V létě máte krásné pevné nehty, ale jakmile přijde chladné období, nehty se vám lámou a trápí vás třepení nehtů? Pomohou vám některé potraviny, které obsahují látky, které vám pomohou zajistit pevné nehty i v zimě a na podzim. Dejte sbohem křehkým nehtům a přivítejte kvalitní nehty na nohách i rukách, které vám vydrží dlouhé.

Přečtěte si také:8 potravin, které jíst, abyste měli zdravé nehty

Trápí vás třepení nehtů? Zařaďte do jídelníčku tyto 4 potraviny

třepení nehtůFoto: pixabay

Přečtěte si také:Tohle musíte začít konzumovat, pokud máte slabé nehty i vlasy

Tohle jezte, pokud se chcete zbavit třepení nehtů:

Vajíčka

Vejce jsou velmi zdravé potraviny, které obsahují vitamín A, biotin, vápník i teď, které jsou potřebné pro zdravé a hlavně pevné nehty bez třepení nehtů. Všechny důležité látky obsahuje hlavně žloutek, takže pokud kvůli postavě žloutek vynecháváte a jíte pouze bílek, ochuzujete se o opravdu cenné látky. Jezte vajíčka pravidelně klidně ve větším množství. Pokud se bojíte cholesterolu, tak vám prozradím, že se jedná o mýtus, že díky vajíčku budete mít vyšší právě cholesterol.

Ryby

Pokud se bavíme o rybách, ty jsou velmi zdravé, nejen pro nehty. U ryb se klidně zaměřte na ty tučnější, jako je losos nebo tuňák. Obsahují vitamín B12 a omega-3 mastné kyseliny.

Ořechy

Opět další tučná potravina, která vám pomůže a zabrání třepení nehtů. Nechybí vitamín B, biotin, měď, zinek a stejně jako u ryb, omega-3 mastné kyseliny. Ořechy jsou samy o sobě tučné, ale obsahují zdravé tuky. Klidně si je dopřejte každý den, jen v omezeném množství.

Luštěniny

Obecně máme my lidé malý příjem luštěnin a to je velká škoda. Obsahují vápník, vitamín A, biotin nebo železo.

Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny a těšte se na opravdu pevné a krásné nehty.

Přečtěte si také:8 důvodů, proč gelové nehty škodí