Celulitida (hrbolatá kůže) je nepřítelem téměř každé ženy – silné, oplácané, ale i hubené a dokonce ji můžeme najít i u dětí. Muži mají štěstí, těm se vyhýbá. My ženy s ní ale musíme bojovat, často se za ní stydíme a nechceme se kvůli tomu ukazovat v plavkách. Mám pro vás 7 způsobů, jak celulitidu zmírnit. Celulitida nebo-li pomerančová kůže se nedá odstranit úplně, ale dá se opravdu eliminovat tak, že nebude vidět a vy o ní nebudete ani vědět. Doporučuji zkombinovat co nejvíce způsobů.Celulitida – jak se jí zbavit?

celulitida
Foto: pixabay

1. Přijímejte dostatek čisté vody.

Naše tělo je z velké části tvořeno vodou, stejně tak kůže a pleť. Doporučuje se opravdu pravidelně pít čistou (ne slazenou) vodu kvůli našemu zdraví, ale právě i kvůli kůži. Čím více vody budete pít, tím lépe pro vás. Samozřejmě je vhodné příjem vody doplnit i kvalitní stravou. Jezte velké množství zeleniny a ovoce, které obsahují hodně vody (vodní meloun, salátová okurka, cuketa atd.). Samozřejmě se vyhýbejte nezdravému jídlu, omezte smažené a tučné.

Vodu můžete doplnit o bylinné čaje, které jsou určené právě pro zmírnění celulitidy. Takové čaje neumí zázraky, ale dokážou pomoci. Rozhodně ale nebudou fungovat, pokud budete jíst fastfoody, to dohromady zkrátka nejde.

celulitida
Foto: pixabay2. Cvičte.

Na celulitidu nejvíce se stravou a vodou zabírá cvičení. Celulitida se nachází nejvíce na stehnech a zadku, dejte si proto záležet na těchto partiích. Dělejte kardio (tanec, běh) a také nezapomeňte tyto partie posilovat!

3. Používejte skořicový gel.

Přírodní skořicový gel se používá na celulitidu zejména při cvičení. Můžete ho použít, i když nesvičíte, ale nebude mít takový účinek. Tento gel koupíte na internetu, v drogériích nebo v lékárně. Cca 20 minut před cvičením gel naneste na problematické partie a pořádně vmasírujte. Pozor, gel může malinko pálit a kůže bude červená, to je ale normální příznak. Až docvičíte, místa, kam jste nanesli gel, budou červená a teplá, to právě působí gel.

celulitida
Foto: pixabay4. Dělejte si masáže.

Můžete chodit na masáže ke specialistovi, ale přiznejme si, jsou dost drahé. Stačí, když si pomocí krému budete masírovat nohy i zadek. Pokud chcete, kupte si speciální gel nebo krém na celulitidu, které slibují všelijaké zázraky, což samozřejmě nesplňují, ale při pravidelném používání také dokážou pomoci. K masáži používejte prsty, speciální rukavice nebo baňky. Zároveň až budete ve sprše, pusťte si studenou vodu a nechte ji téct na problematické oblasti, to také pomáhá. Musíte to ale dělat pravidelně.

5. Vyhněte se lékům.

Pokud ve velké míře konzumujete léky, ty také přispívají k tvorbě a vzniku problému jménem celulitida. Jakékoliv hormony, včetně antikoncepce jsou špatné. Zkuste najít nějakou alternativu a hormony vysadit. Rozhodně si nekupujte a nejezte prášky proti celulitidě, akorát vám ublíží.

celulitida
Foto: pixabay6. Zhubněte.

Pokud máte nadváhu nebo kila navíc, velmi vám pomůže, pokud tato kila shodíte. S hubnutím se bude ztrácet i celulitida. Pokud budete cvičit, jíst zdravě a pít dostatek vody, půjde to samo.

7. Kombinujte.

Zkuste od každého něco. Začněte tím, že začnete pít vodu, zvyšte její příjem a po třech týdnech zapojte zdravý jídelníček. Takto postupně zkoušejte další a další kroky. Celulitida musí zmizet!

Celulitida je zlo, ale pokud budete dodržovat výše zmíněné, zatočíte s ní!

Přečtěte si tajemství jak na krásnou hladkou pleť.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.