Už nějaký čas jsme všichni odkázáni k nošení roušek a respirátorů. Trpí nejen naše dýchací cesty, ale také celý obličej, který nemůže dýchat a díky zakrytí se na něm zachytává spoustu bakterií, které nám mohou škodit, způsobovat suchou kůži, akné nebo jiné vyrážky a ekzémy. Ukážeme vám, jak se o obličej starat v tomto náročném období.

Přečtěte si také: 7 tipů pro dokonalou pleť od modelek Victoria’s Secret8 tipů jak si udržet čistý obličej při nošení respirátoru

obličej
Foto: pexels.com

1. Důkladně si čistěte obličej (ráno i večer)

Je důležité se o pleť pravidelně starat a hlavně dobře. Měli byste si pleť důkladně čistit do hloubky ideálně olejem či gelem a tonikem. Abyste měli pleť správně hydratovanou, mažte si obličej i krk s dekoltem krémem, který bude odpovídat vašemu typu pleti.

2. Nepoužívejte make-up

Make-upy a korektory pleť zanáší a tak je lepší ji nechat dýchat a odpočinout od těchto přípravků.

3. Pokud se líčíte, použijte nekomedogenní produkty

Pokud budete používat lehké produkty, které pleť nezatíží a budete ji správně odličovat, občas se klidně naličte.

4. Často si měňte roušku či respirátor

Máte respirátor dva dny v kuse? Tak to se nedivte, že máte pupínky a problémy. Roušku i respirátor použijte jen jednou a poté vyhoďte a použijte novou/nový. Ideálně byste měli mít dvě/dva na den.

Přečtěte si také: Trápí vás suchá pleť? Vyzkoušejte těchto 7 triků!5. Nesahejte si na obličej

Máte tendenci si neustále na obličej sahat? Odnaučte se to! Nejvíc špíny máte právě na prstech a ty by se obličeje neměly ani dotknout. Pokud to nemůžete vydržet, dbejte na hygienu rukou a myjte si ruce opravdu často. Také u sebe noste antibakteriální gel a v případě potřeby ho použijte, když třeba nemáte možnost si umýt ruce.

6. Používejte masky

Chce to speciální péči, aby byla vaše tvář dobře vyživená a plná vitamínů. Můžete si udělat domácí masku z jogurtu, skořice, vajíčka a medu. Naneste na obličej, nechte působit alespoň 20 minut a poté smyjte vlažnou vodou.

7. Neumývejte si obličej horkou vodou

Zapomeňte na horkou vodu, která obličeji a pleti jen škodí! Naopak používejte buď vlažnou nebo studenou. Možná to není tak příjemné, ale rozhodně vám vaše pleť poděkuje.8. Klaďte důraz na kvalitní pleťovou kosmetiku

Do pleťové kosmetiky se vyplatí investovat. Nechte si poradit třeba online a začněte používat kosmetiku, kterou si vaše pleť zaslouží.

O obličej se starejte důkladně, zejména v období nošení roušek a respirátorů.

Přečtěte si také: Kokosový olej na pleť: zaručený tip, jak být krásná