Kokosový olej je in. V poslední době se kokosový olej rozšířil mezi spoustu lidí, kteří si nemohou vynachválit jeho účinky. Modelky ho používají na pleť, vlasy i zuby, food blogeři zase na vaření. Je vidět zkrátka všude. Kokosový olej není sice nejlevnější, ale když ho jednou vyzkoušíte, pochopíte, že se vyplatí si připlatit. Zkuste ho a už nikdy nebudete chtít nic jiného.
Proč je kokosový olej tak oblíbený?

Co je na kokosovém oleji tak zázračného? Podívejte se na 10 benefitů, které přináší.

 

1. Více energie

kokosový olejFoto: pixabay

I kokosový olej obsahuje tuk. Tento tuk je ale zdravý a na rozdíl od jiných tuků, které jsou obsažené například ve smaženém jídle a tělo si ho uchovává, tuk z kokosového oleje putuje rovnou do jater, kde se přeměňuje na cennou energii.

Pokud budete konzumovat přibližně 2 lžičky kokosového oleje denně, zvýší se vaše energie o 5 % za 24 hodin, to je super, ne?

2. Bílé zuby

Znáte „Oil pulling“ metodu? Spočívá v každodenním převalování lžičky kokosového oleje v ústech. A to alespoň 20 minut! Jaké to má výhody? Bělejší chrup, zdravější dásně, čistější pocit v ústech a minimalizace zápachu z úst. Nečekejte zázrak po prvním použití, ale účinky zkoumejte aspoň po čtrnácti dnech.

Čtěte více v našem článku: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv

3. Snížení hladu

kokosový olejFoto: pexels

Další benefit pojídání alespoň dvou lžiček kokosového oleje denně. Snižuje pocit hladu, zabraňuje přejídání a občasným nezdravým snackům mezi jídly. Prostě na ně nemáte ani pomyšlení.

4. Olej na hubnutí?

Pravidelný příjem kokosového oleje pomáhá i s úbytkem hmotnosti. Kokosový olej reguluje chuť k jídlu a také zlepšuje trávení. Má také za funkci přirozené zlepšování nálady a dokáže vás nabudit a namotivovat, což také může vést k hubnutí. Tento olej umí vyvažovat hormony, které snižují stres a úzkost a to jsou dvě hlavní příčiny nadměrného tuku.
Stejně jako jiné oleje, i kokosový olej je kalorický, takže nepřehánět!
5. Vyvážení hormonů a cukru v krvi

Jak je vidět, kokosový olej má bohaté účinky na naše zdraví. Stabilizuje hormon, který se nazývá thyroid a nachází se ve štítné žláze. Reguluje dokonce i inzulin, takže udržuje cukr v krvi na správné hladině.
Kokosový olej by měl mít doma snad každý, můžete si vybrat ze spoustu značek, cen i velikosti balení. Tak šup pro něj.

6. Zdravé a krásné vlasy

Kokosový olej chrání pokožku hlavy před dehydratací i před poškozením sluncem. Vmasírujte olej do vlasů před tím, než půjdete na pláž nebo do bazénu, stačí troška.  Při delším používání se můžete zbavit lupů a podráždění pokožky hlavy. Používejte ho také na roztřepené konečky, buď na suché vlasy, nebo do ručníkem vysušených vlhkých vlasů. Pokud máte velmi suché vlasy, olej se do nich vpije a budou potom krásně lesklé a zdravé.

Čtěte více v našem článku: 3 důvody, proč (ne)používat kokosový olej na vlasy

Blogerka Ditta představuje health tip s kokosovým olejem

Podívejte se na její blog pro skvělé rady a tipy ohledně zdravého životního stylu i fashion.
dittazavrell.cz

7. Zdravá pleť a pokožka

Nyní mluvíme nejen o pleti na obličeji, ale o celém těle. Kokosový olej je výborný přírodní krém, který skvěle hydratuje, zmírňuje známky stárnutí a pozitivně působí na celulitidu (holky!). Přirozeně chrání i před UV slunečným zářením a navíc, nádherně voní!

Pozor! Takto funguje pouze v přiměřeném množství. Pokud ho budete používat až moc, účinek bude opačný, bude vysušovat! Proto si dopřejte jen tolik, kolik vaše tělo potřebuje.

Čtěte víc v našem článku: Kokosový olej na pleť: zaručený tip, jak být krásná

8. Holení

kokosový olejFoto: pexels

Napadlo vás někdy použít místo holící pěny kokosový olej? Ne? Chyba! Nejenom, že plní absolutně stejnou funkci, ale nemusíte si už nohy mazat jiným krémem! Super, ne?9. Vaření

Kokosový olej patří k nejzdravějším olejům vůbec. Využijte ho proto v kuchyni, při pečení nebo smažení – například dělání lívanců! Stačí ho dát málo, jídlo nebude mastné a bude voňavé 🙂 Někdo ho přidává i do salátů, ale to jsme ještě nezkoušeli.

10. Normální funkce mozku

Studie prokázaly, že kokosový olej má pozitivní účinek na fungování našeho mozku. Pomáhá proti epilepsii nebo dokonce proti Alzheimerově chorobě, která je často spojována se stařeckou demencí.

Vybrali jsme 10 pozitivních účinků, ale jistě se jich najde mnohem více! Vypadá to, že kokosový olej je zkrátka zázrak.

Je kokosový olej opravdu prospěšný?

V poslední době se ale začaly šířit informace o tom, že kokosový olej není vůbec zdravý, ba naopak. Nastává otázka, čemu nebo komu věřit? Myslíme si, že člověk by měl poslouchat svoje tělo a dát mu, o co si žádá. Pokud vidíte opravdové pozitivní účinky používání oleje na svém těle, proč byste měli přestávat? Říká se, že nic se nemá přehánět, to platí i zde. Proto používat vše, co nám vyhovuje a s mírou. Takový názor máme my 🙂