Všichni to známe, někdo méně, někdo více. Mám na mysli bolest hlavy, která může být tupá nebo tepající v určité části hlavy. Opravdu intenzivní bolest, kdy vám je nepříjemné vše – světlo, hluk i vaše vlastní pohyby. Nepomáhá nic, až na léky. Ano, chemické léky nejsou zdravé. Pokud si je nechcete dávat, můžete počkat, až bolest odezní. Někdy to ale nejde. Jak si pomoct jinak a jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou? Naštěstí jsou určité způsoby, jak to jde.

Přečtěte si také: Bolest hlavy: jak se jí zbavit a proč vzniká
14 tipů na to, jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestouFoto: pexels

Podívejte se na 14 různých alternativ, jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez prášků.

1. Pijte šťávu z hroznů

Ne, opravdu nemám na mysli tu hroznovou červenou šťávu, která je určená pro dospělé a je plná omamných látek! 😀

Toto je skvělá cesta k tomu, jak si ulevit od bolesti hlavy. Hrozny v sobě obsahují látky, které bolest utlumí. Buď si šťávu kupte nebo si v lepším případě udělejte vlastní, čerstvou! Můžete si koupit nakombinovanou třeba s řepou nebo dalším ovocem.

Přečtěte si také: CBD olej: přírodní zázrak, který vrátí vaše tělo i mysl do rovnováhy

2. Jezte oříšky

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou Foto: Pexels

Pokud trpíte častými migrénami, zvažte zařazení oříšků do vaší stravy. Obsahují salicin. To je látka, která tlumí bolest a je dokonce obsažená i v klasických lécích.

Až vás chytí migréna, tak si dejte hrst ořechů! 🙂

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků

Jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou

3. Zatlačte na určité body hlavy

Působením na určité konkrétní body na těle se také můžete zbavit bolesti hlavy. Poproste někoho, ať vám udělá jemnou masáž hlavy. Může to velmi pomoct, zjistíte, které body, když se na ně zatlačí, vám pomáhají od bolesti. Pokud budete mít extrémní a pravidelné migrény a toto nepomůže, zkuste akupunkturu, je založená na podobném principu, to už ale musíte k odborníkovi.4. Kořen zázvoru

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestouFoto: Pixabay

Jeden tip pro náročné! Žvýkejte kořen čerstvého zázvoru. Bude to pálit, hodně, ale pomůže vám to. Pokud to nevydržíte, popíjejte alespoň horký zázvorový čaj. Můžete tuto metodu vyzkoušet i jako prevenci.

5. Zvyšte příjem krůtího masa

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestouFoto: Pexels

Věděli jste, že pojídání krůty vám může také ulevit od bolesti hlavy? Zní to bizarně, ale je to tak. Obsahuje tryptofan, což je důležitá aminokyselina, která stimuluje dopamin v mozku. To je „látka štěstí“, která umožňuje uvolňování serotoninu, což je hormon dobré nálady, ten působí proti úzkosti a depresím. Na Den díkuvzdání asi nikoho nebude bolet hlava, že?? 😀

6. Masáž

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestouFoto: Pixabay

Masáž NEJEN hlavy, ale i krku a zad vám může pomoct. Tím, že budete vyvíjet tlak na určité body, nejen že si ulevíte, ale stimulujete krevní oběh a uvolníte celé tělo.

7. Zkuste různou teplotu

Takzvaná horká a ledová terapie. Můžete na ně použít pytlíky naplněné tekutinou, které buď zmrazíte nebo zahřejete. Můžete si vybrat jednu z nich. Pokud použijete teplo, vaše svaly se uvolní a bolest se sníží. Ledem naopak znecitlivíte místa, která vás bolí, je na vás, která cesta bude pro vás příjemnější.

Jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou

8. Bylinky

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestouFoto: Pexels

Zázvor, máta peprná a kajenský pepř jsou bylinky, které vám dokáží pomoct. Vytvořte si trojkombo, které použijete na uvaření bylinkového čaje. Nechte byliny louhovat v čaji alespoň 15 minut. Můžete popíjet jak teplý, tak studený.

Přečtěte si také: Echinacea: zázračná bylinka, která vás ochrání před viry a chřipkou

9. Zatemněte

Je prokázáno, že migrény jsou způsobeny smyslovými podněty – nejčastěji světlem. Zatáhněte žaluzie, závěsy, zkrátka se zahalte do co největší tmy. Zkuste eliminovat všechno světlo a pokud musíte jít ven, klidně si nasaďte sluneční brýle, bude vám příjemněji.

10. Pijte malé množství kávy

jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou

Foto: Pexels

Je dokázáno, že velké množství kofeinu bolest hlavy způsobuje. Jinak je to ale s opravdu malým množstvím kávy. Pokud jste závislí na pití kávy, pravděpodobně vám to nepomůže. Všem ostatním ale ano, vyzkoušejte 🙂

11. Uvařte si mátový čaj

Víte, že máta a látky v ní obsažené příznivě působí na bolest hlavy? Uvařte si kotel mátového čaje a ještě teplý ho vypijte. Klidně přidejte med a citrón, pokud vám to tak chutná.

12. Zajděte k lékaři a nechte se vyšetřit

Příčiny migrény se může objevovat v zádech a krku. Můžete tam mít něco skříplého nebo ztuhlého. Pokud na bolesti hlavy trpíte často a bolesti jsou silné, moc dlouho nečekejte a zajděte k doktorovi. Příčinou mohou být i nasazené léky. Zamyslete se nad tím, které berete. Třeba antikoncepce často bolesti hlavy způsobuje. Zkuste se zmínit před vaším gynekologem o vašem problému a třeba to společně vyřešíte.

Přečtěte si také: 10 příznaků, že máte únavový syndrom

13. Zkuste akupunkturu

Akupunktua dokáže vyřešit spoustu problémů, včetně bolestí hlavy. Za vyzkoušení nic nedáte a můžete si tak pomoct čistě přírodní cestou bez jakýchkoliv prášků.

14. Možná jste jen unavení

Zamyslete se nad tím, jak spíte a jak často odpočíváte. Pokud je váš spánek krátký, nekvalitní a neodpočíváte, váš mozek a celé tělo může být vyčerpané a unavené. Pokud vás často bolí hlava, zkuste se jít prospat a myslet na častější odpočinek. Je možné, že je v tom jen taková banalita, která ale vaše tělo příliš zatěžuje. Zkuste odpočívat i aktivně, sportujte nebo si třeba přečtěte knížku.
Nejzásadnější při bolesti hlavy je to, co vám ji způsobuje. Může to být například jídlo. Pokud přijdete na spouštěč, můžete ho vynechat a máte vyhráno! Pokud znáte další užitečné tipy, jak se zbavit bolesti hlavy bez zbytečných léků, dejte nám vědět 🙂

Nezapomeňte také větrat a vyvarovat se přetopenému prostředí. Máte další tipy na to, jak se zbavit bolesti hlavy?

Podívejte se na náš článek o 7 chutných drinků, díky které vám pomohou zhubnout břicho – TADY.