Co je nejlepší v létě, když je horké počasí a člověk se potřebuje zchladit? Určitě se shodneme, že je to bazén a nějaké osvěžující pití. Úplně nejlepší je na zchlazení organismu voda, ale ta nám tolik nechutná a chceme něco trochu lepšího. Infuzovaná voda je tím pravým! Jedná se o obyčejnou vodu, která je ochucená ovocem! Je to skvělá tip pro ty, kterým voda moc nechutná nebo pro děti, u kterých musíme obzvlášť dbát na jejich pitný režim. Dáme vám tipy na nejlepší recepty na drink, který vás opravdu osvěží a bude vám chutnat. Navíc je to nápoj levný, jednoduchý na přípravu a je také velmi zdravý.

Nebojte se, že byste se zalepili nějakým sladkým pitím, ve kterém je hlavně cukr. Infuzovaná voda vás osvěží, dodá vám vitamíny a ještě vám bude chutnat.Infuzovaná voda

infuzovaná vodaFoto: pixabay

Pokud chcete mít opravdu krásné drinky, pořiďte si pěkné sklenice a brčka (zkuste sehnat papírová nebo kovová). Drink si můžete připravit z čerstvého ovoce a nebo tip pro ty, kteří nemají čas a chtějí mít vše připravené dopředu. Do tvořítek na led nakrájejte ovoce na kousky, zalijte vodou a dejte zmrazit. Poté už jen vyndavejte dle potřeby a tvořte opravdu velmi rychlé a osvěžující drinky.

Infuzovaná voda s jahodami a mátou

Sklenici naplňte ledem, přidejte nakrájené jahody, mátu a zalijte vodou. Pokud chcete mít vodu trochu sladší a více obarvenou, zkuste pár jahod rozmačkat. Pokud vám to bude připadat pořád málo sladké, zkuste přidat pár lžiček třtinového cukru nebo třeba javorový sirup.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Joanna (@forever_dreaminggirl),

Infuzovaná voda s malinami a borůvkami

Rozmačkejte pár malin a borůvek a směs dejte na dno sklenice. Naplňte ledem a zalijte perlivou vodou. Pokud chcete nápoj zajímavější, přidejte pár kapek šťávy z pomeranče.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SodaStream CZ (@sodastreamcz),

Infuzovaná voda s citronem a meduňkou

Máte rádi kyselé a chcete velké osvěžení? Vymačkejte půlku citronu, zalijte perlivou nebo neperlivou vodou a doplňte o led. Nakonec přidejte pár listů meduňky a kdo má rád, může také přidat zázvor.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LADYLAB | ladylab.cz (@ladylabgirl),

Infuzovaná voda je super a existuje opravdu mnoho variant, jak si ji připravit. Ochutnejte!

Udělejte si výbornou Sangríu – návod najdete tady.