Kokosový olej je opravdu zázrak. Doporučuje se používat ho na vlasy, na pleť, tělo, zuby nebo vaření. My se teď zaměříme na využití kokosového oleje právě na pleť. Je vhodný pro všechny typy pleti – smíšenou, suchou, mastnou, problematickou nebo tu s ekzémem. Nikdo se ho tedy nemusí bát. Vyberte si přírodní produkt, který vám pomůže pleť zlepšit a udržet ji v dobrém stavu. Je mnoho důvodů, proč používat kokosový olej na pleť a my se na ně teď podíváme.

Využívejte kokosový olej na vlasy, pleť, zuby i na vaření.Proč používat kokosový olej na pleť?

kokosový olej na pleť
Foto: pixabay

Chcete mít pleť hezkou, pružnou, hebkou a zdravě vypadající? Zkuste použít kokosový olej na obličej. Jde ale o to, používat ho pravidelně. Je mastný, ale vůbec se toho nebojte. To je totiž to, co vaše pleť potřebuje. Vitamín E a K a také železo, to jsou hlavní složky kokosového oleje, které přispívají ke krásné pleti.

Kokosový olej jako odličovač

Zapomeňte na odličovací vody, mléka a tonika. Kokosový olej neštípe, odlíčí vše důkladně a to včetně voděodolného makeupu. A navíc skoro neubývá.Kokosový olej na pleť jako běžný denní krém.

Zkoušíte krémy od různých značek, levné, drahé, parfemované, průhledné, na bázi vody nebo oleje? Možná vám doteď nic nepomohlo a utratili jste už za přípravky spoustu peněz. Tomu je teď konec, denní i noční krém vyměňte za kokosový olej. Je vhodný pro všechny typy pleti, hydratuje, vyživuje, zjemňuje a pleť bude díky němu pružná.

kokosový olej na pleť

Kokosový olej vám pomůže mít krásné vlasy.Kokosový olej jako maska.

Naneste na pleť 3x týdně masku, která bude z větší části obsahovat kokosový olej. Smíchejte kokosový olej, ovesné vločky, žloutek a můžete přidat bylinky. Tuto směs naneste v silnější vrstvě na obličej a nechte působit 10-20 minut. Smyjte teplou vodou a výsledkem bude krásně hydratovaná a hebká pleť. A pokud se pustíte do výroby domácího peelingu, také přidejte lžičku kokosového oleje.

Kokosový olej na ekzémy a suchá místa.

Trpíte ekzémem nebo máte například suchou kůži kolem nosu nebo na tvářích? Kokosový olej se dá použít i lokálně, pouze na některá místa.

Využijte kokosový olej jako balzám na rty nebo dokonce i jako lubrikační gel.Na závěr nutno říct, že je výhodnější koupit si kokosový olej, mít jenom jednu lahvičku, kterou využijeme na spoustu věcí než utratit peníze za několik přípravků, u kterých si ani nejsme jisti, zda nám budou vyhovovat nebo ne. Kokosový olej je zázrak a vy byste ho měli alespoň vyzkoušet a přesvědčit se sami.

Máte doma kokosový olej a využíváte ho?

Používejte kokosový olej na zuby a odhalte tajemství krásného úsměvu.