Zkoušíte jednu dietu za druhou a ne a ne zhubnout? Podívejte se na 20 jednoduchých a osvědčených tipů, jak zhubnout jednou provždy a vypadat skvěle. Hubnutí nemusí být složité a náročné. Vše, co musíte udělat, je vytvořit si jednoduché návyky, které vám s hubnutím pomohou a mít trpělivost. Zde je 20 vědecky potvrzených tipů, jak získat vysněnou postavu a udržet si jí.

Přečtěte si také: 21 tipů na rychlou večeři do 10 minut.

Jak zhubnout? Zkustě těchto 20 osvědčených tipů!

jak zhubnoutFoto: pixabay

1. Stačí 30 minut cvičení denně

Dobrá zpráva pro lenochy – vědci z kodaňské univerzity zjistili, že cvičení, které trvá 30 minut denně, vám pomůže shodit o 25 % více váhy, než kdybyste cvičili celou hodinu. Pokud se neumíte hlídat, pořiďte si chytré hodinky, které vám počítají minuty cvičení a pokud daný den necvičíte nebo se moc nehýbete, hodinky vás donutí krátkou motivační zprávou (a vážně to funguje!)2. Jak zhubnout? Jezte pomalu a vědomě

V současném uspěchaném světě se i z jídla stalo něco, co chceme rychle odbýt. Paradoxně ale rychlé jezení snižuje pocit nasycenosti, což vede k tomu, že se přejídáme. Ve chvíli, kdy si váš mozek všimne, že jste sytí, jste toho už snědli víc, než vaše tělo reálně potřebuje.

jak zhubnoutFoto: bigstockphoto.com

3. Nejezte u televize nebo počítače

Podle časopisu American Journal of Clinical Nutrition zvyšují televizní reklamy na jídlo naši chuť k jídlu a způsobují tak přejídání. Když jíme u televize nebo počítače, tak navíc ani nevěnujeme pozornost tomu, co jíme, a neuvědomíme si často, kolik jsme toho už snědli.

Podívejte se také na: 6 efektivních cviků jak zhubnout boky, zatímco sedíte na židli

4. Vyhněte se přetopeným místnostem

Podle článku zveřejněného v časopise Obesity Reviews existuje souvislost mezi nižším vystavením chladu a zvýšenou obezitou. Když je nám zima, tak se naše svaly stahují, aby vytvořily teplo, a zároveň tak pomáhají spálit pár kalorií navíc. Tak to funguje nejen, když jsme v chladném prostředí, ale i v mírně teplém prostředí. Ale pokud se pohybujete v přetopených místnostech, pak se tělo nemusí vypořádávat s horšími podmínkami a spaluje méně energie.5. Čtěte složení potravin

Informace o složení a obsahu jednotlivých živin mohou být velmi užitečné na vaší cestě k ideální váze a zdravému životnímu stylu. Studie zveřejněná v časopise Journal of Consumer Affairs udává, že lidé, kteří pravidelně čtou informace na etiketách snadněji hubnou. Platí to především pro ženy mezi 37 a 50 lety.

jak zhubnoutFoto: bigstockphoto.com

6. Jezte více jogurtů a ořechů

Nejnovější výzkumy naznačují, že konzumace jogurtu a ořechů je pro dlouhodobější zhubnutí účinnější než konzumace ovoce a zeleniny.

Podívejte se také na: 10 jednoduchých cvičení, jak zhubnout stehna a zadek

7. Jezte pálivé jídlo

Chilli papričky a další pálivé jídlo a koření vám také pomohou zbavit se přebytečných kil, protože zrychlují váš metabolismus. Kajenský pepř navíc pomáhá snižovat chuť k jídlu a rychleji spalovat kalorie.8. Pijte vodu

Voda hydratuje naše tělo, napomáhá docílit pocitu sytosti a zrychluje metabolismus. Tohle všechno podporuje hubnutí. Klinické studie prokázaly, že dvě sklenice vody před jídlem pomáhají snižovat váhu a bojovat s obezitou.

15 nejlepších receptů z avokáda, které musíte ochutnat.

