Jste student nebo máte pár dní před výplatou a nudíte se? Normálně byste si zaplatili hodinu na józe, šli do kina, navštívili restauraci nebo byste si šli zahrát badminton, ale za všechny tyhle věci se platí. Potřebujete nějakou aktivitu, která vás zabaví a nebude stát žádné peníze. Naštěstí takových aktivit existuje hodně, jen vás možná zrovna nenapadnou. Až se budete nudit, vzpomeňte si na tento článek a inspirujte se. Nemáte co dělat a zároveň nemáte peníze? Poradíme, co dělat i v této situaci!

Nebo možná jste v takové situaci, že peníze máte, ale zkrátka je nechcete utrácet, což naprosto chápeme. Ukážeme vám, co můžete dělat! Tohle můžete dělat i v karanténě, pokud byste se v ní náhodou ocitli.

Přečtěte si také: Co dělat, když se nudím: 10 zaručených tipů, jak se zabavit

Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?
nemáte penízeFoto: pexels

1. Sportujte

Nemusíte hned platit za fitko nebo pronájem kurtu. Stačí obléknout sportovní oblečení a vyběhnout ven. Není nic lepšího, jak zahnat nudu! Sportem si zlepšíte kondici a prospějete svému zdraví. Můžete cvičit doma, venku nebo napište kamarádovi a běžte společně běhat do lesa. Nebo spojte příjemné s užitečným – vezměte psa a běžte se proběhnout společně. Nechce se vám cvičit ani běhat? Běžte na procházku, vyčistíte si hlavu, přijdete na nové myšlenky a nuda bude ta tam! U sportu to má ještě jednu výhodu – můžete si hned jít udělat zdravou svačinku, protože si buďte jisti, že se unavíte a bude se vám chtít rychle jít do postele.

nemáte penízeFoto: pexels2. Vzdělávejte se

Už dlouho jste se chtěli naučit nový jazyk? Otevřete internet, vezměte sešit a začněte se učit nová slovíčka, tvořit věty a procvičovat. Nebudete hned umět španělsky nebo vietnamsky, ale nějak se začít musí. Nebo si snad chcete rozšířit obzory v marketingu? Otevřete internet a začněte se učit nové věci, na internetu je plno vzdělávacích videí a kurzů. Samozřejmě se můžete učit, pokud chodíte do školy, ale pochybuji, že by se vám chtělo. 😀 Co ale rozšíření slovní zásoby u nové knížky?

nemáte penízeFoto: pexels

3. Buďte kreativní

Nuda a nemáte peníze? A jste nadané tvořivé osobnosti? Možná to ani nevíte. Zkuste něco nakreslit, zapněte Youtube a udělejte si soukromý koncert nebo zkuste nějaké DIY. Můžete se inspirovat v některých z našich článků.

Zužitkujte staré věci, vyrobte dárek, upečte cupcakes nebo si zkuste vyrobit tuhle boží deku.

Upečte si něco dobrého a překvapte rodiče nebo partnera.Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?

4. Pozvěte přátele

Udělejte pohoštění, připravte film, karaoke nebo společenskou hru a pozvěte vaše nejbližší. Co je lepší, než mít kolem sebe ty, kteří vás mají rádi? Pokud je léto, připravte občerstvení a vyražte společně na piknik nebo si udělejte bazénovou párty.

Něco uvařte: Levné recepty: 20 skvělých jídel, které vás budou stát pár korun

nemáte penízeFoto: pexels

5. Plánujte

Nemám na mysli budoucnost, práci, školu ani děti. Ale plánujte zážitky, co budete dělat v létě? Mrkněte se na internet po letních festivalech, jídelních akcí nebo koncertech. Udělejte si plán toho, co budete chtít dělat. Můžete si naplánovat výlet do zahraničí, dovolenou nebo víkend v jižních Čechách. Rozepište si finance a šetření. Oslovte kamarády a navrhněte jim společně strávený týden a pronajměte si chatu. Tyhle věci se musí plánovat dopředu, tak na nic nečekejte a připravte si léto snů, které jste ještě nezažili. 🙂

6. Udělejte si den pro sebe

Zacvičte si, přečtěte si knížku, udělejte královskou snídani, kterou budete jíst hodinu pěkně v klidu a u toho se podíváte na oblíbený seriál nebo film. Dopřejte si dlouhou vanu s bublinkami, udělejte peeling, nalakujte nehty, naneste si na vlasy domácí masku a při té příležitosti si udělejte módní přehlídku, zjistíte, které oblečení už vám není nebo které nenosíte. Můžete ho vyhodit nebo věnovat na charitu. Dobrý pocit z dobrého skutku zaručen.

Starejte se o sebe: Kokosový olej na pleť: zaručený tip, jak být krásná
7. Uklízejte

Zabavte se neoblíbenou činností – úklidem. Víte ale, jak rychle vám ten čas uteče, než uklidíte kuchyň, obývací pokoj, koupelnu nebo ložnici? Začnete ráno a večer budete tak vyřízení, že půjdete hned spát. A s dobrým pocitem.

nemáte penízeFoto: pixabay

8. Podívejte se na film nebo seriál

Proč byste pořád měli být aktivní? Zkuste si odpočinout. To můžete, i když nemáte peníze. Prostě si vezměte něco dobrého k jídlu, zabalte se do deky, zapalte svíčku a lenošte. Pokud nečtete knihy, pusťte si něco v televizi. A pokud nevíte co, dáme tipy!

9. Uvařte si něco dobrého

Možná už jste dlouho nezkusili něco nového uvařit nebo upéct a teď je na to ideální chvíle. Uděláte radost sobě a třeba i někomu dalšímu doma. No ale co když nemáte peníze? Nekupujte žádné potraviny, ale postavte se výzvě! Otevřete lednici a špajz a vymyslete jídlo „co dům dal“. Opravdu používejte jen to, co doma najdete a možná budete překvapeni, co dokážete vytvořit. Můžete nám vaše výtvory poslat a my se rádi podíváme. Věřte, že vás to na pár hodin rozhodně zabaví a třeba přijde na nějaké super rychlé, levné a chutné jídlo a zařadíte ho do jídelníčku.

Když se nudíte a nemáte peníze, neznamená to, že se nemůžete zabavit i tak.

A pokud se nudíte a peníze máte, můžete vybírat dárky! Pro sebe nebo pro ostatní, to už je na vás – dárky pro ženy a pro muže.

Přečtěte si také: 50 nápadů na dárky pro děti, které jim rozzáří oči

Přečtěte si také: 18 tipů na vlastnoručně vyrobené dárky, které potěší

Přečtěte si také: 20 nápadů na ručně vyrobené dárky pro jakoukoliv příležitost