Jak ušetřit? Říkáte si často tuhle větu? V nedávném průzkumu vyšlo najevo, že převážná většina Čechů nemá žádné nebo jen minimální úspory a jen osmina Čechů by bez příjmu dokázala vydržet pouhých 6 měsíců. Do jaké skupiny patříte vy? Žijete od výplatě k výplatě a svůj měsíc si nedokážete představit bez nakupování nového oblečení, kosmetiky nebo kafíčkování ve Starbucks? Nebo jste naopak spořiví a je vám líto utrácet své peníze za malichernosti? Jestli patříte do té první skupiny, nejste schopni nic ušetřit, ale chtěli byste, pomůžeme vám a řekneme vám, jak na to – jak ušetřit peníze opravdu účinně.

Přečtěte si také: 21 nápadů, jak podnikat online a být pánem svého života a času

Tato metoda je opravdu efektivní a je vhodná jak pro ty, kteří mají velké finanční příjmy tak pro ty, kteří toho moc nemají.  Dokonce tak mohou šetřit i děti a učit se tak šetřit již v utlém věku.

Podívejte se, jak si vydělat peníze online.
Podívejte se na náš jednoduchý návod, jak ušetřit peníze

jak ušetřit penízeFoto: pixabay

Pokud vás zajímá, jak ušetřit každý měsíc peníze a vytvořit si finanční rezervu, vyzkoušejte tyto 2 jednoduché kroky. Opravdu fungují!

jak ušetřit penízeJe to jednoduché! Stačí si každý večer spočítat úspory a „vynulovat“ je. Například se rozhodnete, že je chcete vynulovat na dvě nuly. Podívejte se, jak ušetřit tímto způsobem.

Večer máte:

  • 5385 Kč v hotovosti
  • 23 292 Kč na účtu

Co byste měli udělat: Odečtěte poslední dvě čísla z každého čísla, abyste dostali číslo, které končí na dvě nuly. Je samozřejmě jednodušší toto provést s penězi, které máte v hotovosti někde v prasátku. S penězi na účtu to můžete udělat tak, že je převedete na spořící účet, pokud ho máte.
Přečtěte si také: 20 tipů jak vydělat na internetu a nemuset chodit do práce

Jak ušetřit peníze?

Příklad

jak ušetřit peníze

Můžete také vynulovat číslo na více nul, třeba na tři

jak ušetřit peníze

Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?
jak ušetřit peníze

Vynulujte peníze na účtu ještě před výplatou. To, co vám zůstane, můžete vše ušetřit, jelikož víte, že vám přijde výplata! 🙂 Můžete tak číslo vynulovat úplně.Výhody naší metody „jak ušetřit peníze“

  1. Každé ráno víte, kolik máte peněz a vždy končí na nulu.
  2. Můžete si kontrolovat utrácení a přestat nakupovat zbytečnosti
  3. A to nejdůležitější, ušetříte peníze!

Vyzkoušejte tuto metodu a dejte nám vědět, jestli u vás zafungovala!

Pokud je to pro vás moc složité, nechce se vám počítat, tak zkuste jiné způsoby jak ušetřit. Založte si třeba účet, kam si každý měsíc budete posílat určitou částku a na tyto peníze nebudete vůbec sahat. Po roce můžete mít našetřenou slušnou sumu.
Přečtěte si také: 18 způsobů jak vydělat peníze online a pracovat na dálku

Existují i další způsoby, jak ušetřit peníze, které fungují:

  • Kupte si kasičku, kterou zamkněte a klíč dejte někam hodně hluboko nebo pokud se bojíte, že nemáte vůli, dejte ho někomu, kdo vám ho jen tak nevydá a do kasičky házejte všechny drobné, co máte v peněžence. Vždy na konci týdne tohle udělejte a uvidíte, že se vám penízky budou jen hromadit. Sice po málu, ale budou.
  • Další způsob, který hodně lidí využívá, jsou obálky. Každou obálku si nadepište tím, na co budete šetřit (například dárky, auto, kabelka, dům, atd), je to jen na vás kolik obálek si určíte a kolik si do nich budete chtít dávat. Na každý měsíc si pak určete částku, kterou budete do obálky pravidelně ukládat. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zvolit si pouze pár obálek (max. 5) a částky určovat reálně. Není nic horšího, než když do ní nemáte co dát. Jsou lepší nižší částky a spořit si postupně a pomalu. Důležité je do obálek opravdu nesahat a v případě nouze mít po ruce ještě jednu obálku s názvem například „šetření“ nebo „nouze“ a do takové obálky případně sáhnout, když budete potřebovat. Nebudete si pak muset brát peníze z obálky, kde šetříte třeba na auto.

Jak ušetřit peníze?

  • Založte si účet, na který si budete pravidelně posílat určitou částku. Vždy, když vám přijde výplata, částku odešlete na onen účet a budete nakládat jen s penězmi, které vám na účtě zbyly. Nebudete tak v hlavě mít tu „možnost“, že kdyby něco, můžete si sáhnout do obálky a peníze si vzít. Z účtu to lze také, ale vzhledem k tomu, že peníze fyzicky nevidíte, nemůžete na ně sáhnout, není to jak jednoduché. Přístup k účtu lze také omezit, jak budete potřebovat. Buď si přístup odepřete a svěříte ho člověku, který je vám blízký, věříte mu a bude tam moct jen on a nebo si dáte pravidelo, že do účtu budete moct třeba až za rok, záleží co na vás funguje a co vám vyhovuje.
  • Dalším způsobem, jak ušetřit peníze je takový, který využívá opět dost lidí. Úměrně k výplatě si určete, jak velkou část budete dávat stranou každý měsíc. Peníze spořte a dělejte, že je nemáte.
  • Pokud nemáte velké finance, nevadí, i vy můžete začít šetřit peníze. První měsíc si například dejte stranou 10 Kč nebo 100 Kč, další měsíc 20 Kč nebo 200 Kč a tak postupujte, částku stále zvyšujte a zvyšujte. Můžete šetřit i po pětikorunách. Možná si myslíte, že to nemá cenu, ale to se pletete. Rozhodně lepší šetřit něco než nic. A pokud bduete takovým způsobem šetřit třeba rok, budete překvapení, co všechno ušetříte, co byste jinak utratili.

Přečtěte si také na naše související články:

Co jsou to kryptoměny a lze na nich zbohatnout?

Jak vydělávat na Instagramu: jednoduchý návod krok za krokem.Jak ušetřit na cestu kolem světa za pár měsíců – návod tady.

30 nápadů jak začít podnikat bez peněz ještě dnes.