Kocovina je zákeřná věc a zažije ji alespoň jednou za život opravdu každý. Alkohol je chutný, dostane nás do nálady a jsme díky němu často i zábavnější. Ale kdo v noci myslí na to, jak mu ráno bude? Asi nikdo, tyhle myšlenky máme až když je pozdě, právě v to osudné ráno, když už kocovina opravdu dorazila. Je vám špatně, bolí vás hlava, máte šílenou žízeň a tvrdíte, že už nikdy nebudete pít. Tak to známe taky. Většinou na to ale za pár dní zapomenete a jedete nanovo. Co dělat, aby ve vás kocovina byla co nejkratší dobu? Dáme vám 10 tipů, které vám pomohou, když je nejhůř!Kocovina – co na ní funguje?

kocovina
Foto: pixabay

Říká se, že prevence je lepší než léčba. Proto už v době, kdy pijete, myslete na to, abyste alkohol nemíchali, prolévejte se čistou vodou a nezapomeňte u toho jíst! A co vám pomůže, když se kocovině nedá vyhnout?

1. Vývar

Není nic účinnějšího, než domácí, opravdu silný vývar. Samozřejmě je nejlepší čerstvý, ale můžete si ho udělat dopředu, zmrazit a podle potřeby vyndavat. Také se doporučuje česnečka. Pokud nechcete ani to, objednejte si hotové teplé polévky na Rohlik.cz.

2. Odpočinek

Horkou polévku, hodně vody a šup do postele! Pokud vás bolí hlava, dejte si na čelo studený obklad a běžte spát. Rozhodně nechoďte do práce, musíte se z toho vypsat.

3. Čerstvá šťáva

Možná, že nemáte chuť na žádné jídlo, ale dostat do sebe něco musíte, máte podrážděný žaludek a je potřeba něco sníst. Ale kousat nemusíte, stačí si buď odšťavnit nějaké ovoce a zeleninu, ale hádám, že na to nebudete mít ani pomyšlení. Pak je dobré myslet dopředu a nějaké šťávy doma mít v lednici. Dodají vám energii a proberou vás!4. Horká vana

Je vám hodně špatně? Potřebujete ze sebe dostat škodlivé látky! Napusťte si vanu, měla by být ale opravdu horká. Do vany nakapejte pár kapek třeba levandulového oleje, který vás uklidní a dovolí relaxovat.

5. Léky na bolest

Pokud nemusíte, neberte si je, ale jestli to nemůžete vydržet, jeden ibalgin vám neuškodí, naopak možná pomůže. Nezapomeňte ale vypít opravdu hodně vody! Léky opět koupíte na Rohlik.cz

6. Pivo

Teď se možná divíte, ale pivo doporučují i doktoři! Najezte se a dejte si trošku, může vám to pomoci, ale ne, že vypijete 4 lahváče.

7. Coca-cola

Možná, že si pamatujete z dětství, že když vám bylo špatně, říkali vám, ať si po lžičkách dáte colu, ale bez bublinek. Vzpomeňte si na tuto radu, až kocovina zase zaútočí.

8. Čerstvý vzduch

Až se vyspíte, jak jsem vám radila výše, seberte se a jděte na čerstvý vzduch, alespoň na krátkou procházku. Uleví se vám a budete třeba také myslet na něco jiného, než na to, jak je vám špatně.9. Zázvor

Udělejte si shot, podobný tomu, který si děláte, když jste nemocní. Smíchejte šťávu ze zázvoru, citronovou šťávu, med. Pokud máte, tak i kajenský pepř, případně můžete přidat kurkumu. Vypít na ex, zapít vodou a čekat, až to zabere. Zázvor je totiž protizánětlivý!

10. Bylinné čaje

Tyto tipy je dobré doplnit i bylinnými čaji, dokonce prodávají speciálně na kocovinu. Zkuste třeba tento.

Zkuste tohle a kocovina nebude mít šanci! Zkuste zkombinovat i více věcí najednou pro lepší efektivitu. Mimochodem, víte, jaký je ten úplně nejlepší lék na kocovinu? Nepít!

Proč dát přednost pivu před vztahem? Tady je 7 důvodů.