Toužíte po dlouhých, krásných, lesklých a zdravých vlasech, vyzkoušeli jste už stovky přípravků, šamponů a masek a stejně se nic neděje? Nejlepší, co můžete dopřát svým vlasům je přírodní produkt – kokosový olej. Už jste slyšeli o jeho zázračných účincích? Používejte kokosový olej na vlasy a uvidíte opravdu zázraky. Dá se použít jako kondicionér, maska, výživné sérum nebo jako přípravek proti vším a lupům. A mnohem víc, tak to s námi pojďte vyzkoušet.

Musíte ale vědět, jak ho používat. V poslední době se mluví o tom, že kokosový olej na vlasy je super, ale pokud se použije špatně, může spíše ubližovat, protože dokáže vlasy parádně vysušit a co si budeme povídat, to nikdo nechceme. Podívejte se, jak kokosový olej na vlasy používat správně, aby vám udělal službu a vaše vlasy byly díky němu krásné na pohled i na dotek. Možná se ptáte, proč je v nadpisu článku uvedeno ne v závorce a je to právě z toho důvodu. Umí tedy vlasům dobře posloužit, ale musíte ho umět používat. Vše se dočtete v článku níže.

Vždy pamatujte, že kokosový olej se musí používat na mokré vlasy, ale i kůži. Nikdy ne na suchou. Někdo tvrdí, že je kokosový olej prospěšný, někdo, že ne. Pokud ho budete používat s mírou, nikdy nešlápnete vedle. Je to tak se vším.

Přečtěte si také: Přečtěte si, na co všechno se dá kokosový olej použít.

Proč používat kokosový olej na vlasy?

kokosový olej na vlasyFoto: pixabay
1. Mějte krásné, dlouhé a zdravé vlasy

Kokosový olej obsahuje vitamíny E a K a také železo, což jsou látky, které přispívají růstu vlasů. Pokud vás tedy trápí pomalý růst vlasů a jejich lámavost, začněte pravidelně používat kokosový olej na vlasy. Základem je rozpuštěný olej, který vtírejte do konečků třeba obden. Nemusíte se bát mastných vlasů, konečky všechen olej vsáknou. Připravte se na krásné, zdravé, neroztřepené konečky a nekonečně dlouhé vlasy. Pokud se vám vlasy výrazně mastí, oleje dejte jen malé množství. Důležité je kokosový olej dávat do vlhkých nebo mokrých vlasů, nikdy ne do suchých, na to pamatujte. Můžete si jednou měsíčně udělat ozdravnou kůru tak, že kokosový olej dáte na vlasy do jejich celé délky, zabalíte do pytlíku, do ručníku a necháte působit několik hodin, ideálně však přes noc. Poté vlasy dokonale umyjete alespoň dvakrát. Vlásky budou hebké a lesklé.

krásné vlasyFoto: Pexels

Přečtěte si také: Kokosový olej na pleť: zaručený tip, jak být krásná
Kokosový olej se dá používat i jako kondicionér a maska. Rozpuštěný olej naneste od kořínku vlasů a do jejich délek. Zabalte vlasy do ručníku, alobalu, koupací čepice, cokoliv najdete a přes noc nechte působit. Poté umyjte vlasy alespoň 3x, abyste dostali všechen olej z vlasů pryč.

Barvíte si vlasy a rádi byste byli k vlasům šetrnější? Do barvy kápněte pár kapek oleje a naneste společně.

2. Kokosový olej na vlasy pro zdraví

Trápí vás nebo vaše děti vši a chcete se vyhnout chemickým přípravkům? Kokosový olej je nejlepší a hlavě přírodní volba! Olej všechny vši udusí a zabije. Raději doporučuji pro jistotu umýt ještě klasickým šamponem proti vším, ale jen jednou. Až to budete mít, vezměte všiváček (speciální jemný hřeben na vši) a do vlásků koukněte pro jistotu, kdyby tam něco zůstalo.

kokosový olej na vlasyFoto: Pixabay

Olej vám pomůže i v případě, že máte problém s vypadáváním vlasů, což souvisí s bakteriemi a plísněmi, které na pokožce hlavy také mohou vzniknout. Kokosový olej působí antibakteriálně a bakterií vás zbaví.

A dobrou zprávu mám i pro ty, které trápí lupy. Ty jsou způsobené vysušenou pokožkou hlavy a proto je potřeba ji promastit. Pravidelně tedy nanášejte olej do pokožky a důkladně vmasírujte.

 

Proč používat kokosový olej na vlasy?

Přečtěte si také: Mějte krásný úsměv díky kokosovému oleji.3. Prevence

Narozdíl od chemických přípravků, kokosový olej chrání vlasy zvenku i zevnitř, dodává jim potřebné vitamíny a živiny. Působí jako prevence vypadávání vlasů, jejich třepení a vysušování. Olej působí proti nadměrnému pocení.

Zkuste vyměnit laky a gely za kokosový olej. Je také lepkavý a udrží váš účes na místě.

4. Vlasy plné objemu

Tip pro všechny, kteří trpí nepoddajnými, jemnými s zplihlými vlasy. Většina přípravků je totiž zatěžuje. Kokosový olej je lehký a vlasy tak zůstanou nadýchané. Přidejte nepatrné množství kokosového oleje k tužidlu (opravdu malinko) a vetřete do vlasů, vyfoukejte přes kulatý kartáč. Hříva je na světě a drží!

kokosový olej na vlasyFoto: unsplash

Jak používat kokosový olej na vlasy?

Trik je v tom, že aby vaše vlasy nebyly vysušené a všechny tipy fungovaly, musí se kokosový olej používat v kombinaci s vodou, jinak má opravdu vysušovací účinek. Pokud byste si tedy masku na vlasy udělali pouze z kokosového oleje a vynechali vodu, asi byste nebyli spokojení. Pamatujte, že vždy musíte použít vodu a to nejen na vlasy, ale i například na kůži při holení nebo na obličej.

Zjistěte o kokosovém oleji a jeho účincích něco více:

Přečtěte si také: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv

A proč kokosový olej na vlasy nepoužívat?

Asi jen tehdy, pokud nemáte moc času a nemůžete si dovolit čekat hodiny s olejem ve vlasech. Opravdu totiž mastí vlasy a musíte si tedy vyhradit dostatek času na mytí. A také ve chvíli, kdy byste nemohli použít vodu, jak už bylo řečeno.

Pokud vám kokosový olej nevyhovuje, protože je to samozřejmě individuální a každému vyhovuje něco jiného a přesto mu ještě chcete dát šanci, zkuste si koupit přípravky na vlasy pouze s příměsí kokosového oleje a uvidíte. Vlasy si na kokosoý olej většinou chvíli zvykají a proto je důležité vytrvat, být trpělivý hned ho neodsoudit. Každý si musí sám přijít na to, jakým způsobem mu vyhovuje, jak ho používat a hlavně jak často. Někomu stačí jednou měsíčně, někdo ho používá jednou týdně. Vše je na zkoušení. Například někdo si ho na hlavě nechává půl hodiny, někdo opravdu přes noc pro celkovou hydrataci a někomu stačí jen na konečky. Zkuste se také poradit se svojí kadeřnicí, protože ta vaše vlasy zná, rozumí jim a ví, co je pro vás nejlepší.

Kokosový olej je opravdový zázrak, pokud víte, jak ho používat. Znáte kokosový olej a používáte ho?

Přečtěte si také: Podívejte se, proč používat kokosový olej na pleť.