Bolest hlavy někdy zažil každý a proto moc dobře víme, jak nepříjemná záležitost to je. Někoho bolí zřídka, někoho párkrát za měsíc a někdo trpí migrénami několikrát za týden. Nejjednodušší způsob, jak se s tím popasovat, je vzít si nějaký prášek proti bolesti, ale to pomůže jen krátkodobě. Je důležité zjistit příčinu bolesti hlavy a začít ji nějak řešit. Občas nás hlava může bolet jen tak, bez příčiny, třeba vlivem změny počasí, nedostatku spánku, tekutin nebo může bolest hlavy plynout třeba z přemíry alkoholu. Ukážeme vám, proč bolest hlavy vzniká a jak se jí efektivně a rychle zbavit.Bolest hlavy: jak se jí zbavit a proč vzniká

bolest hlavy
Foto: pixabay

Proč vzniká bolest hlavy

Proč nás bolí hlava? To může být z různých důvodů, může to být příčina nějaké nemoci nebo aktuální stav organismu. Tělo nám touto bolestí chce dát najevo, že je něco špatně. Často se jedná o únavu, nedostatek spánku a pohybu, moc kofeinu, nadváha, dehydratace, málo odpočinku nebo nezdravá strava.

bolest hlavy
Foto: pexels

Jak se jí zbavit

Je několik způsobů, jak dosáhnout toho, aby nás hlava přestala bolet. Nejlepší je zkombinovat co nejvíce tipů a být trpělivý.

Čekat

Máte opravdu pevnou vůli a hodně toho vydržíte? V tom případě nedělejte nic a jen čekejte, až to přestane. Hlava vás bolí, protože se tělo s něčím vypořádává a postupně bolest začně slábnout až odezní úplně.Mátový čaj

Věděli jste, že máta příznivě působí právě při bolestech hlavy? Buď si kupte mátový čaj v sáčcích nebo zvolte lepší variantu – kupte si nebo vypěstujte čerstvou mátu a tu jen zalijte vroucí vodou a pijte, za pár hodin ani nebudete vědět, že vás bolela hlava. Zkuste tento bio mátový čaj.

Obklad

Dopřejte si hodně studený obklad a lehněte si, zavřete oči a vnímejte jenom ten studený pocit, který když bude silnější než samotná bolest, pomůže vám. Tohle je trochu psychologický tip.

Spánek

Co je nejlepší na bolest? No přece spánek, to je to nejlepší, co můžete udělat. Někdo při bolesti hlavy usnout nedokáže, ale pokud to máte jinak, neváhejte a šup do peřin.Tekutiny

Pořádně pijte, i když vás hlava nebolí z nedostatku tekutin. Je potřeba do sebe dostat hodně vody, třeba s citronem, případně si dejte nějaký bylinný čaj. Vyzkoušejte třeba tento bylinný čaj proti migréně.

Tygří mast

Tygří mast, která je plná bylinek, perfektně pomůže při bolestech hlavy, ale i krční páteře a dalších partií. Zakoupit ji můžete tady.

Bolest hlavy dokáže hodně potrápit, ale doufáme, že si s ní teď už lehce poradíte.

Další tipy, jak se zbavit bolesti hlavy bez prášků, najdete tady.