Léto klepe na dveře a spoustu lidí se snaží zhubnout, někdo jen pár kil do plavek a někdo trochu víc. A jaké jsou nejpoužívanější metody, jak rychle zhubnout? Diety, které nejsou dlouhodobě udržitelné, hladovění, makání ve fitku, ale bez úpravy jídelníčku atd. Většinu lidí, kterým se nedaří zhubnout, spojuje jedna věc. Cvičení ani strava jim nevydrží ani týden. Důvod je nejspíš ten, že volí špatnou cestu a také ten, že nehubnou pro sebe, jinak by měli silnou vůli a vydrželi to! Existuje cesta, která vám pomůže rychle zhubnout. Zvládne to každý, pokud bude chtít.

Jak rychle zhubnout?
jak rychle zhubnout
Foto: pexels

1. krok: Musíte se mít rádi.

Mít rád sám sebe a své tělo, ať už vypadáte jakkoliv. Nízká sebedůvěra vám nepřidá na motivaci. Možná pro vás bude hubnutí těžké, protože trpíte nějakou nemocí nebo máte možná 100 kg, ale i vy to můžete zvládnout. Základ je podívat se na sebe do zrcadla, usmát se a mít se rád. Jakmile se dostanete do tohoto bodu, který je pro velkou část lidí tím nejtěžším krokem, půjde to samo. Jste se sebou nespokojeni? Změňte to tak, abyste se sami době líbili. Změna postavy není všechno, zkuste novou barvu vlasů, kupte si motivační kalhoty, které budou o velikost menší než běžně nosíte. Mějte rádi sebe a svoje tělo.

2. krok: Chce to plán.

Jste zvyklí na mekáč a další den s tím bezhlavě seknete a jíte jen zeleninu? To je špatně. Naplánujte si to dopředu, cvičení i jídelníček. Začátečníci mohou začít tím, že budou chodit pravidelně jedenkrát do týdně běhat a vynechají nebo omezí nezdravou část jídelníčku: sladké nápoje, smažené nebo sušenky. Nemusíte se toho hned zbavit, ale existují zdravé alternativy. Už máte plán? Výborně, takhle budete dopředu vědět, co vás čeká, psychicky se připravit a odškrtávat splněné cíle.3. krok: Dělejte to sami pro sebe.

Rodiče vám říkají, ať zhubnete nebo se snad vaše postava nelíbí partnerovi? Dobře, ale cítíte to tak i vy sami? Pokud ne, nedělejte to. Nebude vás to bavit a budete se jedině trápit. Hubnout kvůli někomu jinému, když vy to tak necítíte a jste spokojení, je hloupost. Pokud ale sami toužíte po vytoužené postavě nebo o to, shodit 5 kilo, mít vyrýsované břišní svaly, pak je to skvělé. pokračujte. Řekněte partnerovi, že chcete vypadat lépe a líbit se mu, tak ať vás podporuje! Ideální je když se přidá, můžete si vařit spolu a cvičit ve dvou je také dobrý nápad.

jak rychle zhubnout
Foto: pexels

4. krok: Potřebujete motivaci.

Jak rychle zhubnout? S motivací! Bez motivace to nepůjde a tou může být cokoliv. Letní dovolená, dokonalé tělo v plavkách nebo úzkých legínách, menší oblečení, které jste nosili dřív nebo se chcete líbit nejhezčímu chlapovi v sousedství? Možná vás motivují krásná těla na sociálních sítích nebo časopisech. Velkou motivací při hubnutí může být také zakoupení nového sportovního vybavení. V kvalitním oblečení na trénink budete nejen dobře vypadat, ale hlavně se budete skvěle cítit. A na obutí jsou velmi oblíbené dámské boty Nike, které vás překvapí svou lehkostí.

Motivace by byla, teď motivační nástěnka. Vytiskněte si fotografie, citáty, motivační texty, vše, co vás podpoří.

5. krok: Buďte vytrvalí a trpěliví.

Asi už jste přišli na to, že žádný zázračný trik, jak rychle zhubnout do týdne neexistuje. Pokud se vám ale povede dodržet všechny tyhle body, rychlé to bude, protože hubnutí podpoříte ze všech stran. Důležité je zdravě jíst a cvičit zároveň, pokud jedno z toho vynecháte, tak rychlé to zase nebude.

Tohle je 5 cviků, díky kterým zhubnete břicho!6. krok: Mějte z toho radost.

Musí vás to bavit, ne trápit se. Co se týče jídelníčku, ten může být zdravý a zároveň pestrý a i s dobrotami. Čas od času zařaďte i něco nezdravého, co jste dříve jedli, ale jen v omezeném množství. Uspokojíte tak chutě!

+ BONUS: Jak zaručeně rychle zhubnout za tři dny? Půstem!

Slyšeli jste už o půstu? Je to krátkodobé hladovění, ideálně 1-3 dny bez jídla.

POZOR! Půst by neměli podstupovat nezletilí nebo ti, kteří dlouhodobě berou prášky či trpí nějakou nemocí. Rozhodně se poraďte s lékařem.

Jde o to, že po dobu tří dnů nic nejíte, jen pijete hodně vody a můžete ji doplnit o bylinné čaje. Naše tělo vůbec nepotřebuje tolik jídla, kolik mu dáváme. Vydrží bez jídla až měsíc, proto se nebojte, že byste umřeli hladem. Tělo se po dobu půstu nesoustředí na trávení, ale odpočívá. Během půstu vás mohou provázet bolesti hlavy, kloubů nebo jiné detoxikační příznaky. Tímto z vašeho těla odchází odpadní a jiné špatné látky. Po skončení pomalu přejděte na ovocné a zeleninové šťávy a až poté zařaďte pevnou stravu. Mohu vám zaručit, že pár kilo rozhodně zhubnete, pokud ale začnete po skončení jíst nezdravě, naberete to zpátky. Je vhodné následně zařadit denní půsty každý měsíc.jak rychle zhubnout
Foto: pexels

Toto je zaručený způsob, jak rychle zhubnout, jaké triky máte vy? Vyzkoušejte ty naše!

Osvojte si těchto 8 návyků a zhubněte!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.