Lidé se dělí na svě skupiny. Ti, kteří spí v pyžamu nebo ti, kteří spí nazí. A musíme konstatovat, že spát bez oblečení je lepší volbou. Myslíte si, že ne? Tak se podívejte na výhody spaní bez oblečení a začněte to praktikovat taky! Možná si říkáte, že na tom nezáleží a nic to neovlivňuje. To je ale chyba, má to vliv na spoustu věcí, které si teď představíme. Uvidíte, že až si výhody přečtete a zkusíte spát bez oblečení, změníte názor.

Spánek je jedna z nejdůležitějších lidských potřeb, tak ho pojďme ještě vylepšit. Pojďme spát bez oblečení, nazí!Proč spát bez oblečení?

spát bez oblečení
Foto: pexels
1. Je to jednodušší

Nemusíte si kupovat pyžamo, ušetříte tedy peníze, máte méně oblečení k praní a nezabírá vám místo ve skříni. Budete muset mýt častěji prostěradlo a povlečení, ale ne tak často jako pyžamo.

2. Donutí vás to být rychleji připravený

Někteří lidé jsou celý den v pyžamu a poté to používají jako výmluvu, proč nemohu nikam jít. To může vést k sedavému způsobu života a k přibírání na hmotnosti, například. Spěte nazí a budete mít větší tendenci k tomu více chodit ven.

3. Budete šťastnější a víc v pohodě

Jen si to představte. Nic vás neškrtí ani netahá, žádná kosticová podprsenka ani guma u spodního prádla. Pocit volnosti vás přiměje k tomu, abyste se usmáli a cítili svobodněji. Budete šťastnější, věřte tomu. A pokud nevěříte, vyzkoušejte a přesvědčete se sami.4. Dotyk „kůže na kůže“ je nejlepší

Tento bod platí pro ty, kteří se o postel dělí se svojí drahou polovičkou. Pokud oba budete spát nazí, je zde větší pravděpodobnost dotyku. Samozřejmě to může vést k aktivnějšímu sexuálnímu životu. A sex zlepšuje náladu. Potřebujete stále více důvodů, proč spát bez oblečení?

5. Vede to k lepšímu spánku

Pojďme si to zopakovat. Žádné otravné gumy a šňůrky od pyžama. Zkrátka mizí rozptýlení. Tudíž spaní bez oblečení vede k hlubšímu a kvalitnějšímu nerušenému spánku.6. Budete mít lepší pleť

Vaše tělo a zejména pokožka bude dýchat. To podpoří zdraví intimních partií, podpaždí a nohou. Tyto části těla totiž přes den nemají moc šanci dýchat. Snížíte riziko kožních onemocnění nebo záněty pohlavních orgánů.

7. Pomáhá v těle regulovat kortizol

Kortizol je zvláštní chemikálie, která se nachází v tělea může způsobit mnoho škod. Když spíte nazí, pomáhá udržovat teplotu těla. Pokud spíte oblečení a máte kolem sebe velké teplo, vede to ke zvyšování hladiny kortizolu a to vede ke zvýšení úzkosti nebo chuti na nezdravé jídlo a tím pádem i růstu hmotnosti. Spěte nazí a nebudete mít tyto problémy.8. Pomáhá vyvažovat melatonin a růstový hormon

Toto jsou svě látky důležité při prevenci předčasného stárnutí a jsou nezbytné pro zdraví. Když spíte v oblečení, vaše tělo se ohřívá a brání tvorbě těchto hormonů. Takže pokud nechcete rychleji a předčasně stárnout, spěte nazí.

9. Vaše pohlavní orgány budou šťastnější

Co se týče mužů, chladnější prostředí umožňuje varlatům a spermiích být zdravé a reprodukční systémy fungují správně. U žen chladnější prostředí pomáhá zabránit vzniku kvasinkových infekcí. Kvasinkám se totiž více daří v teplých a vlhkých podmínkách.

10. Spánek v létě bude snesitelnější

Léto se vyznačuje horkými teplotami a v těch se dobře nespí. A pokud nemáte klimatizaci, spaní může být dost nesnesitelné. Spěte proto nazí a chlaďte se o peřinu.

Vidíte? Spát bez oblečení je výhodnější! Samozřejmě existují výjimky, například když jste nemocní nebo je venku taková zima, že by vám to mohlo spíše uškodit. Ale v ostatních případech to má jen výhody, které stojí za to! Tak co? Budete spát nazí? Alespoň to zkuste a můžete porovnat rozdíl, co vám více vyhovuje. Napište nám do komentáře, co preferujete.

Máte problémy se spánkem? Tohle vám pomůže!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.