Suchá pleť je problémem spousta lidí. Důvodem může být špatná péče, nedostatečná hydratace nebo máte zkrátka takový typ pleti. Ale nezoufejte, dá se s tím něco dělat a přestat být sušenkou. Pokud jste vysušení pouze v zimě, je to úplně normální, mráz a teplotní výkyvy teplo/zima jsou příčinou právě suché kůže. Někoho naopak trápí v létě, někoho po celý rok a je také běžné, že máte jen některá suchá místa na obličeji a zbytek je pleť normální nebo třeba mastná. Povíme vám, jak se suchosti zbavit a ulevit pokožce.

Přečtěte si také: 7 tipů pro dokonalou pleť od modelek Victoria’s SecretSuchá pleť? Tady je 5 tipů jak se jí zbavit

suchá pleťFoto: pexels

1. Dbejte na řádné odličování a čištění

Ani nevíte, jak důležité je mít čistou pleť. I když se daný den nelíčíte, je potřeba pleť vyčistit a pořádně odlíčit. Pokud tak neuděláte, budete mít zanešené póry buď makeupem nebo prachem a bakteriemi, které jste za den nasbírali a které se uchytily na vašem obličeji. Odličujte se 2x denně a používejte produkty pro suchou pleť.2. Používejte produkty vhodné pro suchou pleť

To už vás asi napadlo. Není až taková chyba, pokud si vyberete produkty pro například smíšenou pleť. Ale produkty by měly být kvalitní a rozhodně doporučuji do nich investovat. Jestli je vaše pleť suchá a ještě k tomu je citlivá a problematická, nechte si poradit a zvolte produkty dražší, nevybírejte v drogerii.

3. Hydratujte

Hydratujte, hydratujte, hydratujte. Každá pleť potřebuje pořádnou dávkou hydratace a zvlášť suchá pleť. Zvolte pořádný hydratační krém, který budete nanášet dvakrát denně na dokonale vyčištěnou pokožku a nezapomínejte také na hydrataci zevnitř. Zvyšte příjem čisté vody a uvidíte zázraky a to nejen na obličeji.

suchá pleť

Foto: Heureka

Koupit hydratační krém.

Přečtěte si také: Rady z celého světa pro dokonalou pleť

4. Zbavte se nevhodných produktů

Ještě existují lidé, kteří se odličují pouze vodou, přitom ta kolikrát vysušuje nebo třeba mýdlem na ruce. Pokud mezi ně patříte, okamžitě přestaňte! Také mýdlo vás bude opravdu vysušovat a to se pak nedivím, že máte suchou pleť. Pokud se mýdla nechcete vzdát, zvolte alespoň nějaké vhodné, třeba dětské.

Věděli jste, že suchou pleť může způsobovat i špatně zvolený makeup, korektor nebo pudr? Zkuste vyměnit a zkoušejte. Můžete si přímo vybírat produkty na suchou pleť.5. Nezapomínejte na SPF

Čistá pleť je super, ale pokud chodíte na sluníčko bez použití krému s SPF ochranou, nedivte se, že vás sluníčko a třeba i moře na dovolené vysušuje. Ano, moře má zázračnou moc a dokáže vám pleť nádherně vyčistit, ale sůl v moři je agresivní a tak dokáže i poničit. Dbejte na pořádnou hydrataci a ochranu!

Suchá pleť je nepříjemná, ale dá se vyřešit. Vyzkoušejte tyhle tipy.

Přečtěte si také: TIP: domácí maska na obličej, která vám zachrání pleť