Cítíte se stále unavení a máte pocit, že už vám snad nic nepomáhá? Je možné, že se u vás objevil únavový syndrom. Možná taky ne, ale existuje několik projevů, které jsou pro únavový syndrom typické. Přečtěte si je a uvidíte, zda splňujete 3 a více bodů. Pokud odpovíte, že ano, s největší pravděpodobností opravdu máte únavový syndrom. Přemýšlíte o tom, zda patříte do této skupiny? Ověřte si to!

Přečtěte si také: Bílý jazyk: co znamená a musíte s ním k doktorovi?5 projevů, které říkají, že trpíte únavovým syndromem

únavový syndromFoto: pexels

Přečtěte si také: Superpotraviny, které vám pomohou předcházet vážným nemocem

1. Stále se vám chce spát

Jste ospalí a usínáte i přesto, že jste se vyspali a spali jste v noci poctivých 6-8 hodin? Pokud tento stav trvá déle než 14 dní, je něco špatně. Když jste unavení, mělo by vám pomoci vyspání. Pokud to tak není, měli byste zpozornit.2. Vstáváte totálně vyřízení

Jdete spát v 10 hodin a ráno vypadáte jako zombie a připadáte si, jako byste celý noc pařili na párty a přitom jste spinkali jako miminko ve své posteli? Může vám chybět nějaký vitamín, ale může to být i onen syndrom únavy. Zkuste doplnit hořčík nebo zkuste CBD kapky, které velice dobře pomáhají s nespavostí nebo nevyspaností.

3. Když usnete odpoledne, už se nedokážete probrat

Šlofík přes den je zdravý, ale pokud vám nepomáhá a naopak jste ještě více unavení, trpíte syndromem.4. Jste podráždění

Nemáte náladu, nechcete se s nikým bavit a kolikrát reagujete tak podrážděně, že se sami leknete? Možná máte jen špatné období nebo se něco stalo, ale pokud tento stav pozorujete déle, měli byste s tím něco udělat. Takový syndrom totiž neovlivní jen vaše zdraví a psychickou pohodu, ale i vztahy s okolím.

5. Nic nevydržíte

Přátelé vás pozvali na víno, oslavu nebo zkrátka máte nějakou akci, kde se akce předpokládá pozdě večer? Každý je někdy unavený, ale většina z nás by měla vydržet nějakou tu hodinu po půlnoci. Pokud s tím máte opravdový problém, usínáte na stole a ani se vám kvůli tomu nechce nikam chodit, je něco špatně a měli byste to řešit, protože to pravděpodobně bude dlouhodobě otravovat váš život a vztahy s ostatními.

Pokud se nás ptáte, co s tím máte dělat, navštivte lékaře, zkuste akupunkturu, přírodní doplňky stravy nebo v horších stavech klidně navštivte i odborníka (psycholog). V každém případě zvolněte a začněte hodně odpočívat.

Tak co, týká se vás únavový syndrom?

Přečtěte si také: 5 důvodů proč pravidelně pít kopřivový čaj