Horké letní počasí vybízí ke koupání! Máte několik možností, kde se vykoupat zažít parádní osvěžení. Buď můžete zvolit klasické koupaliště, které bývá ale často přelidněné a vy se musíte koupat v chlorované vodě, která není úplně zdravá, nebo zvolíte možnost přírodního koupání například v lomech, jezerech, rybníkách nebo řekách, kam se ale možná bojíte jít s dětmi z důvodu malé bezpečnosti nebo máte pochybnosti o kvalitě vody. Pak je tu třetí možnost, která je jako dělaná pro vás – biotop! Přírodní koupání, kde je hlídaná voda, většinou tam není hlava na hlavě a můžete si užít něco mezi klasickým koupalištěm a úplnou přírodou. To je podle nás skvělá alternativa, tak se s námi pojďte podívat na 21 biotopů v ČR, která stojí za návštěvu. Doufáme, že si vyberete to pravé pro vás a budete spokojení.

Přečtěte si také: Nejhezčí jezera v ČR s průzračnou vodou najdete tady.Co je to biotop

Možná tohle slovo slyšíte poprvé a nevíte, co to je. Pojďte se s ním tedy nejprve seznámit. Je to přírodní prostředí, ve kterém žijí živočichové nebo rostliny. Je ekologický, nijakým způsobem nepoškozuje ani neničí životní prostředí, ba naopak je to místo, kde dochází k podpoře života fauny a flóry. Hlavní výhodou, kterou vyniká proti klasickému koupališti je ta, že voda je zdravá, nezávadná a hodí se i pro ty, kteří trpí nějakým kožním onemocněním.21 biotopů, kde zažijete přírodní koupání v čisté vodě

biotopFoto: pixabay

Biotopy v Praze

Biotop Radotín – mapy

Kdo by řekl, že se v Praze nachází tak krásný biotop? Můžete si tak udělat krásný výlet vláčkem do Radotína, kde se nachází toto přírodní koupání. Navíc pořádají různé akce jako letní kino, mají i bohaté snídaně a najdete tu i super občerstvení, pokud si nevezmete své.

biotopFoto: pixabay

Biotop Lhotka – mapy

Navštivte koupací jezero u Novodvorské. Za celodenní vstupenku zaplatí dospělý 130 Kč, děti do 15 let a senioři mají snížené vstupné 100 Kč a děti do 1 roku mají vstup zdarma.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pražská Čtyřka (@prazska4),


Přečtěte si také: Tipy na nejlepší aquaparky najdete tady.Biotopy ve středních Čechách

Biotop Jince – mapy

Navštivte koupací jezero, pokochejte se krásnými rostlinami kolem a za super koupačku zaplatíte vstup pouze 40 Kč, ve snížené verzi 30 Kč. Občerstvení zde také koupíte a pokud si budete chtít zasportovat, můžete si zahrát třeba beach volejbal.

Biotop Divišov – mapy

Krásný Divišov je vhodný pro celé rodiny s dětmi. Najdete zde část pro plavce i neplavce, brouzdaliště, samozřejmostí jsou toalety, sprchy i občerstvení.

biotopFoto: divisov.cz

Biotop v severních Čechách

Biotop Arnoltice – mapy

Arnoltice je krásný celkem osamocený biotop, kde si můžete být jisti, že nebude hlava na hlavě. Budete úplně v přírodě a užijete si klid a pohodu.

biotopFoto: belveder

airbnb sleva hory

Biotopy v Plzeňském kraji

Biotop Blovice – mapy

Od 9 do 21 hodin je každý den otevřeno přírodní koupaliště, které je součástí sportovně-relaxačního centra. Najdete zde i dětské hřiště, hřiště pro plážový volejbal, šatny atd.

biotopFoto: mesto-blovice

Biotop Kotynka – mapy

V Dobřanech najdete přírodní koupací prostředí, které je zajímavé tím, že je čistě přírodní, ekologický a je vhodný i pro alergiky. Pro děti je zde připravené dětské brouzdaliště a milovníci fitness si mohou zaposilovat na venkovních strojích. Ceník najdete tady.

biotopFoto: dobrany.cz

Biotopy v Jihomoravském kraji
Biotop Bantice – mapy

V obci Bantice si můžete užít koupání v přírodním biotopu. Vstupné pro dospělou osobu je 50 Kč, snížené vstupné činí 30 Kč.

biotopFoto: bantice

Biotop Oslavany – mapy

Zkuste trochu jiné koupání a navštivte to zámecké. Koupání v takovém prostředí je zcela unikátní. Ceník najdete zde.

biotopFoto: biotoposlavany.cz

Biotop Brno-Jih – mapy

Jedná se o první koupací biotop v Brně. Nebojte se, že tu bude hlava na hlavě, přírodní koupaliště je zde opravdu velké. Vykoupejte se, zasportujte si a klidně sebou vezměte i děti, které si užijí dětské brouzdaliště. Můžete si koupit jednorázové vstupné nebo třeba rovnou permanentku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Biotop Brno Oficiální stránka (@koupalistebiotop),

Biotop Říčany – mapy

Nepleťte si Říčany u Prahy, zde se jedná o Říčany brněnské! Jedná se o koupání na vlastní nebezpečí.

biotopFoto: bioaqua

Biotop Chrlice – mapy

Vyzkoušejte biocentrum Chrlice a vykoupejte se ve vodní nádrži a zažijte parádní přírodní koupání.

biotopFoto: podoliubrna

Biotop Kovalovice – mapy

Přírodní koupání v Kovalovicích se nachází uprostřed přírody, sezóna je v červenci a sprnu, nesmí se tu kouřit ani chodit se psy. Můžete se ale těšit na super koupání, i na posezení u kiosku. Dospělý člověk za vstup zaplatí 50 Kč, děti a studenti 30 Kč. Děti do tří let mají vstup zdarma.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený . (@casercb)

Biotopy ve Zlínském kraji

Biotop Dvůr Honětice – mapy

Součástí agroturistického areálu je i koupací přírodní koupání, u něhož se můžete i ubytovat. Statek pořádá i nejrůznější akce jako jsou třeba svatby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dvůr Honětice (@dvur_honetice),

Biotop Bečva – mapy

O biotop Bečva se stará nádrž osázená vodními rostlinami. Najdete zde část pro plavce, která je hluboká 2,5 metru, i brouzdaliště pro děti a neplavce. Vstupné je pro dospělého 40 Kč a pro děti, studenty a důchodce 20 Kč. Dítě do 100 cm zaplatí 10 Kč a po 17. hodině se těště na slevu 50 %.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený prostrednibecva (@prostrednibecva),

airbnb sleva cesko

Biotop Živá voda, Modrá – mapy

Pokud se chcete vykoupat někde, kde je hodně živočichů a rostlin a rádi je pozorujete, toto je dobrá volba. Zajímavostí je podvodní tunel, který se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Živá Voda Modrá (@ziva.voda.modra),

Biotopy v Olomouckém kraji

Biotop Paseka – mapy

Je otevřen od 10 do 19 hodin, ale těšit se na něj můžete až v roce 2021, jelikož v roce 2020 zůstává po celé léto uzavřen.

biotop 10Foto: obecpaseka

Biotop Litovel – mapy

Navštivte kombinaci přírodního koupání a bazénu s hloubkou 3,4 m. Pozor, koupání je zde na vlastní nebezpečí. Ceník najdete zde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olomoucký kraj tourism (@olomoucky_kraj_tourism),

Biotop Laškov – mapy

Tady dříve byla plovárna, která byla předělána na přírodní koupání. Dospělé vstupné stojí 50 Kč, jinak 30 Kč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Biotop Laškov (@biotoplaskov),

Biotopy na Vysočině

Biotop Malvíny Třešť – mapy

Další z krásných míst, kde zažijete přírodní koupání bez chemie, v úplné čistotě. Tohle koupaliště si rozhodně užijete, protože tu nechybí občerstvení, brouzdaliště, chrliče, skluzavky, hřiště na plážový volejbal a to všechno se nachází v poklidné části Třeště. Otevřeno je každý den od 10 do 20 hodin a praktické informace, včetně ceníku najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sharkess (@sharkess0002),

Biotop Jemnice – mapy

Přírodní koupaliště Jemnice je otevřeno od 10 do 20 hodin každý den, kromě úterý, to můžete koupaliště navštívit v době od 13 do 20 hodin. I zde je biotop rozdělen na dvě části. Jedna část je ta, kde se koupe a druhá, ve které se jezárko čistí. Není zde potřeba žádná dezinfekce ani chemické přípravky, jak je tomu v klasickém bazénu. Nebojte se sem jít tedy v případě, že trpíte například alergií. Tak si to vyzkoušejte třeba tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Svoboda Květoslav (@svobodakvetoslav),

Biotopy jsou skvělá alternativa ke klasickému koupališti, už jste nějaké vyzkoušeli?

Přečtěte si také: Tipy na 50 nejlepších přírodních koupališť v ČR!