Úplněk je krásný, ale mnohdy při něm nemůžeme spát nebo se nám při něm spí špatně. Co dělat, když nemůžete usnout při úplňku? Máme pro vás 7 tipů, které zaručeně zaberou a pomohou! Možná, že se vám to zdá nemožné, ale na úplněk se opravdu dá vyzrát! I při něm se tedy můžete dobře a kvalitně vyspat. Jak na to?Nemůžete usnout při úplňku?

jak usnout při úplňku
Foto: pixabay

1. Vypněte všechna zařízení

To, že byste měli vypnout všechny lampičky a svítidla, je jasné. Ale vy byste měli vypnout jakákoliv zařízení, která vyzařují modré světlo, které je škodlivé a je prokázáno, že ruší vaše klidné spaní, zejména při úplňku. Takže pokud nemůžete usnout při úplňku a dopředu víte, že bude, opravdu vypněte veškerá zařízení, telefon dejte daleko od postele, počítač také, aby se tělo mohlo soustředit jen na spánek.

2. Zařiďte si úplné ticho

Stejně jako tma, je důležité, aby vás nic nerušilo, žádné zvuky. Zároveň se ale doporučuje větrat a tak můžete zvenku slyšet různé zvuky, jako jsou psi, auta a další. Doporučujeme vám si před nadcházejícím úplňkem sehnat špunty do uší, díky kterým vás nebude nic rušit.3. Sportujte

Aby se vám dobře spalo, měli byste se přes den unavit. Naplánujte si sport a pořádně si dejte do těla, ať se vám večer chce do postele a nekoukáte hodiny do stropu. Tohle opravdu zabírá a je jedno, jestli je úplněk nebo není.

4. Uspěte se

Co můžete udělat proto, aby se vám chtělo spát a váš spánek byl klidný? Pijte před spaním meduňkový čaj (studený i teplý) a nebo se doporučuje teplé mléko s medem, což je taková babská rada od našich babiček.

5. Dejte si vanu

Před spaním se naložte do vany a buďte v ní alespoň hodinu. Můžete do ní kápnout pár kapek esenciálního oleje, třeba levandulového.6. Nestresujte se

Víme, že je to jasné, ale opravdu vám pomůže psychická pohoda. Takže pokud víte, že se blíží úplněk, zkuste zapojit třeba meditaci a zkusit být více v klidu.

7. Zaměřte se na sex

Říká se, že pokud v době úplňku budete mít sex, bude se vám potom dobře spát. Vyzkoušené to nemáme, ale vy to můžete otestovat a pak nám napsat, jestli to funguje.

Jestli nemůžete usnout při úplňku, zkuste tyto rady a konečně se vyspěte!

Chcete rychle usnout? Podívejte se na tipy, jak na to.