Zase je to období plné pylnu a rozkvetlých stromů – jaro. Lidé, kteří trpí na nepříjemné alergie, nemají rádi jaro. Nebo možná mají, ale v tuto dobu jejich alergie propuká a musí neustále smrkat, kašlat, slzí jim oči nebo jim dokonce teče krev z nosu a trápí je zánět spojivek. Že to znáte, ale už jste vzdali veškeré pokusy o léčbu nebo zmírnění alergie a jejích projevů? My pro vás máme 10 babských rad, které vás sice alergie nezbaví, ale určitě vám dokážou ulevit. Vyzkoušejte je všechny, abyste alergii zmírnili.Jak na alergie: 10 babských rad, které vám uleví

alergie
Foto: pixabay

1. Vyhýbejte se tomu, co vaši alergii vyvolává

Ano, to je velmi těžké, zdá se být až nemožné. Omezte ale pohyb v blízkosti keřů, stromů atd. Uvidíte, že vás to nebude tak dráždit a třeba objevíte novou cestu do práce, kterou jste předtím neznali.

2. Vsaďte na léky

Chcete žít přírodně, bez chemie a proto se vyhýbáte lékům? V případě bolesti hlavy to schvalujeme, ale ne, pokud trpíte alergií. Léky vám pomohou, zmírní projevy alergie a pokud byste je nebrali, můžete si přivodit vážné obtíže, například atopické ekzémy nebo astma. A to za to nestojí.

3. Chce to čističku vzduchu

Kvalitní čistička vzduchu umí vyčistit vzduch takovým způsobem, že se vám alergie zlepší až o 70 %! A je skvělá i pro ty, kteří alergií netrpí a zejména také pro děti. Všichni přece chceme dýchat čistý vzduch, no ne? Samozřejmě můžete čistému vzduchu přispět také tak, že budete pravidelně otírat prach, luxovat atd.

4. Větrejte

Pokud byste větrali celý den, bude vás to dráždit stejně, jako kdybyste byli venku. Pořádně vyvětrejte hodně brzy ráno, případně krátce přes den a pozdě večer.

alergie
Foto: pixabay5. Zkuste napařování

A co dělaly naše babičky, když ještě žádné účinné léky neexistovaly? Napařovaly se! Nalijte horkou vodu do mísy, ohněte se nad ní s ručníkem na hlavě a inhalujte, v klidu dýchejte. Jednak to pomůže vašemu ucpanému nosu a protáhne dutiny. Můžete do vody přidat pár kapek esenciálního oleje. Aby to mělo účinek, vydržte alespoň 20 minut.

6. Mějte u sebe něco mastného

Až to na vás zase přijde, vytáhněte krém, balzám na rty nebo něco mastného a namažte si nosní dírky. Zabraňuje to vdechování prachu, pylu a zároveň chráníte pokožku. Můžete to používat také jako prevenci.

7. Dejte si česnek

Je známé, že česnek má antibakteriální účinky a zmírňuje otoky. Nejlepší bude, když si ho dáte pěkně čerstvý. Pokud vám to vadí, nakrájejte ho na kolečka a dejte na chléb, který potřete vrstvou másla. Je to mňamka, ale pozor, až ho budete jíst. Raději ten den nechoďte na rande. 🙂

alergie
Foto: pixabay8. Uvařte si bylinný čaj

Mateřídouška pomáhá na alergii, věděli jste to? Uvařte si mateřídouškový čaj a vypijte jeden šálek ráno a večer. Uvidíte, jestli vám to pomůže.

9. Konopná mast

Jeden z mnoha projevů alergie je i svědivá pokožka a ekzém. Vyvarujte se parfémovaným krémům a pořiďte si mast s přídavkem konopí, má zázračné účinky. Pokud neseženete, zkuste obyčejnou vazelínu, obecně mastnota pomáhá.

10. Máslo

Nemáte u sebe žádnou mast, ale potřebujete si akutně ulevit? Máslo! Je mastné a opravdu zabírá, nebojte se ho v nouzi využít a v silné vrstvě.

11. Zvyšte příjem vitamínu C

Lékaři doporučují zvýšit příjem vitamínu C. To můžete zajistit doplňky stravy, ale mnohem lepší je ho přijímat v přirozené formě. To znamená jezte hodně ovoce a zeleniny, kde se vitamín C vyskytuje – kiwi, citróny, pomeranče, jablka, mrkev, grepy, hrušky atd. Mělo by to pomoct tělu se s alergií lépe vypořádat.

Vyzkoušejte naše rady a zatočte s alergií! Co pomáhá vám?

Proč byste měli cvičit ráno? Vyzkoušejte tyto cviky.