Kladete si často otázku „jak zhubnout“ ? Pak jste tu správně! Která žena nebo dívka by nechtěla mít postavu snů? Asi každá. Všechny chceme být hubené, mít takovou postavu, která se líbí všem mužům a chceme být se sebou spokojené. Těchto 10 tipů vám pomůže v hubnutí a v cestě za dokonalou postavou. Jsou to rady od modelek z Victoria’s Secret. Naučte se to dodržovat a můžete se těšit na skvělé tělo, budete dobře vypadat, i se tak cítit!Jak zhubnout? 10 osvědčených tipů

jak zhubnout
Foto: pexels

1. Hodně pijte

Voda je pro naše tělo hodně důležitá a při pohybu a hubnutí obzvlášť. Dopřejte si velké množství čisté neperlivé vody, kterou střídejte s perlivou, doplňte o čaje (zelené a bylinné) a vyřaďte alkohol a kofein. Pokud milujete kávu, omezte ji na jednu denně a pijte ji neslazenou. Velkým problémem je nedostatek vody, ale také přebytek, dávejte si na to pozor. Měli byste vypít okolo 2l vody, ale je to hodně individuální, záleží na váze a také na tom, jaký máte výdej.

2. Hýbejte se

Cvičení je při hubnutí docela důležitou částí. Vyberte si sport, který vám je blízký, baví vás a nemusí to být nutně běh nebo posilování. Zkuste nějaké kardio, tanec nebo jógu. Důležité ale je mít pravidelný pohyb, pomůže vám to s hubnutím i se zdravím. Počítají se i procházky nebo rychlá chůze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio),

3. Nezapomínejte na regeneraci

Odpočinek je důležitý, svaly a celé tělo potřebují regenerovat. Zajděte do sauny, do vířivky, zaplavat si, na procházku nebo si zameditujte, poslechněte si nějakou hudbu a dejte si k tomu nějaký dobrý čaj.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

4. Pravidelně jezte

Jídlo je základ a pravidelná strava je zdravá. Jezte, jak vám to bude vyhovovat, 3x denně nebo 5x denně a hlavně nevynechávejte snídani. Zkuste vynechat čokolády, chipsy a raději je nehraďte něčím zdravějším.

5. Dopřejte si pestrou stravu

Vaše strava by se měla skládat z bílkovin, tuků a sacharidů. Spousta lidí se tuků bojí, ale správné tuky jsou zdravé, například v avokádu nebo oříškách. Jezte hodně luštěnin, pokud máte rádi sladké, tak to využijte při snídani, tu za den vyběháte.6. Nehladovte

V žádném případě nezkoušejte hladovět, tělo si akorát vytvoří zásoby a těch se budete těžko zbavovat. Pokud máte na něco chuť, dopřejte si to.

7. Zapisujte si pokroky a výsledky

Založte si sešit, kam si budete psát míry a výsledky. Vykašlete se na váhu a spoléhejte na pocit, jak se ve svém těle cítíte a jak vypadáte. Zapsané výsledky vás budou motivovat a uvidíte, jestli jste úspěšní a budete z toho mít radost, protože to uvidíte černé na bílém.

8. Zrychlete metabolismus

  • snídejte
  • pijte dostatek vody
  • pijte zelený čaj
  • jezte dostatek bílkovin
  • konzumujte hodně potravin s obsahem železa (arašídy, banány, brambory, brokolice, cibule atd)

9. Dostaňte se do psychické pohody

Berte vše pozitivně, na věcech vždy hledejte jen to kladné a nečekejte zázraky, buďte trpěliví a doufejte vždy v to nejlepší. Čtěte, scházejte se s kamarády, hodně spěte a bavte se. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

10. Zapomeňte na nízkotučné výrobky

Přemýšlíte jak zhubnout a první, co vás napadne je, že si nakoupíte nízkotučné potraviny a díky tomu zhubnete? Tak na to zapomeňte, funguje to přesně naopak. Nízkotučné výrobky jsou nezdravé a rozhodně vám nepomohou v hubnutí.

Vyzkoušejte tato videa, které vám pomohou při cvičení:


Doufám, že jsme vám odpověděli na otázku „jak zhubnout“ a dosáhnete své vysněné postavy, po které toužíte tak dlouho.

Podívejte se, jak účinně zhubnout stehna!