Někdy je těžké udržet si udržet zdravého ducha a být psychicky v pohodě. Přitom je to vážně důležité, protože stres je jedním z faktorů, které způsobují nemoce a kazí naše zdraví. Jak se zbavit stresu? Pojďme se společně udržet v pohodě a nebýt ve stresu. Jak na to a co nám pomůže?Jak se zbavit stresu: 10 tipů, jak mít klid v duši

jak se zbavit stresuFoto: pixabay

Zkuste naše tipy a buďte v klidu a v pohodě:

1. Meditace

Možná jste se tomu někdy smáli, ale meditace neuvěřitelně zklidňuje mysl a dokáže ve vás potlačit negativní emoce. Stáhněte si meditační aplikaci Calm a začněte každý den meditovat alespoň po dobu 15 minut.

2. Jóga

Jóga uklidňuje, protahuje a díky ní posílíte i tělo. Můžete ji dělat sami podle videa nebo se přihlaste do kurzu, třeba do onlinového. Pořiďte si na jógu nějaké pěkné oblečení, co vás bude motivovat a pusťte se do toho. Zkuste jógu ráno, skvěle vás to probere.

3. Večerní procházka

Jestli se večer cítíte nervózní a máte toho po celém dnu dost, jděte se třeba na 10 minut projít, je to jiné než ve dne, zkuste to.

4. Pořiďte si psa

Věděli jste, že domácí mazlíčci nás dělají šťastnějšími? Necítíme se pak sami a jsou to takoví naši kamarádi, kteří jsou nám věrní a zlepšují den. Můžete jim říct cokoliv, protože to nikdy nikomu nepoví a ani o vás nebudou pochybovat nebo vás kritizovat.5. Vařte

Uvařte něco dobrého a zaměstnejte svoji mysl. Zlepšíte si své vařící skills a také uděláte radost svým i cizím chuťovým buňkám.

6. Uklízejte

Úklid pomáhá a uklidňuje! Tak si kolem sebe udělejte pořádek, ať ho máte i v hlavě.

7. Nekoukejte večer do displeje

Modré světlo opravdu škodí, a tak se tomu večer vyhněte, raději si něco poslechněte nebo přečtěte a nebo se věnujte partnerovi.

8. Zatelefonujte domů nebo kamarádům

Máte smutnou náladu a nevíte, co s tím? Zavolejte někomu, koho máte rádi a víte, že on má rád vás. Přátelé, rodiče, prarodiče? Budu rádi, že vás uslyší. 🙂9. Pusťte si audioknihu

Audioknihy jsou trendem dnešní doby. Zkuste se do nějaké zasposlouchat – lehněte si, zavřete oči a poslouchejte.

10. Čtěte

Vezměte si knížku, kterou jste už drlouho chtěli přečíst a zaměstnejte se takhle. Zároveň si budete rozšiřovat slovní zásobu a budete mít ze sebe dobrý pocit.

Jak se zbavit stresu? Dělejte tyto činnosti a uvidíte, že vám to pomůže.

Jak se zrelaxovat v pár minutách?