs přeceďte, vyndejte všechny levandule a citrony a nasypte dovnitř cukr. Zahřejte a počkejte, až levandulový sirup zhoustne. Přidejte špetku skořice pro okořenění. Poté přelijte před plátno a sirup nalite do lahviček. Sirup uchovávejte v lednici.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza 🐝 (@teaolivova),


TIP! Udělejte si nejlepší levandulovou limonádu! Vezměte sklenici, naplňte ji po okraj ledem, přidejte levandulový sirup a zalijte perlivou vodou. Na okrasu přidejte snítky levandule a citronová kolečka. Můžete posypat třtinovým cukrem.

Doporučujeme také zkusit levandulový čaj! Stačí zalít levanduli horkou vodou a přidat kolečka citronu. Pokud ho budete pít před spaním, budete krásně a kvalitně spát, protože levandule má uklidňující účinky.

Vyzkoušíte levandulový sirup? Uděláte si z něj skvělou limonádu?

Nápady na skvělé letní drinky, které osvěží, najdete tady.