Každý den na ulici potkáváme psy. Různé rasy psů, ať už jsou to malí neškodní psíci nebo velcí, někdy nebezpečnění psi. Ti mohou vykazovat nepředvídatelné chování a být extrémně agresivní a nepřátelští. V některých situacích může být ohrožen náš život, proto jsme dali dohromady doporučení, co dělat či nedělat, když vás napadne pes a zabránit tak kousnutí či ublížení. Neváhejte tyto rady předat i dětem, nikdy nevíte, kdy se jim to bude hodit.Co dělat, když vás napadne pes?

napadne pes
Foto: pexels

Nepanikařte.

Je známé, že zvířata, včetně psů, lehce vycítí lidský strach. Ale představte si, že na vás vrčí a štěká agresivní pes, sotva se můžete uklidnit. Pokud budete křičet, máchat rukama nebo utíkat, vyprovokujete psa akorát tak k útoku. Buďte proto v klidu, moc se nehýbejte a nekoukejte psovi do očí.Neutíkejte.

Pokud při běhu narazíte na vzteklého psa, zpomalte a změňte běh na chůzi. Otočte se a jděte opačným směrem. Po očku ale pozorujte psa a jeho chování. Pes o vás ztratí zájem a odejde.

Nekoukejte se mu přímo do očí.

Přímý oční kontakt může zesílit agresivní chování psa. Vyprovokovat ho k útoku. Psa sledujte, ale oční kontakt vynechte. Pro psa to bude znamenat to, že nejste hrozbou a pravděpodobně se uklidní a nechá vás být, protože ho očním kontaktem nebudete dráždit.

Rozptylte psa.

Každý předmět, který máte u sebe, může pomoci. Dejte mu něco, co může žvýkat – vaši botu, lahev nebo něco k jídlu. Pes přesune pozornost na tu věc a vy získáte čas na útěk.Přikažte psovi, ať odejde.

Sebejistým, hlubokým hlasem mu řekněte, ať odejde pryč. Nemluvte vysokým tónem. Nejúčinnější příkazy jsou „ne“ a „běž pryč“.

Teď už víte, co (ne)dělat, když vás napadne pes. Podělte se o tyto cenné rady i s ostatními.

Máte rádi psy a chcete si zlepšit náladu? Podívejte se na článek o chlupatém psovi, který si hraje s malým klukem.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.