Bolest zubů patří k jedné z těch nejsilnějších, dokonce se říká, že je více intenzivní než porod. Pokud vás potká zánět zubu, můžete si být jisti, že je to velmi nepříjemná záležitost. Proto je nejlepší všem problémům se zuby se vyhýbat a věnovat se prevenci, ale někdy se stane, že ani ta nepomůže. Pokud se nacházíte v situaci, kdy máte zánět zubu, ale aktuálně se nemůžete dostat k zubnímu lékaři, máme pro vás 6 rad přímo od dentisty, který nám poradil, jaká první pomoc je nejlepší a jak si co nejméně ublížit a zároveň ulevit opravdu rychle. Pamatujte, že tyto rady fungují jen chvilku jako první pomoc a je potřeba se co nejrychleji dostavit k doktorovi. Zánět na jakémkoliv místě v těle je nebezpečný a neměli byste to zanedbávat.

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti zubu do 5 min podomácku6 rad od lékaře jak si poradit se zánětem zubu

zánět zubuFoto: pixabay

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu

1. Ledový obklad

Je známé, že led a studené pomáhá a ulevuje od bolesti. Naplňte pytlík ledem, použijte mraženou zeleninu nebo si kupte pytlíčky z tekutinou, které umístíte do mrazáku, necháte zmrznout a poté použijete na postižené místo. Tyto pytlíky se dají případně použít i jako teplý obklad. Stačí je dát do mikrovlnky nebo teplé vody.

2. Česnek

Ten má antibakteriální a antimykotické účinky. Česnek oloupejte, prolisujte a smíchejte se solí. Vytvořte kašičku, kterou nanášejte přímo na místo nebo pokud to zvládnete, můžete cucat nebo dokonce kousat kousky česneku. Pokud to zvládnete, máte náš obdiv.3. Prášek

Jestli vám nic nepomůže, žádná potravina, která je přírodní, nemá cenu dělat hrdinu a pomoci si chemickou cestou, což vám jednou za čas ve vážných případech neuškodí. Jednoduše si vezměte ibalgin nebo paralen a běžte spát.

4. Cibule

Cibule je známá, že také pomáhá. Udělejte si odvar a pijte. Chuť nic moc, ale opravdu dokáže pomoci.

5. Směs ze soli a pepře

Dejte lžičku soli, lžičku pepře, trochu vody a vytvořte směs, kterou nanášejte přímo na místo. Opět chuť není dobrá, ale pomůže vám to.6. Slaná voda

Je potřeba místo neustále dezinfikovat, aby se zánět nedostal někam jinam. Pokud nemáte ani dezinfekci, kterou můžete používat vnitřně, jednoduše smíchejte teplou vodu se solí, zamíchejte a kloktejte. Budete se jisti, že je místo čisté a dostatečně vydezinfikované.

Trápí vás zánět zubu? Vsaďte na tipy od zubního lékaře. 🙂 Pomohly vám?

Přečtěte si také: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv