Chystáte se rekonstruovat, vylepšovat stávající bydlení nebo si tvoříte úplně nové? Ukážeme vám moderní způsoby, jak využít mramor. Může být různě zbarvený a použit v různých variantách. Mramor zkrátka nesmí chybět v moderním bytě/domě. Ukážeme vám, jak mramor může vypadat, jak a s čím ho zkombinovat a jaké jsou jeho výhody.

Přečtěte si také: 12 tipů jak si udržet zdraví, pokud pracujete z domovaBydlete moderně: 10 způsobů, jak využít mramor

mramor
Foto: pexels

Přečtěte si také: Základní vybavení, které pořídit do vašeho prvního bytu

Co je to mramor?

Jedná se o kameny, takzvané přeměněné karbonové horniny. Typická barva je bílá, ale mohou vznikat i různé jiné barevné kombinace. Vzhledem k tomu, že je dobře opracovatelný, může mít různý tvar, toho je využívání právě ve chvíli, kdy ho chcete mít doma v různé podobě. Vyskytuje se také v ČR, třeba v Českém Krumlově. Existují různé odrůdy mramoru a tento materiál je už dlouhou dobu využíván jako stavební materiál.Mramor v koupelně

Zalíbil se vám mramor? Dejte si ho do koupelny. Skvěle se kombinuje s bílou, černou nebo třeba zlatou barvou. Můžete ho použít jako podlahu, obklad, poličky nebo třeba jím obložit sprchový kout. Mramor vždy působí luxusně a taková bude i vaše koupelna.

Přečtěte si také: 26 krásných ale jednoduchých nápadů pro váš interiér

Mramor v kuchyni

Je libo mramorová linka nebo obklad? Často si lidé nechávají v kuchyni dělat imitace mramoru, protože je opravdu drahý, ale pokud alespoň trochu můžete, investujte do toho opravdového. Je kvalitní a vydrží dlouho. V kuchyni si můžete vyhrát s doplňky, pořiďte si třeba mramorové prkénko.


Stůl z mramoru

Pokud vám nevadí mít těžký, ale za to bytelný a pořádný stůl, jděte do toho. Vypadá to skvostně. Tady určitě vřele přivítáte návštěvu.

Obývací pokoj

Luxus, který ale není moc praktický. Aby mramor vypadal stále dobře, musíte ho leštit a pokud si zvolíte třeba mramorovou podlahu, budete pořád vytírat. Ale působí to nádherně a luxusně, to bez pochyby.

Mramorové schody

Extravagantní, ale vypadá to nádherně, co říkáte?

Dejte nám vědět, čemu dáváte přednost vy. Jste spíše na přírodní styl typu dřevo? Nebo právě černo-bílo-zlatý luxus s mramorem? Nebo nejste vytříbení a od každého se vám líbí něco? Někdo má rád barevnost a spoustu dekorací, patříte také mezi ně? Klidně nám i pošlete fotku vašem domova.

Byl vždycky váš sen, mít doma něco z mramoru? Teď je to velmi moderní!

Přečtěte si také: Jak vybrat styl interiéru, abyste docílili jednotného vzhledu bytu