Podzim je v plném proudu a s ním je spojená nepříjemná věc – únava. Během pochmurných dnů máte málo energie, chce se vám spát a možná máte i špatnou náladu a na nic nemáte chuť. Přijdete domů a hned si leháte do postele, abyste si odpočinuli? Nejlépe si do postele berete jídlo, které je nezdravé a celý den se jen povalujete? Tak trpíte typickou podzimní únavou. Jak se zbavit únavy během několika minut vám ukážeme právě teď. Jsou to jednoduché tipy, které vám opravdu pomohou a dostanou vás z toho nejhoršího.

A pokud vám pomáhá to, že do sebe kopnete dvě velké kávy a pak jste schopni fungovat, to vašemu zdravotnímu stavu moc nepřidá. Kávu aplikujte jen ve výjimečných případech a rozhodně ne pravidelně. Z dlouhodobého hlediska to nefunguje dobře.Jak se zbavit únavy během nekolika minut?

jak se zbavit únavy
Foto: pexels

Co se týče dlouhodobého účinku, únavě se vyhnete vyváženou a pestrou stravou, která se skládá z ovoce, zeleniny, zdravých tuků, bílkovin i sacharidů. Samozřejmě nezapomínejte hodně pít a můžete zkusit i doplňky stravy, například vitamín C. Únava je samosebou spjatá se spánkem. Každý den spěte alespoň 7 hodin a choďte na čerstvý vzduch. V létě nemusíme tolik spát, protože bereme energii ze slunce a hezkého počasí. V zimním období nám tato energie chybí a proto ji musíme získat jinak – dlouhým a kvalitním spánkem.

Pokud jste unavení a potřebujete se rychle probrat, máme pro vás účinné tipy, jak se zbavit únavy během chvilky:

Pijte

Cítíte únavu? Hned vypijte alespoň jednu sklenici vody a uvařte si čaj – zelený! Probere vás a pomůže s únavou. Samozřejmě vám pomůže i již zmíněná silná káva, ale z dlouhodobého hlediska to není pro tělo zdravé.

jak se zbavit únavy
Foto: pexels

Dejte si šlofíka

Pokud máte možnost, zdřímněte si. Ani si neumíte představit, jak vám dvacetiminutový spánek dokáže pomoci a budete se hned cítit lépe.Najezte se

Jídlo pomáhá snad ve všem a s únavou to platí dvojnásob. Je ale důležité, co si dáte. Vyhněte se fastfoodům, sladkému, smaženému a všemu dalšímu nezdravému. Zobněte si kvalitní hořkou čokoládu, ovoce, zeleninu nebo třeba žitný chlebíček s lučinou. Tělu dodáte kvalitní živiny a bude vám mnohem lépe.

Dejte si sprchu

Tip pro všechny odvážlivce: dopřejte si sprchu, ale ne teplou, která vás uspí, ale studenou! Není to pro každého, ale věřte, že vás nic neprobere více. Budete se pak cítit svěže a příjemně.

jak se zbavit únavy
Foto: pexels

Běžte do sauny

Sauna je skvělá zdravá věc, která z těla dokáže vytáhnout všechny bacily a škodlivé látky. Takže pokud jdete z práce a cítíte, že až přijdete domů, lehnete si do postele, zkuste místo domů jít do sauny a uvidíte, že se budete cítit čerstvě a lehnout si nepůjdete, protože to nebudete potřebovat. 🙂 Vážně to funguje a je to skvělý způsob, jak se zbavit únavy rychle.

Jděte si zacvičit jógu

Jste neuvěřitelně unavení, ale ještě vás čeká důležitá schůzka a potřebujete se z únavy dostat? Dopřejte si čas pro sebe a jděte na lekci jógy. Můžete ji zkusit i doma, zapněte si relaxační hudbu a vyzkoušejte některé jógové pozice. Uvidíte, že si odpočinete.

Inspirujte se a naučte se nové jógové pozice.

Dopřejte si krátkou procházku

Čerstvý vzduch vždy udělá svoje. Stačí chvilku pobýt venku, několikrát se zhluboka nadechnout a projít se. Nejlépe běžte do lesa, mezi stromy, do přírody, ta vám dodá tu pravou novou energii.

jak se zbavit únavy
Foto: pexels

Žvýkejte

Mezi rychlé tipy patří například žvýkačka, dejte si tu pálivou, která vás probudí. Dále funguje i čokoláda nebo energetický nápoj, ale je vám jasné, že vás tohle podpoří jen na chvilku, nevyužívejte to moc často.Poslouchejte hudbu

Dejte si sluchátka do uší a pusťte si oblíbené písničky. Vyhněte se ale pomalým uspávacím skladbám a dejte přednost rytmickým a rychlejším písním.

Který z tipů na to, jak se zbavit únavy, vyzkoušíte? Pokud máte další osvědčené rady, neváhejte nám je napsat 🙂

A v čem vám prospěje 20minutový šlofík, si přečtěte tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.