Dámy, určitě víte, že ruce jsou naší vizitkou, a proto bychom měly neustále mít upravené nehty. Mnozí z nás to řeší metodou, které se říká gelové nehty. Díky gelu barva i tvar vydrží déle a nemusíte se potýkat s lámáním nehtů (pokud máte své nehty silné), případně pokud máte své nehty příliš krátké, díky gelu můžete jednoduše během pár hodin dosáhnout opravdu jakékoliv délky. Vypadá to dobře, vydrží to dlouho, ale málokoho napadne, že takový gel na nehtech není příliš zdraví prospěšný. Pokud gelové nehty máte nebo o nic přemýšlíte, doporučujeme vám přečíst si rizika gelu a trochu nad tím popřemýšlet.

Pokud gelové nehty zkusíte jen na chvilku, nic se nestane, ale rizikové je dlouhodobé nošení gelu. Proč a v čem škodí?

Přečtěte si také: Tohle musíte začít konzumovat, pokud máte slabé nehty i vlasy
8 důvodů, proč gelové nehty škodí

gelové nehtyFoto: pixabay

Přečtěte si také: 15 skvělých tipů pro krásu, které vám zjednoduší život

1. Nehet nemůže dýchat

Nehet a nehtové lůžky potřebují vzduch, takže pokud je na nich přilepený gel, znemožňuje to dýchání nehtu. Mohou pod gelem i pod nehtovým lůžkem vznikat problémy, o kterých se dozvíte pozdě. Hrozí pak i strhnutí nehtu.

2. Gel oslabuje nehet

Zejména pak v případě, kdy neustále střídáte gelové nehty a svoje a dochází k odstraňování a znovu nanášení. Nečekejte pak, že budete mít své nehty pevné a kvalitní.3. Nehty mohou zežloutnout

To je další neblahý důsledek gelových nehtů. Po sundání mohou mít zbarvení do žluta, ale třeba i do hněda nebo dokonce do modra.

4. Hrozí plíseň

Právě kvůli tomu, že nehet nemůže dýchat, můžete se dopracovat k plísni, která se velmi obtížně léčí a není příjemná. Nehty mohou pálit, svědit a měnit strukturu.

5. Po sundání je zvýšené riziko lámání nehtů

Jak už bylo řečeno, vaše nehty budou po sundání gelu slabé a mohou se snadno lámat. Hůře tak dosáhnete svých dlouhých nehtů.6. Nehet je díky gelu křehký a třepí se

Zároveň se nevyhnete ani třepení nehtu, chce to dlouhou rekonvalescenci.

7. Gel může pálit

Při aplikování gelu dochází k zapékání v UV lampách. Působení světla může způsobit pálení.

8. Gel není tak tvrdý, nemusí držet a může se i zlomit

Sice odejdete s krásnými nehty, které ale už za pár dní nemusíte mít. Pokud už svoje nehty máte slabé, gel nebude držet a bude se lámat.

Spousta lidí, kteří někdy měli gelové nehty, mají špatné zkušenosti. Vsaďte radši na přirozenost a vlastní nehty. Příležitostně gelové nehty nevadí, ale z dlouhodobého hlediska to není příliš vhodné.

Přečtěte si také: 10 perfektních nápadů, jak si ozdobit krátké i dlouhé nehty