9. Jak zhubnout? Omezte cukry

Sacharidy nejsou špatné, když víme, kdy je jíst. Ale co je rozhodně špatné, nezdravé a brání nám v hubnutí, jsou přidané cukr, tedy bílý cukr. Nejezte žádné sladkosti, nic vám to nedá a dokonce ani pečivo z bílé mouky. Samozřejmě existují různé alternativy cukru a občas je na místě si dopřát. Totální omezování, kdy se trápíte, je kontraproduktivní. Proto cukr úplně nevyřazujte, jen ho omezte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samah Dada (@dadaeats),

10. Zdravé cukry jezte ráno a před polednem

Mezi zdravé cukry třeba ovoce a to se snažte jíst spíše ráno a dopoledne, protože ho za celý den stačíte vyběhat. Jsou ale lidé, kterým nic neudělá, pokud si ho v rozumné míře dají odpoledne i večer. Zkuste oboje a pozorujte svoje tělo, jak na to reaguje.

11. Přidejte bílkoviny

Bílkoviny nepotřebují jen kulturisti a lidi, co hodně posilují. Velké množství bílkovin bychom měli přijmout všichni. Jezte tedy dostatek jogurtů, tvarohů, ale i vajíček nebo třeba ořechů – nezapomeňte ale v přiměřené míře. Pokud si myslíte, že jich přijímáte málo, můžete do jídelníčku zařadit protein.

12. Jezte více zeleniny

Zelenina je zdravá, to víme všichni, ale také pomáhá při hubnutí, obsahuje většinou málo curků i kalorií. Snažte se mít porci zeleniny ke každému jídlu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CookN’cook (@cookncook84),

13. Jak zhubnout boky

Hodně lidí, hlavně žen, trápí boky. Zbavíte se jich správnou stravou a také cvičením. Nejlepší cviky na to, jak zhubnout boky, najdete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený O.D (@o_d__7219),

14. Omezte alkohol a sladké nápoje

Jak už jsme říkali, měli byste vyřadit cukr, a to znamená i sladké nápoje, které byste v ideálním případě neměli pít vůbec. Dost podobné je to s alkoholem, protože ten je opravdu hodně kalorický, to jste věděli? Můžete si dát třeba 3 skleničky vína týdně, přičemž zdravější je to červené a méně kalorické to bílé.

15. Jak zhubnout břicho

Nejprve potřebujete dostat tuk z břicha a toho dosáhnete správnou stravou a k tomu musíte dodržovat cvičení a pak se vám povede vybudovat třeba buchty na břiše. Co se týče cvičení, inspirovat se můžete tady.

16. Dopřejte si dostatek spánku

Hubnutí vám pořádně nepůjde, pokud budete unavení, nevyspaní a bez energie. Jak zhubnout? Vyhraďte si čas na dlouhý a kvalitní spánek, u kterého vás nic nebude rušit a vy načerpáte energii na dlouhý a náročný den. Pokud máte tu možnost, klidně si zchrupněte i přes den, je to zdravé. Se spánkem vám možná pomůže tohle.

17. Jak zhubnout stehna

Máte velká stehna a chcete je zhubnout? Určitě víte, že pokud budete hubnout, tak komplexně celé tělo, ale u stehen jim můžeme pomoci speciálními cviky, které najdete tady.

18. Jak zhubnout zadek

U zadku na cvičení záleží opravdu hodně. Chcete ho mít hezký, kulatý a bez celulitidy? Vyzkoušejte tyto cviky.

S celulitidou vám pomůže hlavně jídlo a pitný režim, chce to opravdu hodně pitné vody a nečekejte, že po týdnu zmizí. Je to dlouhodová záležitost.

19. Vařte si sami

Pokud si budete vařit sami, budete mít kontrolu a přehled nad tím, co všechno jíte, jaké má jídlo složení a kolik toho je. Někdo si jídlo dokonce váží, což jde mnohem lépe doma než v restauraci. Tam nevíte, co přesně je v jídle obsaženo a nemůžete si dané ingredience hlídat. Tipy na zdravé a rychlé recepty najdete tady.

Pokud hledáte recepty, po kterých nepřiberete, zkuste třeba tyhle, můžete si přizpůsobit každý svým potřebám!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maggie & Lara (@two.vegan.sisters),

20. Jak zhubnout ruce

Možná to znáte, čím jste starší, tím jsou vaše ruce povadlejší a to se nám samozřejmě nelíbí. Jestli chcete mít ruce zpevněné a hezké, zkuste tyhle cviky.

Jak zhubnout stehna, zadek nebo břicho? Přečtěte si naše další články:

Přečtěte si také naše další články: