Bolest zubu může být opravdu nepříjemná a někdy nemáme možnost navštívit doktora hned. Jsme na dovolené, je víkend nebo zkrátka chceme zkusit něco doma, za zkoušku nic nedáme. A my tomu úplně rozumíme, a proto vám ukážeme 6 babských rad, které můžete vyzkoušet, když vás bolí zub. Neslibujeme, že to zabere, ale pokud je problém v začátku, pomůže to nebo vám to alespoň pomůže přetrpět tu dobu, než se dostanete k lékaři. Držíme palce, ať se bolesti zbavíte co nejdříve.

Přečtěte si také: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu

bolest zubuFoto: pexels

Přečtěte si také: 8 jednoduchých způsobů, jak efektivně předejít vzniku zubního kazu

1. Kloktejte teplou vodu se solí

Možná to nevíte, ale tahle kombinace funguje jako výborná dezinfekce. Zbaví vás tedy všech bakterií! Není to žádná dobrota, ale opravdu pomůže. Můžete kloktat tolikrát, kolik vydržíte. Ale buďte opatrní, sůl dokáže i rozežrat dáseň.2. Vsaďte na led

Led znecitlivuje, ale doporučujeme ho jen těm, kteří nemají problém s vysokou citlivostí zubů. Můžete cucat kostku ledu nebo přiložit z druhé strany tváře, zvenku. Účinek po nějaké chvíli odezní, ale můžete to opakovat.

3. Zkuste česnek

Tohle je pro opravdové odvážlivce a také pro ty, kteří nemají problém s žaludkem. Nakrájejte česnek na plátky, vložte do úst a cucejte nebo smíchejte česnek se solí, dohromady vytvořte kašičku a tu nanášejte na postižené místo. Doporučujeme se ale zdržovat doma a moc na nikoho nedýchat. 🙂

4. Nebo alkohol

Alkohol je stará známá dezinfekce, ale ne každý alkohol. Nejlepší je čistá vodka nebo slivovice. Můžete si samozřejmě dát panáka, ale to vám moc nepomůže, protože my potřebujeme alkohol udržet u zubu. Proto namočte tampon do alkoholu a přiložte k zubu, po chvíli ho vyměňte za nový.5. Mátou proti bolesti

Máta je take výborná proti bolesti. Svařte listy máty a nechte louhovat. Můžete pít jako čaj, kloktat nebo nalít do formiček na led a vytvořit ledové mátové kostky, to jsou dva tipy v jednom!

6. Černý čaj

Nejlepší je sypaný čaj, ke kterému samozřejmě nepřidáváte ani cukr a ani citron. Opět kloktejte, pijte nebo vezměte použité pytlíčky a vložte na místo, kde cítíte bolest. Černý čaj dokáže na bolest zubu vážně pomoci.

Pokud nic z toho nepomůže, nezbývá vám nic jiného než se sebrat a jet k doktorovi, který vám určitě pomůže. Zahoďte strach a nechte si pomoct. Čím dříve půjdete, tím lépe.

Bolest zubu dokáže potrápit, viďte? Zkuste tyhle tipy a možná se vám uleví.

Přečtěte si také: 6 efektivních způsobů, jak se zbavit zubního plaku jednou provždy