Nemáte čas na čtení klasických knih nebo vás to nebaví, ale rádi byste se naučili něco nového nebo se zabavili při jízdě do práce nebo na dlouhých cestách? Využijte audioknihy, které jednoduše zapnete a posloucháte. Jestli za ně nechcete platit nebo je stahovat nelegálně, máme pro vás tipy na to, kde stáhnout audioknihy zdarma a legálně. Existuje několik míst, kde audioknihy zdarma stáhnete a můžete je mít v offline podobě nebo je poslouchat online bez stahování.

Zkoušeli jste poslouchat audioknihy u cvičení nebo uklízení? Mnohdy je to mnohem lepší než hudba, protože to vaší mysl zaměstná více a donutí vás přemýšlet nad něčím jiným a zároveň se i vzděláte a naučíte něco nového.Kde stáhnout audioknihy zdarma?

audioknihy zdarma
Foto: pexels

Na níže zmíněných platformách naleznete audioknihy zdarma a někde také e-knihy, které s můžete nahrát do čtečky nebo telefonu a mít je vždy u sebe.

Youtube

Na Youtube je všechno, i zmíněné audioknihy. Jsou tam k dispozici jak v češtině, tak v angličtině, záleží na tom, jaký jazyk preferujete. Do vyhledavače zadejte audioknihy nebo audiobooks. Stačí už jen umět stáhnout video, jak na to se dozvíte tady. Jde to i bez programu.

Spotify

Věděli jste, že i na Spotify můžete poslouchat audioknihy a různé podcasty, ať už naučné nebo jen obyčejné příběhy? Pokud si zaplatíte Spotify premium, můžete si audioknihy jednoduše stáhnout a poslechnout i tam, kde není signál. Doporučujeme si zařídit výhodné Spotify premium for family. Na Spotify jsou k dispozici celé playlisty.

Radioteka

Zkuste radioteku od Českého rozhlasu. Je zde velká sbírka audioknih, které si můžete stáhnout úplně zdarma. Stáhnout si můžete i mluvené slovo. Také je k dispozici ke stažení klasická hudba. Stáhněte si také aplikaci do mobilu, která má totožný název a tak můžete mít audioknihy neustále u sebe.iTunes a Google play

Na těchto dvou platformách se také někdy objeví audioknihy, které si můžete stáhnout zadarmo. Tyto audioknihy najdete v rubrice zdarma/free.

Knihovny

Klasické knihovny nabízejí audioknihy, které si můžete poslechnout jen za členský poplatek v knihovně. Zajděte třeba do Městské knihovny v Praze nebo zkuste Národní digitální knihovnu.

Librivox

Rádi byste si poslechli audioknihy v angličtině, němčině nebo třeba ve francouzštině? Můžete vám doporučit librivox, kde stáhnete také eknihy zdarma.

Internet Archive

Zkuste take známý Internet Archive, který nabízí velké množství audioknih nejrůznějších žánrů. Také zde najdete různé texty, obrázky, hudbu, filmy nebo videa. A najdete toho tam opravdu hodně.Audioteka

Audioteka nabízí audioknihy, z které zaplatíte peníze, ale můžete si zdarma poslechnout třeba 50 minut z celé knihy, což vám pomůže rozhodnout se, zda vás baví a je pro vás vhodná.

Tady můžete stáhnout audioknihy zdarma. Zkusíte to?

Proč kupovat knihy online a kde je koupíte nejlevněji?