Lidé, co mají kudrnaté vlasy a ti, co mají rovné zase chtějí kudrnaté. To už je taková klasika, že chceme to, co nemáme. Většina lidí má ale ten názor, že kudrnaté vlasy jsou krásné, sexy a rozhodně byste na ně měli být pyšní, pokud je máte. Aby vypadaly co nejlépe, měli byste se řídit tipy, které se dozvíte v tomto článku.

Přečtěte si také: 5 způsobů jak si udržet zrzavé vlasy lesklé a hebké
6 tipů jak se starat o kudrnaté vlasy

Foto: pexels

Přečtěte si také: 7 tipů jak na krásné a lesklé dlouhé vlasy
1. Nečesejte si vlasy

Čím máte vlasy kudrnatější, tím méně je češte. Jinak se vám na hlavě vytvoří velká koule, která se vám rozhodně nebude líbit. Objem je fajn, ale určitě ne získaný česáním.

2. Používejte správné stylingové přípravky

Žádné těžké přípravky, které vaše vlasy jen zatíží! Zapomeňte na těžké gely, ale i silné laky, to nebude vůbec vypadat dobře. Naopak dejte přednost lehkým solným sprejům, které vaše vlny zvýrazní.

3. Nemyjte si vlasy moc často

Časté mytí = ošklivé vlny. Kudranté vlasy nesmíte moc často mýt, začnou se vám více mastit, pak budou těžké a nebude to působit dobře.

4. Nedávejte přednost drdolům

Drdol je fajn i z kudrnatých a hlinitých vlasů, ale vytvoříte tím takovou kouli, ve které se vám vlasy spíše zacuchají.
5. Moc vlasy nenamáčejte, pokud nemusíte

Několik desítek minut jste se namáhali s účesem, který vypadá skvěle, ale pak jste skočili do bazénu a skvělý účes je pryč. Snažte se protoplasmy držet v co největší suchosti, pokud to jde.

6. Kudrnaté vlasy co nejméně barvěte

Je známé, že barvení vlasy ničí a není to nic zdravého. Pokud můžete, vyhněte se tomu a uvědomte si, že vaše přirozená barva se k vám stejně hodí nejvíce. Pokud přece jenom trváte na barvení, dělejte to šetrně a navštivte odborníky.

Máte kudrnaté vlasy? Buďte na ně pyšné a starejte se o ně správně!

Přečtěte si také:Máte vlasy po ramena a chcete delší? Zkuste těchto 6 tipů