Inteligentní lidé mají obvykle méně přátel. Čím víc sví a opravdoví totiž jste, tím míň kamarádů kolem vás je. Podívejte se na 9 důvodů, proč tomu tak je:

inteligentní lidé
Foto: pexels

1. Jste svobodní ve vašem projevu, myšlenkách i činech, což se nemusí líbit vašim „přátelům“.

Máte silné postoje a hodnoty. Vždy máte co říct. Přemýšlíte jinak, než ostatní a nezáleží vám na tom, co si o vás myslí.

2. Nemáte čas na nucený pokec a konverzace bez smyslu.

Ani na to, neustále zjišťovat, co kdo dělá. Takže většinu času trávíte sami. Nezajímají vás poslední trendy, nejnovější hudba ani materiální věci. Je vám proste líp samotným.

méně přátel

Zdroj: Unsplash

3. Prohlédnete lidi, kteří se neustále snaží být někým jiným.

Takže se vzdalujete od lidí, kteří nestojí za váš čas. Zejména těch, kteří se snaží s někým se kamarádit jen proto, aby byli populární, nebo aby líp vypadali před ostatními.4. Méně mluvíte, víc posloucháte.

Takže zpovzdálí pozorujete „normální“ věci dnešního světa: neustálé postování na sociální média, vrážení kudly do zad, nevěru partnerů a chování bez špetky úcty. Vy jste na tohle příliš vyzrálí. Očekáváte od života víc. Jste skromní a všechny povzbuzujete, ale nesvěřujete důvěru lidem, kteří za to nestojí. Je pak logické, že máte méně přátel.

méně přátel

Zdroj: Unsplash

5. Drama vás nezajímá.

Na rozdíl od ostatních z něj nežijete. Rodina je pro vás důležitější. Radši se se svou sestrou podíváte na film, než abyste šli do baru. Raději se vyhnete nepotřebnému dramatu spojenému s nocí strávenou na party, než byste později litovali. Raději děláte věci podle sebe.

6. Nepotřebujete nikomu nic dokazovat.

Jste se sebou spokojení. Jste silní a nezávislí. Nespoléháte se na ostatní. Postaráte se o sebe. Nepotřebujete se probudit k 10 snapchatovým fotkám a 300 lajkům na instagramu, abyste se vůbec usmáli. Jste vděční za maličkosti. Nepotřebujete, aby vás někdo schvaloval, kromě vás samotných.7.Už jste si ujasnili, kdo jsou vaši skuteční přátelé.

A tím pádem už žádné další nepotřebujete. Jste velice opatrní s tím, kolik lidí vpustíte do svého života, tedy pokud se neobjeví někdo, kdo je stejně schopný jako vy. Tím mám na mysli, že přemýšlí stejně jako vy, stejným způsobem se vyjadřuje a má stejné hodnoty. To je jediná chvíle, kdy si připustíte někoho blíž. Ale ani tehdy to není tak jednoduché. Pořád je zkoušíte v různých situacích, abyste prověřili, že se zajímají o vás, jako člověka, a ne že od vás jen chtějí vypozorovat vaše triky.

méně přátel

Zdroj: Unsplash

8. Jste dost vyspělí, takže máte plány do budoucnosti.

Neradi sdělujete vaše plány omezeným lidem. Tvrdě dřete, abyste dosáhli svých cílů a nemáte čas na zpátečníky. Zatímco se ostatní připravují na party, vy pracujete. Vidíte za tím víc než jen noc strávenou venku, máte totiž vizi života, který pro sebe chcete. Vás záměr je odlišný. Váš čas věnujete do vašeho rozvoje. Neočekáváte, že lidé pochopí, co chcete vy. Časem jim to dojde. Proto je lepší mít méně přátel.9. Lidé ve vás vidí hrozbu, protože jste sví.

A pokud je někdo mimo, vám nevadí mu to říct napřímo. Jste silní a s tím je třeba počítat. Nicméně existují tací, kteří vás berou vážně a ví, jak jedineční jste. A to jsou ti, na které máte čas a chcete ho s nimi trávit. Víte, jakou hodnotu máte, a proto se nebojíte být sami.

Tyhle rituály vás udělají šťastnějšími!