Zrovna jste se probudili do dne, kdy máte chuť jen lenošit, koukat na filmy a dát si něco dobrého? Nebo máte za sebou náročný den, kdy chcete už jen vypnout a relaxovat? Tak to si pusťte nějaký skvělý fantasy film, kde nebudete muset moc přemýšlet a myšlenkami se dostanete do úplně jiného světa. Máme pro vás 12 nejlepších fantasy filmů, které si pusťte, pokud na tento žánr máte zrovna náladu.

Přečtěte si také: 30 nejlepších dobrodružných filmů, u kterých se nebudete nudit12 tipů na nejlepší fantasy filmy

fantasyFoto: pixabay

1. Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (90,5 %)

Pána prstů buď milujete nebo nesnášíte a na filmovém portálu ČSFD dokonce dostává první místo v kategorii fantasy filmy.

2. Indiana Jones a Poslední křížová výprava (89,6 %)

Zábavný, strhující, ultimátní a dobrodružný, takový je Indiana Jones. Pokud se vám zalíbí, můžete se podívat i na další díly.
3. Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (89 %)

Máte v oblibě galaktické filmy, které se odehrávají ve vesmíru? Tak to je něco pro vás, spíše tedy pro mužskou část populace a dokonce i starší děti.

4. Cesta do pravěku (87,4 %)

Zábavný a také trochu poučný film, který ukazuje jednotlivá vývojová stádia Země, dokonce se u toho tedy i vzděláte.

5. Coco (87,2 %)

A máme tu i něco pro děti. Tohle je animovaný film, který v sobě skrývá i trochu fantasy, ale je to i zábavná a rodinná komedie.

6. Princezna Mononoke (86,9 %)

Pusťte si japonský film z roku 1997, kde se odehrává boj mezi lidmi a zvířaty.

Přečtěte si také: 50 nejkrásnějších romantických filmů, které musíte vidět alespoň jednou za život

7. Cesta do fantazie (86,6 %)

Opět japonský film, ale velmi povedený. Tento film je animovaný, ale hodí se i pro dospělé. Pojednává o desetileté dívce, která se ocitne mezi strašidly a bubáky.

8. Jak vycvičit draka (86,1 %)

Animovaný film pro děti o drakovi, který se bude líbit především chlapcům. Mezi drsným prostředím, draky a Vikingy se objeví i teenager, který mezi ostatní tak trochu nezapadá.

9. Harry Potter a vězeň z Azkabanu (85,4 %)

Nechte se vnést do kouzelnického světa v Bradavicích, kde vás bude doprovázet známá trojice Harry, Ron a Hermiona. Pro děti, i dospělé!
10. Ratatouille (85,5 %)

Animované filmy jsou oblíbené nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Vydejte se společně s krysákem do Paříže, který se chce stát velmi dobrým a vyhlášeným kuchařem.

11. Zámek v oblacích (85,3 %)

Hlavní postavou je dívka Sophie, která je čarodějnicí zakletá do podoby stařenky. Nechce to tak nechat a vyhledá dům čaroděje, který jí může pomoci a vysvobodit ji. Začne tam pracovat a co se nestane, pomalu ale jistě se zamiluje do čaroděje.

12. Faust (85,6 %)

Tohle je fantasy film, ale take tak trochu horor. Je to o boji mezi dobrem a zlem – kdo zvítězí?

Máte rádi fantasy filmy? Vyberte si mezi těmi pro dospělé i pro děti.

Přečtěte si také: Nejoblíbenější filmy pro děti: 30 nápadů, které zabaví děti v každém věku