Co víte o zázvoru? Že má ostrou pálivou chuť a vypadá jako nějaký kořen? Jestli to je všechno, tak to je velká škoda. Zázvor je neuvěřitelně zdravý a teď je ta nejlepší chvíle pro jeho konzumaci. Pokud nevíte jak ho použít, ideální je zázvorový čaj. Povíme vám jak ho připravit i proč je tak moc zdravý. Určitě si ho oblíbíte nejen pro zdravotní účinky, ale i pro chuť. My ho máme fakt rádi a nedáme na něj dopustit.

Přečtěte si také: 5 důvodů proč pravidelně pít kopřivový čaj6 důvodů proč je zázvorový čaj zdravější než jiný

zázvorový čaj
Foto: pixabay

Jak si připravit zázvorový čaj?

Zázvor oloupejte a nakrájejte na malé kousky, případně plátky. Vhoďte do komicky, přidejte na plátky nakrájený citron a citronovou šťávu a zalijte vařící vodou. Nechte louhovat a až voda bude teplá (nesmí být horká), přidejte med. Zamíchejte a pokud chcete, můžete přidat třeba mátové lístky pro lepší chuť nebo chilli pro ještě ostřejší chuť, záleží na preferencích. Popíjejte po celý den buď jako součást léčby při nachlazení nebo jako prevenci.

Proč ho pít?

1. Zahřeje

Zázvor má zahřívací účinky, proto ho pijte hlavně ve chvíli, kdy je vám zima. To bývá na podzim nebo v zimě. Pokud chcete, aby měl čaj opravdu extrémní zahřívací účinky, vynechte citron, který zase naopak chladí.

2. Pomůže vás dostat z nemoci

Říká se, že zázvor vás dokáže dostat z nachlazení nebo chřipky. Má antivirotické účinky, a tak můžete zapomenout na všechny medikamenty a jít do toho přírodní cestou.3. Je skvělý na trávení

Snědli jste něco špatného a bolí vás břicho nebo máte často problémy se zažíváním? Čaj ze zázvoru pomůže.

Přečtěte si také: 12 tipů jak rychle porazit nachlazení

4. Zlepšuje imunitu

Pijte čaj jako prevenci a buďte si jisti, že vás žádná nemoc nepotká. Samozřejmě to doplňte zdravou stravou a pohybem.

5. Podporuje správnou cirkulaci krve

Tím, jak zázvor zahřívá, ředí krev a harmonizuje její průtok v cévách.6. Pijte ho, když potřebujete podpořit soustředění

Skvěle působí i na mozek. Budete díky němu soustředěnější a budete mít, jak se říká, čistou hlavu, půjde vám jednoduše přemýšlet a také pracovat a plnit úkoly. Pijte ho u práce, u učení nebo když nejste vyspalí, jste unavení a potřebujete i přesto fungovat. Zázvorový čaj vás probere a umožní být po celý den produktivní.

Mimochodem, věděli jste, že také zrychluje metabolismus a usnadní hubnutí?

Zázvorový čaj umí zázraky, rozhodně si ho dopřejte. Pijte ho klidně pravidelně, ale dělejte přestávky, jako u každého bylinného čaje.

Přečtěte si také: Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví