Co je nejlepší v létě, když je horké počasí a člověk se potřebuje zchladit? Určitě se shodneme, že je to bazén a nějaké osvěžující pití. Úplně nejlepší je na zchlazení organismu voda, ale ta nám tolik nechutná a chceme něco trochu lepšího. Infuzovaná voda je tím pravým! Jedná se o obyčejnou vodu, která je ochucená ovocem! Je to skvělá tip pro ty, kterým voda moc nechutná nebo pro děti, u kterých musíme obzvlášť dbát na jejich pitný režim. Dáme vám tipy na nejlepší recepty na drink, který vás opravdu osvěží a bude vám chutnat. Navíc je to nápoj levný, jednoduchý na přípravu a je také velmi zdravý.

Nebojte se, že byste se zalepili nějakým sladkým pitím, ve kterém je hlavně cukr. Infuzovaná voda vás osvěží, dodá vám vitamíny a ještě vám bude chutnat.Infuzovaná voda

infuzovaná voda
Foto: pixabay

Pokud chcete mít opravdu krásné drinky, pořiďte si pěkné sklenice a brčka (zkuste sehnat papírová nebo kovová). Drink si můžete připravit z čerstvého ovoce a nebo tip pro ty, kteří nemají čas a chtějí mít vše připravené dopředu. Do tvořítek na led nakrájejte ovoce na kousky, zalijte vodou a dejte zmrazit. Poté už jen vyndavejte dle potřeby a tvořte opravdu velmi rychlé a osvěžující drinky.

Infuzovaná voda s jahodami a mátou

Sklenici naplňte ledem, přidejte nakrájené jahody, mátu a zalijte vodou. Pokud chcete mít vodu trochu sladší a více obarvenou, zkuste pár jahod rozmačkat. Pokud vám to bude připadat pořád málo sladké, zkuste přidat pár lžiček třtinového cukru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Joanna (@forever_dreaminggirl),

Infuzovaná voda s malinami a borůvkami

Rozmačkejte pár malin a borůvek a směs dejte na dno sklenice. Naplňte ledem a zalijte perlivou vodou. Pokud chcete nápoj zajímavější, přidejte pár kapek šťávy z pomeranče.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SodaStream CZ (@sodastreamcz),

Infuzovaná voda s citronem a meduňkou

Máte rádi kyselé a chcete velké osvěžení? Vymačkejte půlku citronu, zalijte perlivou nebo neperlivou vodou a doplňte o led. Nakonec přidejte pár listů meduňky a kdo má rád, může také přidat zázvor.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LADYLAB | ladylab.cz (@ladylabgirl),

Infuzovaná voda je super a existuje opravdu mnoho variant, jak si ji připravit.

Udělejte si výbornou Sangríu – návod najdete tady.