Horké letní dny jsou skvělé, ale vyloženě špatně se nám v nich spí. Někdo má to štěstí, že spí celou noc při jakémkoliv počasí, ale pokud je opravdu velké horko a vy se celou noc jen převalujete a nemůžete spát, není to nic příjemného. Druhý den jste pak celí rozlámaní a unavení, je to tak? My to známe a proto vám přinášíme hned 10 tipů pro kvalitní spánek v parném létě a návod na to, jak se vyspat v horku. Následující tipy využijte pro sebe i pro děti. Uvidíte, že pokud jich zkombinujete co nejvíce.

Podívejte se na tipy na to, jak zaručeně rychle usnout.Jak se vyspat v horku?

spánekFoto: pixabay

1. Větrejte

Otevřete si na celou noc okna a větrejte, co to jde, aby se teplý vydýchaný vzduch vyměnil za nový, čerstvý.

2. Kupte si čističku vzduchu

Pokud tolik větrat nemůžete, protože třeba bydlíte v přízemí nebo máte jiný důvod, pořiďte si čističku vzduchu, která ho vyčistí a vy budete moc lépe spát. Je také skvělá pro alergiky, protože čistička pomáhá i tam, kde se drží hodně prachu.

3. Před spaním pijte meduňkový čaj

Nechcete si brát prášky na spaní, ale rádi byste něco, co vám pomůže v usínání a klidném spánku? Uvařte si meduňkový čaj a vypijte ho alespoň hodinu před tím, než půjdete spát.4. Dejte si vlažnou sprchu

Určitě je dobrý nápad se před spaním zchladit. Ale pozor, nesprchujte se ledovou vodou, protože tělo bude reagovat tak, že se bude snažit ohřát a zvýší teplotu. Zvolte příjemnou vlažnou vodu.

5. Přes den v pokoji nevětrejte

Přes den, kdy vám do ložnice praží sluníčku, zavřete okna, zatáhněte závěsy a zabedněte. Udržíte tam tak přijatelnou teplotu.

6. Použijte namočený hadřík

Namočte hadřík do ledové vody, vyždímejte a dejte si ho pod hlavu nebo na čelo, bude vás příjemně ochlazovat a usínání bude jednodušší.

7. Nespěte nazí

Možná si paradoxně myslíte, že čím méně toho budete na sobě mít, tím lépe. Není to tak, v noci se potíte a když jste nazí, pot se nemá do čeho vsáknout. Zvolte proto lehké pyžamo, košili, něco volného, do čeho se pot lehce vpije.

8. Zajistěte si úplnou tmu

Vypněte veškerá umělá osvětlení, telefon a další zařízení, která vyzařují modrá světla dejte stranou a snažte se být v co největší tmě.9. Pijte minerální vodu

Když se potíte, ztrácíte minerály, které jsou potřeba doplnit. Dejte si k posteli a minerální vodu, třeba Magnesii a pokud budete mít žízeň, dejte si pár loků.10. Vyhněte se kořeněnému před spaním

2 hodiny před spaním nekonzumujte žádná ostrá ani pálivá jídla. Vsaďte na jogurt nebo kefír, který vás příjemně ochladí.

Tohle jsou naše tipy na to, jak se vyspat v horku.

Zksuste tento doplněk stravy pro lepší usínání a kvalitnější spánek.