Ruce jsou jednou z nejpoužívanější částí našeho těla a měli bychom se o ně náležitě starat, pokud chceme, abychom je mohli používat dlouho a také proto, abychom byli zdraví. Ukážeme vám šest nezbytných kroků v péči o ruce, které musíte provádět.

Přečtěte si také: 7 důvodů proč vás trápí bolest ledvin

6 kroků správné péče o ruce

Foto: pixabay

Přečtěte si také: 10 babských rad jak se zbavit bolesti v podbřišku

1. Často a správně si myjte ruce

Mytí rukou je základ to už je vtloukáno dětem ve školce a v dnešní době, která je plná nemocí a všudypřítomných bakterií a virů, je to velmi zapotřebí. Myjte si ruce vždy, když přijdete z venku, samozřejmě po použití toalety a zkrátka pokaždé, když si na to vzpomenete. Nezapomeňte použít mýdlo, teplou vodu a umývat si ruce po dobu alespoň půl minuty, nevynechejte místa mezi prsty, ani vrch ruky.

2. Starejte se o své nehty

Ruce nejsou jen kůže dlaně, ale zahrnují i nehty, o které byste se měli starat. Nekousat ani nehty, ani kůžičku, ideálně si pravidelně dělat manikúru nebo si na ni někam dojít. 

3. Používejte krémy a oleje

Pokud si ruce budete mít opravdu často, může se stát, že je budete mít vysušené. Proto vždy použijte speciální krém.

4. Dělejte si masáž rukou

Můžete si udělat večerní rituál a vždy, když půjdete spát, si ruce namažte a udělejte si jednoduchou krátkou masáž, která pomůže prokrvit kůži a uleví rukám, zvlášť, pokud děláte náročnou manuální práci.

5. Nezapomeňte na zábaly

Buď si je nechte dělat v salonu nebo to zvládnete i doma. Naneste na ruce velkou vrstvu krému a zabalte je do igelitového sáčku, na to rukavice a dobrou noc. Ráno sundejte, vmasírujte zbytek krému a těšte se z krásně hebkých rukou. Můžete to praktikovat i přes den, ale předpokládáme, že nemáte čas sedět 4 hodiny v křesle a jen koukat, ale je to také možnost.

6. Nestrkejte si prsty do úst

Pokud chcete chytit nějakou nemoc, tak v tom pokračujte. Ale hádáme, že určitě nechcete, proto se vyhněte strkání prstů do úst nebo obecně k okolí úst. Nedělá to dobře ani vaší pleti, na které se pak mohou objevit pupínky nebo ekzém.

Staráte se o své ruce? Měli byste, abyste byli zdraví a abyste je mohli používat co nejdéle.

Přečtěte si také:6 zdravotních účinků citronu, který vyřeší spoustu potíží