Obchody se pomalu začínají plnit vánoční výzdobou a s tím přichází pro někoho příjemná, pro někoho nepříjemná věc – nakupování vánočních dárků. K tomu se váže poměrně velký výdaj peněz. My vám ukážeme jak našetřit na Vánoce. Je samozřejmě nejlepší šetřit delší dobu, ale pokud jste to nezvládli, máte ještě nějaký ten čas, přesně dva měsíce. Některé tipy vám pomohou i teď, jiné budete muset nechat třeba na příští rok.

Možná, že je pro vás nakupování dárků depresivní právě kvůli penězům. Ukážeme vám, že to není tak těžké nějaké našetřit a rázem pro vás bude kupování vánočních dárečků příjemnou a pohodovou věcí!Jak našetřit na Vánoce?

jak našetřit na vánoce
Foto: pixabay

Odpusťte si nákupy pro sebe

Jste zvyklí na to, že si pro sebe kupujete oblečení, knihy, šperky, kafíčka, cokoliv? Odpusťte si to, alespoň na chvíli. Uvidíte, že peněz, které ušetříte, bude hodně a můžete za ně koupit dárky pro ostatní. Vy přece také nějaké dostanete, tak vás to nemusí tolik mrzet. Navíc nakupovat budete pořád, jen ne pro sebe. Pár měsíců to vydržíte a budete na sebe pyšní, že jste dokázali našetřit na Vánoce.Najděte si vánoční brigádu

Přivýdělek navíc je dost individuální. Pokud jste student nebo člověk, co má dost času, najděte si na Vánoce brigádu, třeba jen na jeden nebo dva měsíce a peníze, které vyděláte, můžete utratit za dárky. Ale je mi jasné, že pokud pracujete na hlavní úvazek, máte 2 děti a hladového manžela, na brigádu navíc nemáte čas. Ale pokud tohle nemáte, zkuste něco sehnat. Porozhlédněte se například po obchodních centrech, obchody v nich často hledají výpomoc.

Dávejte si peníze z výplaty stranou

Už dopředu víte, že budete potřebovat peníze na dárky, to znamená, že si musíte určit částku, kterou si každý měsíc budete dávat stranou a musíte to opravdu dodržet. Jestli máte výplatu 20 000 Kč, je nesmysl, dávat si stranou 10 000 Kč. Ale třeba takové 3-4 tis. zvládnete, záleží na výdajích a na vaší situaci. Zkuste si na to třeba zařídit speciální účet, kam budete posílat peníze a vyberete je opravdu až před Vánoci.

Ušetřete na jídle

Na jídle se dá krásně ušetřit, pokud často jíte venku, v restauracích, chodíte na večeře, do kaváren na kafíčka a brunche. Na chvíli si to odpusťte a vařte si doma. Pokud nevydržíte bez kávy a něčeho sladkého, není nic jednoduššího, než si kávu připravit doma, nalít do termohrnečku a vzít sebou. To samé s jídlem – uvařte si, upečte něco dobrého, dejte do krabiček a je to. Ušetříte hodně peněz, i když se vám to teď nezdá.Prodejte to, co nepotřebujete nebo nechcete

Nemáte čas ani na přivýdělek a ani nechodíte jíst ven? Možná, že nemáte ani na to, dávat si peníze stranou. Pak zbývá poslední možnost, projděte všechny věci co máte, včetně šatníku a co vám není nebo se vám nelíbí, už to nenosíte, prodejte! Když se budete snažit, můžete tak našetřit na Vánoce jednoduše a rychle.

+ BONUS: využívejte slev

Existuje spoustu slevových kódů jak do kamenných obchodů, tak do eshopů, díky kterým můžete hodně ušetřit!

Pamatujte si, že Vánoce nejsou primárně o dárcích a že i maličkostí potěšíte. Na dárky tedy nepotřebujete desetitisíce, ale dají se koupit levné a přitom moc hezké dárky.

Napište nám, pokud máte vlastní způsob, jak našetřit na Vánoce.

Našetřete peníze díky tomuhle geniálnímu triku!