Trápí vás často bolesti v podbřišku vlivem menstruačních bolestí nebo ani neznáte jejich příčinu? Tyhle bolesti trápí častěji ženy než muže a je to nejspíše hormony, kterých mají ženy více a také kvůli uspořádání jejich pohlavních orgánů. Můžete za to moci klidně doba, kdy procházíte ovulací nebo se tělo připravuje na příchod menstruace nebo to může mít také jiný důvod. Ukážeme vám 10 cest, jak si pomoci přírodní cestou a vyhnout se doktorovi v případě, že víte, oč se jedná.

Pokud vás v podbřišku bolí často a vy nevíte proč, rozhodně doporučujeme návštěvu lékaře a vyšetření. Samozřejmě tam nemusíte hned, ale pokud bolesti pozorujete opakovaně nebo jsou takové, že se nedají vydržet, rozhodně neotálejte a nechte vše zkontrolovat. Často si ženy pletou bolest menstruační třeba s počátečním zánětem slepého střeva, takže na to taky pozor, to může být i nebezpečné. Primárně pozorujte své tělo a všímejte si, kdy vás břicho bolí a jak moc, klidně si to u zapisujte a tímto stylem můžete přijít na to, že vás břicho bolí každý měsíc týden před menstruací nebo nepravidelně.

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků

10 babských rad jak se zbavit bolesti v podbřišku

bolesti v podbřiškuFoto: pexels

Přečtěte si také: 14 způsobů jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez prášků

1. Chce to klid a teplo

Zkuste se v období, kdy vás bolesti trápí, moc nestresovat, hodně odpočívat a udržovat bříško v teple. To znamená, že se dostatečně oblékejte, dopřávejte si horkou sprchu nebo vanu, která dokáže opravdu hodně pomoci.

2. Vyzkoušejte malý pohyb

Neznamená to, že musíte hodinu dřít v posilovně, to by vám asi moc nepomohlo, ale zkuste si zvolit nějaký pohyb, který vám bude příjemný, stačí malá procházka či protažení.

3. Čaj

Bylinkový nebo úplně jakýkoliv čaj vám uleví, protože do břicha dostanete teplo.

4. Masáž

Buď si ji udělejte sami nebo poproste třeba partnera, aby vám jemně namasíroval spodek břicha pomocí konečků prstů. Taková masáž dokáže hodně ulevit.

5. Zaměřte se na lehkou stravu

Vynechte těžká a kořeněná jídla, která vám akorát přitíží a zaměřte se na stravu plnou vitamínů a pokud vás trápí střeva, nezapomeňte na dostatek vlákniny. Také hodně pijte a to zejména čistou vodu nebo právě čaje.

6. Pokud kouříte, omezte to

Ani nevíte, jak kouření cigaret zatěžuje vaše tělo, zkuste cigarety vynechat a uvidíte, jaké pocítíte zlepšení.

7. Uvařte si silný vývar

Takový pořádný vývar vás dokáže dostat z kdečeho. Udělejte si kuřecí nebo lépe hovězí a popíjejte ho celý den. Dodá vám sílu.

8. Bylinky

Můžete zavítat do bylinkářství a nechat si umíchat speciální směs bylinek na váš konkrétní problém, tím nikdy nic nezkazíte a může to velmi rychle pomoci.

9. Jóga

Jóga patří mezi ten pohyb, který je vítán. Zvolte klidnou pomalou jógu, která vám bude příjemná. Dokonce existuje i speciální v období menstruace.

10. Zaměřte se na intimní život

Nevěřili byste, jak velký má intimní život vliv na to, jak se cítíte a na bolest. Při pohlavním styku dochází k uvolňování hormonů a obecně je to pro tělo moc zdravé, takže to nepodceňujte a věnujte se mu poctivě.

Trápí vás bolesti v podbřišku? Těmito cestami se jich můžete zbavit přírodně bez chemických léků.

Přečtěte si také: Jste nachlazení? Čtěte tipy, jak se ho rychle zbavit!