Dovolená v ČR je pro někoho letos nebo možná každý rok jedinou možností. Buď jet nemůže nebo z nějakých důvodů nechce. Naše země je nádherná a je tu spoustu možností, kde strávit skvělou dovolenou. Ukážeme vám místa, která za to stojí, ať už pojedete s dětmi nebo třeba ve dvou. V těchto místech je spoustu možností k vyletování a vidění něčeho zajímavého. Tak se pusťte do plánování! Vybrala jsem tři oblasti, kde je vyžití opravdu veliké a určitě se nebudete nudit.

Přečtěte si také: 10 úžasných míst, která mají atmosféru za deštěDovolená v ČR: kam vyrazit a co vidět

dovolená v ČRFoto: pixabay

Přečtěte si také: Dovolená v Česku 2021: která místa navštívit

Český Krumlov

Pokud hledáte místo, které je romantické, vhodné k procházení, chcete navštívit i nějaký ten hrad či zámek, není lepšího místa než je Český Krumlov. Můžete si ho teď užít bez turistů, dát si něco dobrého, sedět u vody, pozorovat vodáky a ubytovat si přímo v centru. Budete tak mít vše na dosah. Pořídíte tam i suvenýry domů a něco si koupíte. Když se setmí, Krumlov nádherně svítí. Nevynechejte návštěvu hradu a zámku, dojděte se podívat na výhled, který je u seminární zahrady a dejte si večeři v jedním ze super podniků. Doporučujeme Papa’s, Jelenku nebo Šatlavu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)

Přečtěte si také: 13 strašidelných míst, ze kterých budete mít husí kůži

České Švýcarsko

Pokud jste ten typ, který miluje přírodu a skály, určitě nešlápnete vedle, když se vydáte do Českého Švýcarska. Je tu tolik míst, že budete mít stále co objevovat a budete se cítit skvěle, protože budete bloudit mezi stromy a skalami. I tady se skvěle najíte, ale tohle místo je spíš pro milovníky výletů v přírodě. Doporučujeme se svézt soutěskami a navštívit Pravčickou bránu či vyhlášenou Starou Plynárnu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)


Přečtěte si také: Nezapomenutelné Beskydy: 10 míst, která stojí za návštěvuJižní Morava

Vinice, sklípky, dobré jídlo, příroda i město, to je Morava. Tohle je taková kombinace města a přírody pro ty, kteří chtějí všechno. Můžete se tu procházet, sportovat, hodně a dobře se najíst, mít krásné ubytování, ale spár i pod stanem a brouzdat se městem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)

Kokořínsko

Procházky, nádherná příroda, hrad, lesy a spousta zajímavých míst k vidění a k návštěvě, to vše tu najdete. Schválně, byli jste už na hradě Kokořín? A víte, co se tady natáčelo? Určitě to znáte.

Dovolená v ČR vůbec nemusí být nudná! Naopak, vybere si každý. Kterému z těchto tří míst byste dali přednost vy? 

Přečtěte si také: 15 překrásných míst v Česku, která musíte někdy vidět