Internet je geniální nástroj. Umožňuje takřka z ničeho vytvořit velké a známé věci. Vzpomeňte si na řadu svých oblíbených blogerů a youtuberů. Samozřejmě každé dílo vyžaduje na začátku spoustu práce, ale jak uvidíte v následujících 30 způsobech, jak začít podnikat i bez peněz, některé jsou opravdu jednoduché a rozhodně vám nezaberou moc času. Nepotřebujete tak téměř žádné speciální znalosti, a už vůbec ne peníze.

30 nápadů, jak začít podnikat, když nemáte žádné peníze

1. Affiliate marketing

Už máte svou webovou stránku a chcete jí začít vydělávat? Umístěte na své stránky (blog) banner určité společnosti, které se váš webový prostor bude hodit, a inkasujte za prokliky na stránku.

2. Blogování

Pokud máte jakýkoliv koníček nebo znalost, pravděpodobně o dané věci víte víc než většina našeho obyvatelstva. A na internetu určitě každodenně hledá váš koníček spoustu lidí. Proč o něm nezačít zdarma blogovat? Způsobů, jak začít vydělávat blogem, je pak celá řada, třeba affiliate marketing.

3. Online kurzy

Rozumíte Excelu? Umíte v Canvě vytvářet úchvatné grafiky? Umíte fotit? Umíte psát? Perfektně se staráte o své psy? Vytvořte online kurz. Perfektní zázemí pro školitele nabízí třeba Naučmese.4. Video

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

V dnešní době, kdy všichni máme smartphony, už ani do začátku natáčení videí nepotřebujete kameru. Buďte osobití a jedineční a publikum si vás určitě najde, stejně tak jako společnosti, které ocení vaší schopnost natáčet dobrá videa. Pokud vás baví video a YouTube, tohle je ideální způsob, jak začít podnikat.

5. Tvorba e-produktů

Vytvořte ebook o něčem, o čem víte víc než ostatní, a prodejte jim ho. Natočte videokurz. Znalosti jsou dneska to nejlepší, co můžete prodat.

6. Dropshipping

Služba, u které fungujete jako maloobchodník. Vy zboží prodáte, ale zákazníkovi jej neposíláte, pouze přepošlete jeho objednávku velkoobchodníkovi a ten už se postará o doručení. Prodávat tak můžete i třeba produkty z Amazonu.

7. Prodej věcí

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

Pokud máte příliš mnoho věcí, využijete Aukro nebo eBay, pokud máte příliš mnoho oblečení, prodejte je na Vinted, pokud něco vyrábíte, prodávejte na Fler nebo na Etsy.

8. Instagram

Cože? I na Instagramu se dá vydělávat? Více info najdete v článku Jak vydělávat na Instagramu.

9. Správa sociálních sítí

Baví vás Instagram, Facebook nebo Twitter? Ne všechny společnosti/restaurace/kavárny mají dobře spravované sociální sítě. Vyhledejte je a nabídněte jim pomoc. Odprezentujte se aktivní a nápaditou timeline.10. Grafický design

Pokud vám nechybí alespoň špetka vkusu, zkuste grafický design. Do začátku nebopotřebujete ani žádný Photoshop, pokud si tedy vystačíte s základním grafickým online programem Canva.

11. Podcasty

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

Podcasty jsou v současnosti velkým hitem a do budoucna je očekáván jejich velký růst. Máte zajímavé téma a podcast o něm ještě neexistuje? Neváhejte s jeho vytvořením. I v podcastu se dá využít affiliate marketing.

12. Fotobanky

Fotíte? Nezapomeňte svoje fotky umístit do různých fotobank a vydělávejte na prodeji fotek, aniž byste museli vynaložit další námahu.

13. Žurnalistika

Baví vás psaní? Dobrých autorů článků není nikdy dost. Napiště pár ukázkových článků a zasílejte spolu s nimi nabídky webovým stránkám i novinám.

14. Mikroslužby

Jak začít podnikat opravdu jednoduše? Už znáte Fiverr? Jedná se o webovou stránku, kde za 5 a víc dolarů můžete prodat jakoukoliv službu, která vás napadne. Od výše zmíněného psaní článků po zaslání pohlednice z Prahy. Opravdu jednoduchý způsob, jak začít podnikat.15. Doučování

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

Umíte jazyky nebo matematiku? Někdo další určitě shání doučování. Webových stránek plných poptávek vygooglíte spoustu. Doučujte přes Skype, ať netrávíte zbytečně čas na cestách.

16. Asistent(ka)

Znáte služby virtuálních asistentů? Jedná se o práci administrativní povahy, který usnadňuje zaneprázdněnějším život.

17. Překlady

Umíte jazyky? Začněte překládat.

18. Korektura

Neumíte jazyky, zato umíte dobře česky? Nabízejte služby korektora a opravujte texty.19. Programování

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

Naučte se programovat! Na internetu najdete celou řadu kurzů od programování webových stránek, aplikací atd.

20. Ilustrace

Jak začít podnikat
Zdroj: Unsplash

Umíte kreslit, ale grafiku ne? Jak začít podnikat? Nabídněte svoje kresby vydavatelstvím jako ilustrace do knih a časopisů.

21. SEO

Všimli jste si, kolik SEO specialistů firmy každodenně shání? Naučte se SEO z online kurzů a začněte nabízet svoje služby.

22. PPC

To samé platí i pro PPC specialisty. Klíčová slova zkrátka a dobře vládnou online profesím.

22. Monitoring médií

Zejména velké firmy potřebují neustále vědět, co se o nich píše v médiích. Najděte takové firmy a procházejte každodenně média za ně.

23. Email marketing

Naučte se pořádně psát a zacházet s emailovými nástroji a nabídněte své služby firmám, které potenciál email marketingu nevyužívají na maximum (a znáte jich určitě hodně).

24. Přepisy textů

Jak začít podnikat
Zdroj: Unsplash

Pokud vám po klávesnici prsty létají rychlostí blesku, najděte si brigádu s přepisy textů z audio záznamů.

25. Rozhovory

Znáte nějaké zajímavé osobnosti? Nemusí se zrovna jednat o celebrity, ale třeba osoby důležité ve vašem regionu atd. Udělejte s nimi rozhovor a zkuste ho udat v novinách a časopisech.

26. Recenze

Spoustu webových stránek hledá recenzenty svých produktů. Zkuste si takovou práci najít a psát komentáře a recenze pro jejich web.27. Copywriting

Psaní reklamních textů je potřeba dnes a denně. Můžete psát obsah pro webové stránky, tiskové zprávy, popisy produktů nebo vymýšlet názvy a slogany.

28. Online průzkumy

Tímhle způsobem sice nezbohatnete, nicméně pokud opravdu nemáte žádný nápad, jedná se o dobrý přivýdělek k práci.

29. Poznámky

Jak začít podnikat

Zdroj: Unsplash

Studujete vysokou školu? Choďte na přednášky a poctivě si zapisujte (ideálně do počítače). Na školních webech nebo na Facebooku prodejte své poznámky dál.

30. OSVČ

To, co děláte, promeňte ve své podnikání. Umíte účetnictví/programování/finance? Opusťte svého zaměstnavatele a vydejte se cestou živnostníka.

Napadá vás ještě nějaký způsob, jak začít podnikat, který nevyžaduje na začátku moc peněz?

Dejte nám vědět v komentářích.